“Kush është i radhës”, pyetja e Gazmend Bardhit për kryebashkiakët me “njollë” kriminale

January 17, 2020 11:10

“Kush është i radhës”, pyetja e Gazmend Bardhit për kryebashkiakët me “njollë” kriminale

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi publikoi sot hartën e kryebashkiakëve të denoncuar nga PD me të kaluar kriminale. Ndërsa shtron pyetjen “Kush është i radhës”, Bardhi shkruan se Edi Rama nuk mund të fshihet pas përgjegjësisë ligjore personale të 5 kryebashkiakëve ilegjitimë të emëruar prej tij.

Postimi i plotë:

Kush është i rradhës?

Edi Rama nuk mund të fshihet pas përgjegjësisë ligjore personale të 5 kryebashkiakëve ilegjitimë të emëruar prej tij, Valdrin Pjetrit të Shkodrë, Agim Kajmakut të Vorës, Mark Babanit të Vaut të Dejës, Qerim Ismailajt të Mallakastrës apo Agron Malajt të Matit.

Edi Rama ka përgjegjësinë politike për përzgjedhjen dhe promovimin e tyre dhe duhet të mbajë përgjegjësi për kriminalizimin e qeverisjes vendore. Ai është arkitekti i promovimit të krimit në politikë dhe ndërtimit të modelit kriminal të bashkëqeverisjes me krimin e organizuar, që ka demotivuar të rinjtë dhe të rejat e këtij vendi dhe po i detyon të largohen nga vendi.

Edi Rama duhet të japë llogari:

– Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Shkodër, përzgjodhi dhe kandidoi një trafikant droge?

– Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Vorë, përzgjodhi dhe kandidoi një fallsifikator?

– Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Vaun e Dejës, përzgjodhi dhe kandidoi një hajdut?

– Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Mallakastër, përzgjodhi dhe kandidoi një dhunues?

– Pse në vend të një socialisti të ndershëm në Mat, përzgjodhi dhe kandidoi një vrasës?

Shqiptarët e kanë kuptuar se të bësh karrierë në qeverisjen e Edi Ramës duhet të jesh i certifikuar në trafik droge, fallsifikim, vjedhje, dhunë apo vrasje! Ky është ekipi dhe modeli qeverisës i Edi Ramës!

 

January 17, 2020 11:10
Komento

5 Komente

 1. hik mer pederast i peshtire Produkt Babalesh. January 17, 11:20

  Po ne pasqyr shofet ndojiher ky llaplepirs bolesh ?!

  pd-ja eshte Partia e Krimineleve dhe Shkerdhatave Antishqiptare ,
  me cili Moral qit llapen medieve ky pedrast ?

  Apo me moralin e halese mediatike

  qi bo Altoparrlanti e Djallit maje Minares tu helmu shqiptaret !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ptuuuuuuuuuuuuuuuuu karaputana islamike

  Reply to this comment
 2. Konti Sbalta January 17, 16:45

  Po ata qe kane vjedhur kumbullat tek bacia e komshis kur ishin te vegjel ,do perjashtohen nga e drejta per tu zgjedhur?Po te gjithe emigrantet, more “shoke”te PD, ne nji forme a ne nji tjeter ,jane kriminalizuar , 1-me hyrjen ilegalisht ,pa dokumenta ose me dokumenta te fallsifikuara 2-me pune ne te “zeze’e ndonji shkelje tjeter fare ordinere ,qe per PD perbeka kusht qe keta persona ,sot mbas me se 30 vitesh te mos quhen ‘ te denje per te drejtuar”!Po keta te PD jane te paperlyer ,apo nuk po u vjen radha akoma?

  Reply to this comment
 3. Spartaku January 17, 22:27

  O LEGENA KOMUNISTA O SHEJTANER TE POSHTER E PA NDER A E DINI SE NGA P.D VETEM 3 TE INKRIMINUAR DOLEN E ATA ISHIN TE LSI SOCIALISTE ..O SHKERDHATA TE KOHES NGA JU KANE DALE DERI TANI 38 MAFIOZE TE NDJEKUR PER VRASJE DROGE E PROSTITUCION NGA SHUME VENDE TE BOTES …MOS KOMENTONI ME PER P.D E BERISHEN SE DO JU VRASE ZOTI SHUME KEQ ..GJYSMA E DEPUTETEVE SOCIALISTE JANE AQ TE PASUR SAQE SPAK THA QE EDHE 250 VJET PUNE DEPUTETI NUK I MBULON DOT SHUMAT E TYRE TE DEPOZITUARA NE BANKAT E SIGURTA EUROPIANE …SHKONI TEK GAZETA SERBE TEMA E KOMENTONI O TRADHETARE TE EDWIN KRISTAQ ANTONETA VUCIC RRAMA ..O AGJENTA SERBE QE SALIU JA MARTONTE MOTRAT ,MAMATE E CUPAT TE GJITHE SERBISE JA SHKERDHENTE RACEN ATYRE , E KY QELBESIRI I BLLOKUT RUHET NGA ME SHUME SE 100 AGJENTE TE UDB TE ANKORUAR NE TIRANE , E PO NUK BERI PUNEN E VUCICIT SIC DUHET E ELEMINOJNE BRENDA ORES ..E HENGRI CORBEN SERBE RAMA VESHTIRE SE DEL DOT ..

  Reply to this comment
 4. peoples January 17, 22:30

  Shqipetare po u jep mend TORE Bytha…Turp per ju qe e degjoni…Bytha eshte per tjeter gje po ky Torja Gojen e ka Bythe dhe Bythen goje..I perdor te dyja.

  Reply to this comment
 5. FORSTER January 18, 00:18

  Gazment-Bardhi eshte ni PAPAGALL qe ju sherben “Pardesyve -Te-Bardha”te 90-tes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*