Kush do “hetojë” Tahirin? Zbardhen emrat e deputetëve në komision

March 15, 2018 17:25

Kush do “hetojë” Tahirin? Zbardhen emrat e deputetëve në komision

 

Rreth 10 ditë më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi krijimin e një Komisioni Hetimor për Saimir Tahirin.

Partia Socialiste, ka përcaktuar anëtarët e komisionit të posaçëm parlamentar të kërkuar nga Partia Demokratike.

Nga Partia Socialiste, anëtarët do të jenë:

Ermonela Felaj, Klotilda Ferhati, Pjerin Ndreu, Paulin Sterkaj, Xhemal Qefalia, Bashkim Fino.

PD ka 4 anëtarë në këtë komision ndërsa LSI 1. Opozita ka kryetarin e komisionit, ndërsa Partia Socialiste ka shumicën.

Anëtarët nga PD-ja janë: Enkelejd Alibeaj, Myslim Murrizi, Flamur Noka dhe Edi Paloka, ndërsa nga LSI do të jetë Endrit Brahimllari.

Kryetari i Komisionit do të jetë Edi Paloka, ndërsa nënkryetare Ermonela Felaj.

l.h/ dita

March 15, 2018 17:25
Komento

19 Komente

 1. Paci March 15, 17:32

  Tahiri e keqja me e paket e parlamentit .

  Reply to this comment
 2. Kllouni Kinez . Kush tjeter ! March 15, 17:35

  kerkojne kohe ,
  ta fshehin Vetting-un diku
  mes ferrave te Gerdez-it ,
  mos me e gjet dot asnji qen gjahu .

  a robt kinezo .na dole akrobat shk…at

  Reply to this comment
 3. Cuku March 15, 18:01

  Germo Tare germo ,se qenin e ngordhur do gjesh,,,
  Nuk meren me Gerdecin dhe 21 Janarin ,qe jane krime Shteterore te faktuara ,po meren me Saimir Tahirin per te mbuluar krimet,,,,

  Reply to this comment
 4. LORA March 15, 18:10

  Wow,,,,komision per te hetuar Ministrin e Brendshem me te sukses-shem te pas-nentedhjetes !!!!!!
  Germoni,sa me shume qe te mundeni,,,,se turpet tuaja do te zbuloni.
  Saimirin e vlereson shumica e shqiptareve,se e ngriti policine nga hiri i inkriminimit shqup-s dhe e shndroi ne polici te besueshme per njerzit.
  Hajt ,ne te s’emes shkofshi !!!

  Reply to this comment
 5. Njerez pa diploma pa integritet zhurmuesa plang prishes ! March 15, 18:24

  Shikoni kush jane eksponentet e PD ne komisionin hetimor Murrizi Ndoka Paloka !

  Reply to this comment
 6. Rita March 15, 19:09

  Lora per cfare suksesi te ish Ministrit Tahiirot thonni,Per ate qe fshehu Balliilin e Sarandes apo per kushetinjte e tij tte Vlorres qe me makinrn e Tahirit kkalonin drogen apo leket drogges pa kontrolle .Per ju eshte e mjaftueshme qr partia e juaj te jete pozite dhe pse votimet jane rezultat i biznesit droge .

  Reply to this comment
  • Grida Suma March 15, 19:43

   @Rita,
   Shko merr ca ajer te paster Lazarati se duke qendruar afer “cesspoolit” SHQUP te eshte erresuar gjykimi. Futi dhe ndonje vize me Dasho Alikon ne natyren e gjelber te Lazove dhe do jesh me mire nga trute kur te dalesh ne blog heren tjeter.

   Reply to this comment
  • drejtesia po vjen March 15, 21:02

   Rita, mos je ti qe ke botuar librin “Vrima”?

   Reply to this comment
 7. Xha Teme March 15, 19:40

  Ed Paloqja Kryetar komisioni???Upupupupu ne c’derexhe eshte katandisur ky Parlament.Ai partidhani i perthethit qe mbahet me trimothi i PeDes??? Po Lym gjembaci a murrizi ai trimoshi “tmerroi” Mogherinin me idiotesite e tij por qe ja mbathi vrapit kur ofendoi policin? Alibeaj, me vellane ne burg ne Gjermani per trafik lendesh narkotike dhe armesh,nipi Isa Toskes kryekriminelit te Myzeqese qe ka vrare njerez te pambrojtur e te pafajshem. Dhe PeDe-ja nuk mund te harronte qershine mbi torte personifikimin e analfabetizmit, injorances dhe bythelepirjes NUL MOKA. O tempora o mores… Mos kasolle ku na mblodhe. Kjo eshte fytyra e vertete e Partise Idealeve Dhjetorit (PIDH).

  Reply to this comment
 8. myrtezai i nokes March 15, 19:51

  Duket qe nje dore e padukeshme antishqiptare vepron nen rrogoz per 27 vjet;

  shikoni me kujdes;
  .
  Me Habilajt kercenohet PS qe dorzoi Tahirin si placke lufte
  .
  Me Balilajt kercenohet LSI….qe Monika nuk po dorzohet akoma
  .
  Me Kulicajt kercenohet PD dhe Xeni Sales nuk po dorzohet akoma
  .
  Pra tre partite kryesore (bossat e tyre) jane te kercenuara nga nje dore antishqiptare dhe mbahen ne presion……per leshime ndaj grekut dhe serbit…..sepse ndryshe del “prokurori nga gjermania’ apo diqitali i Saliut dhe leshon helmin…
  ______________________
  PSE NDODH KJO MONSTRATURE?
  ______________________
  sepse ne shqiperi ka tre drejtime kriminale

  1-Dinastia kriminale berishiste
  2-Impotenca kriminale socjaliste
  3-toleranca kriminale e miqve tane ndaj berishizmit

  ———————
  Por ajo qe le me gisht ne goje dhe me antienveristin ne Shqiperi dhe me antikomunistin ne Amerike eshte fakti:
  SI KA MUNDESI QE FEIM MURATI
  ALIAS FLAMUR NOKA DO KETE SHANSIN
  TE GJYKOJE KETE FARSE????

  A eshte normale te emrohej nga saliserbi ministri i mbrendshem Flamut Noka qe eshte nipi i nje gjenerali te UDB nga me antishqiptaret ?

  A eshte normale qe dhe sot Flamut Noka eshte nenkryetari i sigurise kombetare me kryetar spartak BRAHO qe me shume eshte i semure se ne pune dhe ka lene te pare NIPIN E GJENERALIT myrteza zhvinki

  ————————

  Pra me qarte perse shoqeria civile ,mediat dhe gazeta Dita nuk i shkon deri ne fund spiunit Feim Murati ( Flamur Noka) qe eshte derivat i gupit kriminal bash berishe.

  Perse nuk kerkohet arrestimi ne flagarance i Flamur Nokes por jepen keto material te para 70 vjeteve ku ramiz alia me biciklete ne kalane e beratit qenjka bere James bondi i ketij anastagjarperit qe sic duket edhet njeri pa identitet kombetar.

  Kush eshte kryetari i sotem reali I sigurise kombetare te ligjevenesve se spartak brahos i ka rene DAMLLAJA ???

  Flamur Noka theu kufirin komunist shqiptar (në vitin 1991?!) dhe hyri në territorin e ish Jugosllavisë, duke rrezikuar jetën e tij! Kjo gjë dhe ky fakt nuk i kishte shkuar kurrë në mendje Flamur Nokës, si në kohën që e bëri aktin e arratisjes, por as edhe sot që u zbulua se çfarë ka bërë 25 vjet më parë. Dhe kur e bëri këtë kalim të paligjshëm të kufirit?! Pikërisht kur Berisha kishte marrë frenat e të ashtuquajturës “opozitë”, dhe që me ditë pritej të bëhej President i Republikës së Shqipërisë, republikë të cilën më pas, “de facto”, e bëri pjesë të pandashme dhe të influencuar në çdo aspekt të jetës prej Serbisë.
  Foli i pari Berisha, sepse plaga kanceroze e fenomenit “Noka”, nxjerr infeksionin e rëndë kundërshqiptar të Berishës, zbulon të qënurit e tij agjent potent serb, hedh dritë mbi arsyet e vërteta pse Berisha e bëri Flamur Nokën ministër të Brendshëm në qeverinë e tij të viteve 2009-2013, për cilat qëllime dhe me çfarë urdhri.
  Fenomeni “Noka” e tmerron Berishën, e ka lënë pa gjumë atë, duke nxjerrë kështu në shesh qëllimin e vërtetë se përse ky person organizoi 2 prillin e 1991 ku vrau 4 shqiptarë në Shkodër, pse bëri thyerjen e embargos së OKB për furnizimin me naftë dhe me armë të Serbisë, e cila kryente gjenocid në Bosnjë dhe më pas Kosovë, pse bëri 26 dhe 28 majin 1996, përse hapi depot e armëve dhe nxiti luftën civile me 7000 të vrarë e qindra të tjerë të gjymtuar në vitin 1997, pse bëri grushtin e shtetit në 1998, pse vrau mbi 26 veta dhe gjymtoi dhjetëra të tjerë në Gërdec, pse vrau 4 qytetarë të pafajshëm në 21 janar 2011 etj.
  Ky vend nuk ka struktura të shtetit, nuk ka shërbim shtetëror informativ e nuk ka organ akuze. Ato janë vënë prej kohësh në shërbim të kryeagjentit të Serbisë Berisha, ndaj nuk kanë ndjeshmërinë më të vogël kombëtare, ligjore e morale për të mbrojtur dhe ruajtur Shqipërinë dhe shqiptarët, sigurinë e tyre kombëtare.
  Nëse do të kishim institucione serioze të shtetit, të pavarura prej agjenturës serbe e greke, Flamur Noka duhet të thirrej dhe të jepte shpjegime të hollësishme se çfarë lidhjesh familjare ka me ish-gjeneralin e UDB së Serbisë, tashmë në pension, Myrteza Zhvinki. Ky person është arratisur nga Kukësi në vitet 1955 në Serbi, së bashku me vëllain e tij. Ky i fundit, domethënë vëllai i Myrtezait, nuk pranoi të bëhej agjent i UDB, dhe sot e kësaj dite jeton së bashku me familjen e tij në Paris. Ndërsa Myrtezai u bë agjenti me famë të madhe i UDB, duke i ngjitur shkallët e karrierës me shpejtësi, duke marrë gradën më të lartë të gjeneralit. A është Flamur Noka nipi i Myrtezait nga ana e nënës së tij? Kur dhe pse nëna e Flamur Nokës dhe gjithë pjesëtarët e familjes së saj prindërore e ndërruan mbiemrin nga “Zhvinki”, e bënë “Murati”?!
  A është takuar Flamur Noka me dajon e tij Myrteza Zhvinki në Prizren kur “theu kufirin e shtetit komunist shqiptar”?!
  A është takuar dhe çfarë ka biseduar ai aty në Prizren në “izolim” me Rexhep Beçën, po një njeri i afërt i Flamur Nokës, i arratisur edhe ai në Serbi, dhe kolonel i UDB së Serbisë?!
  Çfarë porosish çoi dhe solli prej “izolimit” 40 ditor në Prizren, Flamur Noka për shefin e tij Sali Berisha?!
  Dhe më në fund, pse dhe për cilat “vlera” profesionale, intelektuale dhe kombëtare e bëri Sali Berisha ministër të Brendshëm të Shqipërisë Flamur Nokën në vitet 2009-2013?!

  Këto përgjigje presin shqiptarët prej Berishës dhe Nokës si dhe prej institucioneve të shtetit shqiptar, madje edhe prej kësaj mazhorance aktuale, e cila ose është vetë “e tredhur”, ose është e paaftë t’i qeverisë dhe t’i mbrojë shqiptarët dhe interesat kombëtare.
  .
  Si nuk u kap nje spiun i serbit apo grekut per 30 vjet..ne nje kohe qe kane dale sheshit si ky Flamuti serberishes ?

  Reply to this comment
  • Djalli ,nuk ndalet perball asgjeje ,per te plotesuar ate qe ai ka ven ne jete vs Alb. March 15, 20:28

   i nderuar ,

   -Por ajo qe le me gisht ne goje dhe me antienveristin ne Shqiperi dhe me antikomunistin ne Amerike eshte fakti:
   SI KA MUNDESI QE FEIM MURATI
   ALIAS FLAMUR NOKA DO KETE SHANSIN
   TE GJYKOJE KETE FARSE????-

   Duan ta mbajne politiken Shqiptare ne cdo rast ,ne Shah ,
   gjithmon ne nji tip Lemshi te ngaterruar ,
   perher te coroditur ,
   asnjiher te sigurt ,
   qe mos te mendojne asnjiher te qet
   e shikojne cfar edhe duke u experimentuar me ata
   vet dhe kte popull ,
   e mos te ken kohe te jen Autonome e ken
   mendimin e tyre personal ,
   te zhvillojne identitetin e tyre ,
   per kte i mbajne gjithmon Brenda
   atij Kazani Centrigug ,
   me i rrezu poshte edhe ato
   neuronet e fundit ,qe shetisin te lira ,
   brneda kafkave te politikes shqipcare .

   Perjetesishte ne Pasiguri ,
   qe Lluja te beje c’ti doj Trapi ,
   me ate vend ,
   ate popull e nji dite ta shndroj ne nji
   Gerdec Gjigand
   e ti zhduki te gjithe insektet Brenda Laboratorit
   natyral Shqypnie

   Reply to this comment
 9. Paci March 15, 20:05

  Po ta kishte PD nje te afte si Tahirin do ta benin hero per sukseset qe kishte si minister ne rrezimin e republikes se Lazaratit .

  Reply to this comment
 10. alphade March 15, 20:31

  Per Lazaratin – hakmarrja ndaj Tahirit . !!!! Kaq e kollajte,
  qe nuk do as mend dhe as kalem.
  Zgjidhja e “nyjes gordiane” cuarja drejt RECIT e Monstres
  se Vicidolit. Cdo pelivanllek tjeter eshte vetem nje vrime ne uje dhe jo si titulli i romanit “VRIMA”… Per humor kjo
  e fundit..,!

  Reply to this comment
 11. intelektuali March 15, 20:55

  NJE THIRRJE E SINQERTE PER RILINDJEN ENVERISTE:

  “Cojeni Sajme Qorrin te Kushot e tij Habilaj ne Itali qe te behet Minister i Camorres italiane,

  sepse:

  SHQYPNIA NUK I VLERESOI SUKSETET E TIJ AS NE KANABIZIMIN E VENDIT DHE AS NE IMPORTET E SUKSESESHME TE KOKAINES KOLUMBIANE NE XIBRAKE DHE MAMURAS

  Cojeni Sajme Qorrin tek Kushot e tij te droges ne Itali,

  sepse:

  ESHTE NJE KOKE E MADHE E RILINDJES ENVERISTE

  Reply to this comment
 12. Rita March 15, 21:01

  Per cfare Lazarati flisni kur vlera e hashashit me vleren e kokaines ardhur nga Kolumbia nuk krahasohet .Per tu dukur Minister i suksesshem sulmoi bandat e Lazaratit se Laboratoret Xhibrakes bananet ne portin e Durresit per vite aktivitet ilegal sillnin fitime kolosalle e per dreq keta jashte tokesoret gjermane ,italjane nuk dijne te mbzjne sekrete aspak e na nxijne faqen .Por ne dijme si te mbrohemi askush nuk na percan le te mirren me dy Habibajt italjanet me shoferin e kamionit e manazherin Lushaj policia e Rames ne do ti hapim laboratoret e rinj me
  qarte i kemi gati konteniere te tjere me banane do te vijne ..Te mjere komentues .nuk shihni asgje ,nuk degjoni asgje .

  Reply to this comment
 13. XXXL March 15, 21:31

  Nga Paloqja e beqiret e tjere do t’i rruani koqet Saimirit.

  Reply to this comment
 14. padrejtësi March 15, 23:22

  Flamut Noka një qen i marrë vegël e çdo bande dhe banditi kriminelësh kur ai ishte me nder me thanë ministër vitreshin komisarë policie njeri pas tjetrit dikend ta hetoj Tokë hapu se s’durohet më

  Reply to this comment
 15. alphade March 16, 00:54

  Muli- Duke qene i komprometuar me agjenturen e Millo-
  shevicit,duke bere dallimin midis te djeshmes dhe te sot-
  mes relative mund te perdoret nga cdokush te fortet per
  te mos i dalur lakrat ne shesh. Ai i sherben tani per tani
  opozites agresive derisa berishovicet te shkojne atje ku
  e kane vendin,ne Rec,bashke me Mulin si udebeist me
  bordero ne Beogradin e Milloshevicit. Kjo eshte e gjitha.
  Nuk mundet kurresesi qe nje antishqiptar te gjykoje drej-
  tesisht nje njeri qe pavaresisht nga infantilizmat e tij nuk
  mund te konsiderohet nje antishqiptar si i lartpermenduri.

  Reply to this comment
 16. NJE POPULL March 16, 11:55

  Me qenese s’po del gje nga hetimet e deritanishme, per te mbyllur me “nder” kete ceshtje u ngrit ky komision hetimor . Por nuk eshte i plote , mungon koburja,kllefi,mungojne te perveluarit pas SMS, se atje kane kohe, me cfare do meren.Ju urojme pune te mbare PER TE MIREN E………. XHEPIT ,SE NUK JU DEL ROGA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*