Audi i blinduar i Tomës dhe një fakt i panjohur mbi të kamurit e Shqipërisë

July 16, 2016 14:22

Audi i blinduar i Tomës dhe një fakt i panjohur mbi të kamurit e Shqipërisë

Tom Doshi tashmë është rikthyer me ritëm të plotë në Parlament dhe nuk mungon në asnjë seancë.

Akuzat e tij se ishin paguar njerëz që ta vrisnin duket se janë harruar (eh, ishin kohëra të tjera ato).

Megjithatë Doshi i merr gjithnjë mirë masat që siguria e tij fizike të jetë e pacenuar.

Një gjë e tillë dëshmohet edhe nga automjeti i tij luksoz Audi A8L, i blinduar, me të cilin lëviz tashmë deputeti i Qarkut të Shkodrës.

Të enjten ai u fotografua duke dalë nga vetura e tij përpara seancës parlamentare.

Pronari i një koncesionari të njohur në Tiranë për shitjen e makinave luksoze i pohoi DITA-s se numri i atyre që porosisin makina të blinduara është shtuar shumë vitin e fundit. Ato thuajse ishin zhdukur.

Kjo dëshmi flet shumë mbi perceptimin e sigurisë nga pjesa e kamur e shqiptarëve dhe njëherazi ngre pyetjen. Pse po kanë frikë ata?

toma

July 16, 2016 14:22
Komento

6 Komente

 1. fteri July 16, 15:40

  Çmenduria e bajgave që solli tranzicioni 25 veçar ,tani që kanë rënë në pasuri e para të pista , të vjedhura e të grabitura popullit tani është siguria e jetës tyre ,më vonë do porosisin nga një transportues të blinduar !,marrëzia e tyre nukb ka fundë .
  Askush që ka vjedhur ,ka vrarë e tradhtuar popullin nuk e shpëton blindi ,nuk do ti shpëtoi dot ASË DËNIMIT.

  Reply to this comment
 2. Der Spiegel July 16, 16:39

  TOME DOSHI ESHTE I PARI PERSON NE

  SHQIPERI QE FILLOJ BISNES, PRODHON ILACE

  PER TE SHERUAR.

  TOMA NUK KA VENE NJERI NE KEMBEZ, JANE

  TE TJERE QE E KANE VENE NE KEMBES E

  SHENJESTER PER TA ELEMINUAR.

  DENONCIMI I NJE ATENTATI ISHTE

  VETEMBROJTJE.

  SIKUR I NDJERI BANKIR SANTO TA KISHTE

  DENONCUAR ATE QE PIKASI, SOT DO ISHTE

  NE JETE.

  FATI I TOMES NUK DIHET,

  LIKE META I MORI TE KEQEN.

  PO SI PO VINE PUNET,

  JETA NUK ESHTE E SIGURT

  AS NE MES TE PARISIT.

  TOME

  TI JO VETEM TE BLINDOHESH , POR TA DISH

  MIRE QE KREMINELAT META , VASILE E

  BRAHO NUK FLEN GJUME;

  META ESHTE BERE SI MERE FIZI.

  KJO I NGJAN ASAJ THENIES SE SHEKSPIRIT,.

  SULLTANE E MBRETER , ME THIKE NE SHPINE,

  VRASIN NJERI TJETRIN, PER NJE DEGE DAFINE.

  Reply to this comment
 3. Sokoli July 16, 16:59

  TOME DOSHI ESHTE SKENDERBEU I SHQIPERISE.

  Reply to this comment
 4. site web July 17, 15:30

  E kush asht aj gallof çi ka mar mbi veti të harxhoj plumbin për me myt ni mut!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?