Kuroni hemorroidet për 20 minuta

June 15, 2018 17:01

Kuroni hemorroidet për 20 minuta

 

Hemorroidet janë një sëmundje mjaft e bezdisshme dhe e dhimbshme, pasi zhvillohen në një zonë ku nuk është e fort rehatshme siç është anusi.

Hemorroidet ndodhin kur venat rreth anusit shtohen në një pikë aq kritike saqë dhimbja që shkakton në këtë zonë është e padurueshme.

Për këtë problem ka metoda dhe teknika për ta kuruar, por në këtë artikull ne do t’ju tregojmë më të efektshmen nga të gjitha. Me këtë recetë ju mund të shëroni hemorroidet tuaja shpejt dhe lehtë, në vetëm 20 minuta.

Përbërësit:

250 ml vaj ulliri

10 gram pluhur kamomili

petalet e 2 trëndafilave

20 gram mjaltë

20 gram lanolin (lloj kremi i ngurtë me natyrë vajore)

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe i lini të ziejnë për 20 minuta. Pas kësaj i hiqni nga nxehtësia dhe i lini të ftohen.

Merrni një garzë dhe vendosni brenda masën e përgatitur. Futeni në frigorifer derisa të ngurtësohet.

E vendosni në zonën e prekur dhe në pak minuta, do të ndieni një lehtësim të menjëhershëm. Vazhdojeni këtë trajtim çdo ditë për ta shëruar tërësisht zonën e prekur nga dhimbjet.

l.h/ dita

June 15, 2018 17:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*