LVV feston në Tiranë, Kurti: Kujdes nga Serbia, sillet siç nuk është

October 20, 2019 21:23

LVV feston në Tiranë, Kurti: Kujdes nga Serbia, sillet siç nuk është

Këtë të dielë Albin Kurti ishte në Tiranë për të festuar fitoren e LVV në zgjedhje me aktivistët e qendrës së kësaj lëvizjeje në Shqipëri.

Gjatë fjalës së tij përshëndetëse në këtë organizim festiv, Kurti u shpreh se Shqipëria e Kosova duhet ta zgjerojnë bashkëpunimin, duke vënë theksin se të dy vendet duhet të jemi të vëmendshëm ndaj Serbisë.

“Mendoj se duhet të kemi kujdes sa i takon raporteve me Serbinë duke qenë se dihet se çfarë u ka bërë shqiptarëve në njërën anë dhe dihet që para 3 viteve tentoi një puç në Maqedoninë e Veriut. I dështoi. Është në interesin e Serbisë të duket sa më normale duke qenë se nuk është”.

Kreu i LVV-së tha se i takon qendrës së Vetëvendosjes në Tiranë të vendosë për të hyrë në zgjedhje në Shqipëri, ose jo.

Kurti shmangu një takim me kryeministrin Rama.

“Unë jam këtu me ftesë të LVV në Republikën e Shqipërisë dhe këta e kanë autonominë e qëndrimeve dhe veprimeve. Nuk është se unë ose LVV në Kosovë e dikton një gjë të tillë. Do kthehem sonte në Kosovë por sigurisht që do ta takoj së shpejti kryeministrin e Shqipërisë”.

e.ll./dita

 

October 20, 2019 21:23
Komento

12 Komente

 1. KORÇARI October 20, 21:39

  BRAVO ALBIN.

  Reply to this comment
  • Vatra October 20, 22:30

   More Albin mos e deredh bigen që në fillim ke thanë se nuk hiqet taksa dhe kështu e fushe edhe ma shum në llugë atë qyskinë Ramush poashtu se Serbia nuk është supreriore ndaj shqiptarëve dhe ti prap po na kthe frigen pashë zotin mos mbrrijë deri te politika e Ibrahimit ku nga friga suj e shifnim diellin prej Serbisë

   Reply to this comment
 2. Aleksander Thana October 20, 21:58

  Mund te shjegoje njeri qendrimin e kryeministrit te Shqiperise? Ka frike nga ballafaqimi me te verteten apo thjeshte e injoron nga kapadailleku prej firauni. Ngado qe ta kthesh eshte qendrim, pak te thuash, I gabuar. Eshte antishqiptar! Albin Kurti duhej takuar dhe ulur me te pa as me te voglen medyshje.

  Reply to this comment
 3. Peja October 20, 22:47

  Kujdes me serbine ke te drejte po duhet kujdes edhe me turqine se po e ktjejne kosoven ne province turke. O albin kurani

  Reply to this comment
 4. Rema October 20, 23:08

  Kujdes edhe ti me turqine o koke loqe

  Reply to this comment
 5. kris 1 October 20, 23:22

  Rama duhet ta Kish takuar si shenje mikpritje .Thote nje fjale:kur vjen nje koke leviz nje bithe

  Reply to this comment
 6. LEON October 20, 23:25

  Perkundrazi,eshte kryeministri i c`vleresuar i Shqiprise qe duhet te gjeje mundesine te takoje Albin Kurtin.
  Vetem mos e beje si me Obamen.

  Reply to this comment
 7. Genti October 20, 23:40

  Hahahahaaa. Sa lolo qe i bejne njerezit. Albini e Rama jane pjelle e se njejtes bush….ter, por thjesht luajne teater me role te paracaktuara. Mos u merzisni pak durim e do ti bien petet lakrorit, per ata qe nuk besojne por kane sy e shikojne.

  Reply to this comment
 8. eli=tiv October 21, 07:01

  Albini eshte pyka e serbise ne Shqiperi…Ne se kemi merak serbine…albini te kthehet ne kosove e te beje detyrat…ti lere qokat…Koha do ta tregoje …si puna e kreshinik spahise kelyshit te saliut….

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 October 21, 13:00

  këtë e dimë fare mirë o bino!!
  nuk je i pari që flet për sërbët!!
  një pyetje kam unë!
  a di se si janë atë aturqit??ata që erdoganit!!
  janë më të mirë se sërbët??
  sepse me sa shoh unë,si në turqi dhe jashtë turqisë!?

  Reply to this comment
 10. mirel October 21, 14:41

  Ben mire qe ja thyen hundet Ramutit. Ky eshte merzit me shume nga serbet. Ja nxori bojen e tradhetise me Shengenin serb.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim