Kurdët rrëzojnë helikopterin turk në Siri

January 27, 2018 18:01

Kurdët rrëzojnë helikopterin turk në Siri

Prej më shumë se një javë zhvillohet beteja për Afrinin në veri të Sirisë mes forcave kurde të PYD dhe ushtrisë turke.

Agjencia “Sputnik” raporton duke iu referuar burimeve nga forcat kurde se këta të fundit kanë rrëzuar gjatë ditës së sotme një helikopter të ushtrisë turke që ishte duke bombarduar bazat e kurdëve në veri të Sirisë, përcjell Albeu.com.

“Helikopteri turk është rrëzuar në zonën e Batmanes në veri të Sirisë”, raporton Sputnik.

January 27, 2018 18:01
Komento

2 Komente

 1. Arben January 27, 19:02

  Armet USA.

  Po e marrin pergjigjen terrorristet

  Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu January 27, 19:19

  Bej esap cfare ushtrie dhe armatimi ka ushtria turke, kurdet me me brekushe me ushkur e me kallash perballojne nje ushtri te NATO-s.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim