Kur të detyrojnë të kthesh 1.5 mln USD?

February 13, 2015 18:54

Kur të detyrojnë të kthesh 1.5 mln USD?

Një gjyqtare në Nju Xhersi ka urdhëruar kthimin e 1.5 milionë USD në një kazino nga të gjithë personat që e kishin fituar atë shumë, pasi doli në përfundimin se letrat e lojës nuk ishin përzierë si duhet.

Gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të Shtetit, Donna Taylor, mori vendim në favor të kazinosë “The Golden Nugget” për mosmarrëveshjen që kjo e fundit kishte me 14 kumarxhinj, të cilët thanë se nuk ishte faji i tyre që letrat nuk ishin përzier, ndaj dhe duhej t’i mbanin fitimet.

Problem u bë një lojë “mini-baccarat”, e zhvilluar në prill të 2012-ës.

February 13, 2015 18:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*