Rama: Kurba e rasteve me Covid, Shqipëria është ndër vendet me rritjen më të ulët, rezultat i masave shtrënguese

March 28, 2020 19:42

Rama: Kurba e rasteve me Covid, Shqipëria është ndër vendet me rritjen më të ulët, rezultat i masave shtrënguese

Kryemistri Edi Rama ka postuar në Facebook një statistikë sa u përket kurbës së rritjeve të rasteve për Koronavirusin.

Në grafikë tregohet rritja e rasteve ditë pas dite ku shikohet se jemi ndër vendet që kanë pasur rritjen më të vogël.

Statusi i Ramës:

KURBA E RRITJES SË PRESIONIT TË ARMIKUT E MATUR PËR ÇDO VEND PAS 20 RASTEVE TË PARA, ku mund të shihni rezultatin e masave shtrënguese dhe rezistencës fantastike të 99% të shqiptarëve deri tani🙏

*tani si do vazhdojmë, me ngjitje të butë të shigjetës së kuqe, që të shpëtojmë Shqipërinë nga katastrofa duke bërë Rezistencë për Ekzistencë, apo do lëshohemi në krahët e frikës irracionale se “do vdesim për bukë”, që pastaj kjo shigjeta e kuqe të iki lart si raketë dhe ne të biem në këmbët e armikut duke numëruar qindra e mijëra të vdekur(?)!

 

 

l.h/ dita

March 28, 2020 19:42
Komento

4 Komente

 1. Aladini me Eskorte March 28, 19:59

  Pyetje Kryeministrit.
  Deri kur do vazhdoje izolimi dhe perse sherben?
  Nese qellimi eshte shmangia e fluksit ne spitale, a nuk do jete i njejti rrezik edhe pas nje muaji? Ose pas 2 muajsh?
  Pyetje logjike mbi vendimet tuaja.
  WHY?
  dhe
  WHAT NEXT?

  Reply to this comment
 2. Lili March 28, 20:16

  Izolimi vazhdon deri sa te kemi virusin ne rritje,
  Izolimi sherben per mos me pasur te gjithe njerezet ne reanimacion ne nje kohe , pra mos me mbingarkuar Urgjencat e Reanimacionin qe t’ju mundesojme te semuteve me u sheruar ne kushte pak ma mire!
  Pra eshte shenj solidariteti me stafin mjekesore, infirmieret e punetoret e shendetsise, eshte shenj solidariteti me gjithe te semutete se ju jepni nje mundesi ma shume per te qene ma mire te kuruar! . .. edhe zvogeloni rezikun per ju!
  Pra rrini ne shtepi , dillni sa ma rralle edhe respektoni keshillat per larjen e duareve , distancimin! Ju sot keni mundesi ma shume se kur me shpetuar nje jete njeri : rrini ne shtepi!

  Reply to this comment
 3. BACK UP March 28, 22:02

  Bjellorusia eshte nje nga vendet qe nuk ka vendosur asnje kufizim. Numri i te infektuareve 94. Numri I te vdekurve 0.
  Kurse Shqiperia vetem keto dy jave te karantines numri I te infektuare 200 dhe te vdekur 10.

  Reply to this comment
 4. Lili March 29, 09:57

  Back up: comparaison n’est pas raison!
  Bielorusia nuk ka si shqiperia gjysmen e popullit te vete jashte ne vende me koronavirus e nuk eshte vend me tradite vizita kur te vjen dikkush nga jashte si ne!
  N’aspekyin hyrje dallje bielorusia eshte ma shume si shqiperia e enver hoxhes dje pa asnje levizje me jashtin, cka sigurisht sot e mbron deri diku nga koronavirus!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim