Ky është zyrtari i parë i dënuar me Ligjin e Dekriminalizimit

July 11, 2017 18:53

Ky është zyrtari i parë i dënuar me Ligjin e Dekriminalizimit

Gjykata e Tiranës ka shpallur vendimin e parë penal kundër një zyrtari të administratës shtetërore, i dërguar në gjyq me akuzën e falsifikimit të formularëve të dekriminalizimit.

Vendimi në fjalë është shpallur më 23 qershor 2017. I pandehur në këtë proces ka qenë L. Z., inspektor në Drejtorinë Rajonale të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Tiranë.

Sipas gjykatës, zyrtari nuk ka pasqyruar në formularin e vetëdeklarimit një dënim me gjobë të marrë nga Gjykata e Tiranës, 13 vjet më parë.

Për këtë shkak, L. Z. është shpallur fajtor për akuzën “falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”.

Ai është dënuar me 6 muaj burg.

Me procedurën e gjykimit të shkurtuar masa e dënimit është ulur në 4 muaj burg.

Gjatë gjykimit, i pandehuri ka pohuar që nuk e dinte se ishte dënim, por gjobë. “Jam bërë pishman që nuk e kam deklaruar”, ka pretenduar ai.

Inspektori i AKU-së nuk do të shkojë në qeli, për shkak se përfundimisht Gjykata ka vendosur pezullimin e ekzekutimit të dënimit me burg, duke e lënë në Shërbim Prove.

“Urdhërohet pezullimi i dënimit me burgim, duke e vënë në provë të pandehurin L. Z. për një periudhë kohe prej 8 muajsh, me kusht që gjatë kësaj kohe i pandehuri të mos kryejë vepër tjetër penale”, thuhej në vendimin e gjykatës.

Referuar vendimit, referimi penal për të pandehurin L. Z. është bërë nga Sektori i Verifikimit të Integritetit pranë Prokurorisë së Përgjithshme. Sipas këtij referimi, inspektori i AKU-së, në formularin e vetëdeklarimit, në zbatim të ligjit “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”, i njohur si ligji për dekriminalizimin, ka deklaruar të dhëna të rreme lidhur me të kaluarën kriminale.

Gjatë procesit paraprak të verifikimit është konstatuar fakti se i pandehuri ka një vendim penal nga Gjykata e Tiranës. Nga informacioni zyrtar përcjellë nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka rezultuar se ai ka pasur një dënim me 100 mijë lekë gjobë nga Gjykata e Tiranës, në vitin 2004.

Ai ishte fajësuar për akuzën e “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, përfundimisht ishte gjobitur me 66.6 mijë lekë.

Sipas gjykatës, pavarësisht këtij fakti, në formularin e vetëdeklarimit i pandehuri i është përgjigjur “Jo” pyetjes, nëse ishte dënuar ndonjëherë me vendim të formës së prerë nga gjykatat shqiptare apo të huaja.

July 11, 2017 18:53
Komento

9 Komente

 1. Lili July 11, 19:13

  Po prape vazhdon punen…
  Pra ligji na qenka i kot…
  E pse gazetaret qenkan aq te kujdeshme me ta e nuk publikojne emrin kurse per cdo mekatar te thjesht ngarrendin me na treguar emrin,datelindjen bile edhe farefisin..

  Reply to this comment
 2. sapa July 11, 20:18

  Frutet e ,,,, mos me beni ta mbush gojen.Nuk behet shtet ky vend dhe pike.

  Reply to this comment
 3. DREJTËSI APO PADREJTËSI July 11, 20:46

  Nëse dënimi i vitit 2004 i inspektorit ka qenë VETËM ME GJOBË, atëherë mendoj se dënimi i gjykatës për plotësim të gabuar të formularit është i padrejtë. Formulari i vetëdeklarimitz thotë shprehimisht: Nëse jeni dënuar ndonjëherë me vendim të formës së prerë, atëherë shënoni në tabelën më poshtë SA ËSHTË MASA E DËNIMIT ME BURG. Tabela që vijon pas pyetjes nuk ka kolonë për rastet e dënimit ME GJOBË. Po nëse një person është dënuar me 2 muaj burg dhe 30 000 000 lekë njëkohësisht?! Ku ta shënojë gjobën kaq të lartë, për një krim si “Shpërdoriimi i detërs” (nen 248) i9 cli dënohet me gjobë dhe me burg njëkohësisht??!! Në kohën që gjoba është e një mase jashtëzakonisht të konsiderueshme.
  Nëse dënimi i mëparshëm i një personi nuk ka qenë M,E BURGIM, atëherë në rastin e dënimit me gjobë nuk mund të shënohet “Po”, pasi dënimi i dikurshëm vetëm me gjobë PRANOHET SI DËMIM ME BURGIM, gjë për të cilën nuk është kolonë në tabelë.
  Vetë ligji i dekriminalizmit, neni 2.1, pikat “a”, “b”, “c” dhe “ç” të tij, si dhe neni 45.3 i Kushtetutës saktësojnë se “Përjashtohen nga e drejta për t’u zgjedhur shtetasit që janë dënuar ME BURGIM, me vendim përfundimtar të formës së prerë, PËR KRYERJEN E NJË KRIMI” (Kushtetuta).
  Në nenin 2.1 të ligjit të dekriminalizmit thuhet: “Nuk mund të kandidojnë dhe …në çdo rast nuk mund të marrin një funksion …personat të cilët janë dënuar ME BURGIM me vendim të formës së prerë”. Në pikat “a” dhe “b” të nenit 2.1. të këtij ligji listohen me saktësi vetëm nenet që dënojnë veprime apo mosveprimet që përbëjnë KRIME. Kurse pikat “c” dhe “ç” të po këtij neni të ligjit të dekriminalizimit thonë shprehimisht:
  “c) kryerjen e një krimi, që nuk përfshihet në shkronjat “a” dhe “b”, të kësaj pike, për të cilin janë dënuar me jo më pak se 2 VJET BURGIM;
  ç) për kryerjen me dashje të një krimi që nuk përfshihet në shkronjat “a” dhe “b”, të kësaj pike, dhe kur janë dënuar me jo më pak se 6 muaj BURGIM.”
  Pra, në të gjitha rastet, objekt i shkeljes në ligjit në fjalë dhe që mund të ndiqen penalisht për të dhëna të pavërteta, janë vetëm personat që janë dënuar ME BURG PËR NJË KRIM. Dhe jo ata që janë dënuar me gjobë.
  Dhe paradoksi është se KQZ-ja, më 23 mars, duke qshyrtuar një rast dënimi me gjobë të një kryetari bashkie, i cili ishte dënuar vetëm me gjobë dhe ishte përgjigjur me “Jo”, arsyeton krej në mënyrë të kundërt me gjykatën që ka dhënë masën e dënimit me burg ndaj inspektorit. KQZ-ja thotë për kryetarin e baskisë: “Në mënyrën si është ndërtuar fiomulari, përgjigjja me “Jo” për një gjobë është mënyra e duhur”!
  NJË REPUBLIKË, DREJTËSI TË NDRYSHME!!! A JEMI KËSHTU TË BARABARTË PËRPARA LIGJIT???

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 12, 10:06

   jemi për të qarë hallin si popull!
   shiko gazëtën dhe gazekarucët!!asnjë lloj profesionaliteti!janë thjeshtë njerëz që shkruajnë rrëmujë atë që ju thonë të shkruajnë!!
   redaksia e thamos i thotë se tuhet të bëjmë rreklamë për “vetingun”dhe këta o burra asqë e fusin mëndjen në punë se çfar budallallëku ka bërë kjo gjykatë leshi(e kryeqytetit)!!
   gazekaruci shkruan aq qartë se nuk ka kapterr ushtrie që ta kuptojë nëse personi në fjalë është dëuar me 6 muaj burg,të shkurtuar në 4,para 13 vjetësh apo është dënuar për mosdeklarimin e gjobës në dokumente!!
   eh shqiptar shqiptar!!
   vetëm me llogjikën e të shkruarit nuk ke lidhje!
   “NJË REPUBLIKË, DREJTËSI TË NDRYSHME!!! A JEMI KËSHTU TË BARABARTË PËRPARA LIGJIT???”
   këtu e ke gabim!!
   psh as saliu as luli as meta nuk janë dënuar ndonjëherë me gjobë,e aq më pak me burg!!
   po të kishin marrë ndonjë gjobë kishe për të parë se ku kishin për të përfunduar!!

   Reply to this comment
 4. ok ulisti July 11, 20:52

  tolerimi kriminal qe po i ben bashkesia nderkombetare dhe mazhoranca e edirames shqiptareve te thjeshte ka arritur ne perversitet.
  .
  te dalesh me “drita te ndezura” me keto sardele milimitrike qe paska kapur rrjeta e donald luse..dhe te mbyllen syte para mijra krimeve kozmike te berishes eshte me i rende se cdo pushtim…eshte poshtrim kombetar

  .Epopeja 25 vjecare e pabesueshme e krimeve te perbindeshit Berishovic
  .
  1-puci shtetit 2 prill 1991
  2-lufta veri-jug 1997
  3-kater mije te vrare ne 1997
  4-urdheri per sulm kimik 1997
  5-remzi hoxha
  6-fshehja e kumbaros
  7-kosta trebicka
  8-fatmir xhindi
  9-oficeri shikut
  10 gjyqtari konomi
  11-viktimat e gerdecit
  12-protestuesit e 21 janarit
  13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  15-ktheu k/m ne spital fushor
  16-refuzoi dorzimin e gardisteve
  17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  18-perdhosi k/prokuroren di lavire
  19-ofendoi k/shikasin si pucist
  20-kercenoi ramen me egzekutim
  21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  23-u fshine filmimet
  24-u ndrruan tytat e armeve
  25-u dekorua burri shtetit
  26-u dekorua ylli ne ngjitje
  27-u menderosen ekpertizat e FBI
  28-u zevendesua presidenti
  29-u zevendesua k/prokurri
  30-u zevendesua k/bashkiaku
  31-u zevendesua k/shiku
  32-u terrorizuan gazetare
  33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  35-genocid fisit haklajve
  36-tritol te varezat e haklajve
  37-bulldozer te shtepia e haklajve
  38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
  39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
  40-vrasja e Aleks Kekes
  41-masakrimi Edi Rames
  42-masakrimi Zamir Dules
  43-masakrimi Bardhok Lales
  44-vrasja Florian Viles
  45-egzekutimi Anton Gjergjit
  46-egzekutimi Vaid.Lames
  47-perndjekja e Zef Brozit
  48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
  49-perndjekja e Shinasi Rames
  50-terrorizimi Eduart Sallamit
  51-terrorizimi Arben Dukes
  52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
  53-burgosjae e A.Frangajt
  54-burgosja e A.Ristanit
  55-vdekja misterioze P.Arbnorit
  56-vdekja misterioze Safet zhulalit
  57-vdekja misterioze Ali Spahia
  58-vdekja misterioze Besnik jacellit
  60-vdekja misterioze Gezim Dibra
  61-egzekutimi ahmet krasniqit
  62-egzekutimi ilir koloshevcit
  63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
  64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
  65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
  66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
  67-vdekja misterioze Tani Topit
  68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
  68-Eleminimi Gani Malushit
  69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
  70-vrasja e 10 komisareve te policise
  71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
  72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
  73-…1800 te vrare me kanun
  74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
  75-fronezimi i janullatusit
  76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
  77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
  78-furnizimi me nafte i milloshevicit
  79-vjedhjen e votimeve 96′
  80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
  81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
  82-grushti i shtetit shtator 98′
  83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
  84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
  85-injorimi total i ceshtjes came
  86-shitja e detit jon
  87-implikimi me ligjin e plehrave
  88-vjedhje e votimeve ne 2009
  89-prishja klasave sportive
  90-prishja e rrjeteve kulluese
  91-tallja me shkollene plepave
  92-masakra e 21 janarit
  93-vjedhja e votimeve 2011
  94-perdhosja e luftes N.CL
  95-glorifikimi i satrapit zog
  96-deklarata qe kemi gjak turku.
  97-Shitja e resurseve strategjike
  98-lidhja me mafiozet e podestes
  99-parlameti i ri
  100-stadiumi i ri
  101-xhamia e re
  102-rruga e Arberit
  103-rrethrrotullimi ne unaze
  104-h/c skavices
  105-h/c devollit
  106-mullinjte e eres ne karaburun
  107-centrale atomike per tu bere superfuqi
  108-hekurudha tirane-pekin
  109-superfuqi arroresh
  110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
  111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
  112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
  113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
  114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
  115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
  116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
  117-mashtrimi kriminal me legalizimet
  118-deshtimi i censusit
  119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
  120-shitja e hidrocentraleve
  121-shitja mafjoze e armatimeve
  122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
  123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
  124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
  125-shqiperia 1-euro
  126-denoncimi i Hysen Shoshorit
  127-enoncimi i Margarira Kostaqit
  128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
  129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
  130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
  131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
  132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
  133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
  134-borxhi stratosphere me Cezin
  135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
  136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
  137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
  138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
  140-poshtrimi i Jon Withersit
  141-poshtrimi i Arvizuse
  142-loja me LHL
  143-komplloti Sokol Olldashit
  144-loja me lazaratin
  145-helmimi Ferdinant Ponit
  146-pagesa e vrasjes se Santos
  147-teatri qe po luan me Fullanin
  148-uzurpimi bsh
  149-uzurpimi i bankes Santos
  150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
  151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
  152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
  153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
  154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
  156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
  157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
  158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
  159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
  160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
  161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
  162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
  163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
  164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
  165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
  166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
  167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
  168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
  169-takimi sekret me milloshevin (1995)
  170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
  171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
  172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
  173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
  174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
  175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
  176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
  177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
  178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
  179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
  180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
  180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
  181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
  182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
  183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
  184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
  185-denimi Top Channel me 13 milion euro
  186-Trafik I madh armesh me Armenine
  187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
  188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
  189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
  190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
  191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
  192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
  193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
  194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
  195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
  196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
  197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
  198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
  199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
  200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
  201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
  202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
  203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
  204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
  205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
  206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
  207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
  208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
  209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
  210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
  211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
  212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
  213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
  214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
  215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
  216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
  217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
  218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
  219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
  220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
  221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
  222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
  223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
  224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
  225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
  227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
  228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
  229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
  230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
  231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
  232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
  233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
  234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
  235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
  236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
  237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
  238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
  239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
  240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
  241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
  242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
  243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
  244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
  245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
  245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
  246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
  247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
  249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
  250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
  251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
  252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
  253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
  254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
  255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
  ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
  kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin

  ..

  .zoti edi rama !

  merr me vehte dhe donald lune dhe shkoni per vizite te mjeku okulist….se jeni verbuar jo vetem ju por po perdhosni nje komb te tere me tolerimin kriminal ndaj sali qenit

  Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 July 12, 09:50

  “Sipas gjykatës, zyrtari nuk ka pasqyruar në formularin e vetëdeklarimit një dënim me gjobë të marrë nga Gjykata e Tiranës, 13 vjet më parë.”
  i dënuar me gjobë????
  13 vjet më parë????
  as në kohën e enverit nuk quhej dënim gjoba,mor të pjerdhur!!
  përshkrimi i veprës,penale ose administrative,është më i ulët se 13 vjet!për gjobë asqë bëhet fjalë!!
  kush e dëgjon këtë “veting” të zbatuar në këtë mënyrë??
  jo vetëm dhitet vetë tuj qesh por dhjet tërë dyjaja po ta tregosh!

  Reply to this comment
 6. perkthyesi July 12, 13:15

  Sa, 4 muaj burg? E paskit marre ne qafe! Gjynah i shkreti, si do e vuaj kete kohe kaq te gjate ne biruce! Ne se dhe per te tjere te korruptuar delenxhinj, do te veprohet me te tilla denime qe te gajasin se qeshuri, me mire mos e nisni fare dekriminalizimin! Turp e faqe e zeze!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 12, 15:16

   ti nuk i paske rënë në të or përkëthyes!!
   e para është se nuk merret vesh në ka qënë i dënuar më parë me 4 muaj burg ose me gjobë!
   e dyta është se po të jetë dënuar se nuk ka shkruar që ka qënë i gjobitur 13 vjet më parë?!
   është një idiotësi dhe kaluar idiotësisë!!
   vetëm vrasja,plagosja e rëndë dhe pak krime të tjera të rënda nuk përshkruhen brënda kësaj kohe,13!!
   një gjobë përshkruhet për aq kohë sa është koha e dënimit që ke marrë!!
   kjo është një tallje bythe sa ska ku të vejë!!

   Reply to this comment
 7. MH July 12, 15:09

  Drejtesi duhet ti perjashtoj perjetesisht nga profesion cdo gjyqtar apo prokuror si dhe cdo nepunes.Sepse marrin njerzit me qafe kot.Ne te kunderten,nese nuk i parjashtoni bani gabim fatal ne drejtesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim