Kush është ish-drejtori i zhdukur i policisë i akuzuar për trafik droge?

November 22, 2017 22:02

Kush është ish-drejtori i zhdukur i policisë i akuzuar për trafik droge?

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar një fletë-arresti për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jueld Çela, si i dyshuar për përfshirjen në trafikun ndërkombëtar të drogës të kryesuar nga Moisi Habilaj.

Çela ende nuk është arrestuar edhe pse SHÇBA ka ushtruar kontrolle në banesën e tij.

Ai rezulton i larguar në drejtim të paditur.

Jaeld Çela i emëruar nga ish-ministri Tahiri ka drejtuar Policinë e Vlorës nga shtatori i 2014 deri në prill 2017.

Ai u shkarkua me vendim të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pasi ky i fundit mori detyrën.

 

November 22, 2017 22:02
Komento

3 Komente

 1. info analitike November 23, 04:28

  Policia qe deshet ishte policia e droges. Tani pijini lengun bemave te Tahorrit dhe bandes se tij kriminale te trafikanteve. E keni menduar ndonjehere sa vrasje u bene ne periudhen qe Tahorri ishte minister i brendshem ku shume prej tyre ishin perplasje trafikantesh droge te lidhur me policine dhe pushtetaret qe i mbronin! Sa prej tyre u kapen e u denuan? Dhe nipcja i kumandarit ia hodhi paq e mos thoni se varej nga gjykata se dihet mire qe ato u binden pushtetareve te radhes.

  Reply to this comment
 2. Mark U.K November 23, 09:00

  Paska qen me fat si nuk e kan gjetur ne shtepi.Nuk besoj se e kan sinjalizue sic ndodh ne shume raste.?

  Reply to this comment
 3. korçari November 23, 13:42

  Ky Jueldi mos eshte i biri i banditit Sokol çela ish drejtori i policise ne Korçe atehere eshte e vertete shprehja”Hajdut i jati,kriminel i biri,maskara qi qe beri t’ane,dhe besoj se nuk eshte krimineli i fundit tepelenas dhe se fundmi Tairi jo pa qellim ne ministri kishte emeruar oficere nga Tepelena te njohur per hajduterine e tyre ne b/punim me njeri -tjetrin si banda te organizuara

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?