Kush është i riu që u ekzekutua në Fier, jeta dhe problemet me policinë

August 12, 2019 10:20

Kush është i riu që u ekzekutua në Fier, jeta dhe problemet me policinë

Florjan Selimaj, 23-vjeçari i cili u gjet mëngjesin e sotëm i vrarë me thikë në një kanal në vendin e quajtur “Kthesa e Hamilit” në Fier mësohet se është nga Tropoja.

Sipas burimeve, viktima se bashku me familjen, ka ardhur vitet e fundit në fshatin Sulaj të Fierit nga qyteti verior dhe njihet prej banorëve si një familje e qetë dhe sociale.

Burimet jozyrtare, thonë  se 23-vjeçari mund të jetë ekzekutuar gjatë orëve të natës të së dielës dhe është gjetur në afërsi të një kanali mëngjesin e sotëm.

Ndërsa mjeti tip “Renault”,  me targa AA641EN, me të cilin ai dyshohet se mund të ketë qenë duke lëvizur është gjetur me kafkon të hapur dhe një gomë të hequr.

Nuk dihet ende nëse vrasja ka të bëjë me autorë nga Fieri apo edhe nga vendlindja e tij, Tropoja.

Burimet nga Policia e Fierit, bëjnë të ditur se viktima në vitin 2015 është regjistruar në skedarët e policisë fierake si i dyshuar për vjedhje të një automjeti.

Ndërsa nga banoret e zonës nuk dinë shumë për 23-vjeçarin.

 

b.b/dita

August 12, 2019 10:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim