“Kur u bëtë ju romët me prona, do ju vrasim një nga një”- Ndërsa shteti hesht

September 26, 2014 10:16

“Kur u bëtë ju romët me prona, do ju vrasim një nga një”- Ndërsa shteti hesht

Prej vitesh godina e strehës së fëmijëve romë “Zemra e Nënës” është kthyer në një burim konflikti.

Madje, pesë muaj më parë asaj iu vu edhe një sasi eksplozivi.

Për të kulmuar dy ditë më parë, kur roja i kësaj godine, Fatmir Kurti, u qëllua disa herë me pistoletë.

Pronarja e kësaj godine, Selvije Rushiti thotë se prej kohësh ndodhen nën kërcënim.

Kërcënuesi, sipas saj, është një biznesmen karburantesh.

Ajo shprehet se u kanë thënë se do i vrasin një nga një, nëse nuk largohen dhe t’u japin pronën.

“Kur u bëtë ju romët me prona, se në baraka keni jetuar gjithë jetën”, i thonë kërcënuesit.

Por, pavarësisht kërcënimeve dhe tentativave për vrasje, deri më tani nuk ka pasur asnjë të arrestuar.

Edhe pse, pronarja e kësaj godine e thotë hapur se është në konflikt me një biznesmen karburantesh.

September 26, 2014 10:16
Komento

4 Komente

 1. Psejo September 26, 13:05

  Biznesmeni i KARBURANTEVE te “rripet” i gjalle nga gjukatesit.

  Reply to this comment
 2. XHEZAIR September 26, 14:50

  pronari i karburantit do k… ne goje ja cfar do.

  Reply to this comment
 3. MERIMANGA E KUQE September 26, 19:17

  TI PRITET MISHI ME THIKE E TI MBUSHET ME KRIPE

  Reply to this comment
 4. SHQIPTARI September 26, 20:07

  SHTET I KORRUPTUAR DERI NE PALCE ME INJORANTE DHE PORDHACE !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*