“Kush është i dënuari për drogë në Zvicër?”

May 31, 2016 20:03

“Kush është i dënuari për drogë në Zvicër?”

Petët e lakrorit u hapën, tani do të ketë “prerje” të tjera kokash.

Ose të paktën kështu pretendon deputeti i Partisë Demokratike Oetrd Bylykbashi.

Duket komentuar arstin Roshi, ligjvënësi përmend dënimin me vdekje dhe lëshon një parlajmërim për Ramën.

Ja çfarë shkruan jurisi i njohur në FB:

Ligji i dekriminalizimit funksionon qe ç’ke me te! Prova madhore e fitores se kauzes se PD erdhi sot kur Elvis Ervin Rroshi dha doreheqjen i detyruar nga ligji i dekriminalizimit.

Gjykata italiane e ka denuar me burgim sipas nenit 519 te Kodit Penal per perdhunim. Fshehja e ketij denimi ne formularin e vetedeklarimit perben veper penale me vete sipas nenit 190 te Kodit Penal.

Kush denohet sot per perdhunim, ndalohet per jete qe te mbaje funksione publike. Kurdo qe te jesh denuar ne te shkuaren per perdhunim, ndalohesh per jete per te mbajtur funksione publike.

Perdhunimi ne te Drejten Romake denohej me vdekje. Per fat jemi ne demokraci dhe kjo nuk ndodh me, por perdhunimin dhe perdhunuesin nuk e pranon askush, aq me pak si funksionar publik!

Rama te prese se nuk ka pare ende asgje! Shpejt do te dale ne shesh nje denim ne Zvicer per trafik droge. Radhen per doreheqje e kane te tjere. Turp, turp!

May 31, 2016 20:03
Komento

6 Komente

 1. Lennard May 31, 20:23

  Po Mediu qe eshte denuar nga gjykata italiane per droge ?Po Luli per rrugen e Kombit?,Po sala per 247 krimet (Grabitje vrasje, lidhje me UDB etj) Po Genc Ruli per kontrabanden e cigareve ,aferen e drurit te arres ? A doni me ? Po per nje tufe zagaresh te PD dhe PS qe kane lene dhe grate se u jane zene syte nga pasuria qe kane vene?Ti mer Oert je nje kone e peshtire pa mulle.

  Reply to this comment
  • Genti May 31, 21:01

   Jo mor vella jooooo fatmir mediu eshte denuar nga autoritetet Italione si trafikant dhe i shpallur nga autoritetet italion si PERSON NON GRATTA fatmir Gerdeci mediu,o bylykbash ti ke qene 8-vjet keshilltare juridik i saliu apo jo nuk di dhe skam ndigjuar qe ti te keshe ndonje fare morali-cipe apo burrerie ti duhet te besh trasparente perse vellai yt ka qene i denuar+i kerkuar nga interpoli ne kohen kur Fatmir Xhafa ishte min drejtesie se eshte kollaj te akuzosh tjetrin po ti shiko shpellen ku ben pjese more kerma qe kini qelbur kombin plot 26-vjet ,Po per min e UDB serbe flamur noken ke ndonje gje per te thene ti a jo ate shiko..

   Reply to this comment
 2. KALI SADIJES May 31, 20:30

  BRAVO ,BYLYK BASHI,
  Tere kardinalet dhe hoxhallaret pedofila po nuk i futi rama ne burg thuaji dhenderrit serb ti futi ne parlament si pjeter arbnorin qe akuzohej per perdhunim femije!

  Reply to this comment
 3. nuk ka tym pa zjarr May 31, 21:38

  E frikshme. Te shohim kush e ka rradhen.

  Reply to this comment
 4. jani May 31, 23:33

  Perfundimisht Rama ska bythe per kryeminister e kane vene perpara. Mediu i denuar,muli po ashtu,fufi,ristani,basha.Berisha vrau ne gerdec dhe bulevard dhe ky nxjerr gjylametin per demaskim. Ky duhet te tunde vendin ose ta lere ti beje mutin dhe te shkoje te beje piktura nga liqeni

  Reply to this comment
 5. demo June 1, 09:58

  Rama te jape doreheqjen.Rrilindjen po e denojne me 1miljon votat e veta bishat e krimit vucidoljan.Mitra qe polli krimin politik ne Shqiperi eshte Partia Demokratike.Rama eshte deshtim,Te largohet urgjentisht se mori ne qafe PS dhe vendin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin