Kush është ish-ministri i Berishës që financoi fushatën e Veliajt në Tiranë?

August 6, 2015 16:43

Kush është ish-ministri i Berishës që financoi fushatën e Veliajt në Tiranë?

Kreu i Partisë Demokratike në Gjirokastër, Roland Bejko, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, zbulon se një ish-ministër i kabinetit “Berisha” ka financuar fushatën e kandidatit të PS-së në Tiranë, Erion Veliaj. Bejko nuk e përmend emrin e tij, ndërsa thontë gjithashtu se gjashtë ish-ministra dhe ish-zyrtarë të kohës kur PD ishte në pushtet, nuk kanë votuar për Halim Kosovën.

Më poshtë shënimi i tij i plotë në rrjetin social:

“Deri tani kisha dijeni se 5 (pesë) persona nga ata që hynë në qeverisjen e 2005-ës si ministra e drejtorë me xhaketa doku apo “Versace” Kine, e dolën prej tij me pasuri të çmendur, nuk e kishin votuar PD në zgjedhjet e fundit lokale! Po sapo ma konfirmoi vetë edhe i 6 (gjashti) se jo vetëm nuk e kish votuar Kosovën e PD-në, por edhe kish dhënë goxha shumë për “Rilindjen”! Të mendosh sa vuajtëm për të mbledhur ca qindarka për fushatë! Përpara për analizën e shtatorit!” shkruan Bejko.

landi

August 6, 2015 16:43
Komento

15 Komente

 1. petro August 6, 16:50

  Ju lutemi mos shkruani cdo lloj budallalleku qe nxjerrin keta nga goja.

  Reply to this comment
 2. demo August 6, 17:23

  Edhe kaq sa hengri,shume hengri kjo parti.Lere analizen pas 2017.

  Reply to this comment
 3. Kuksiani August 6, 17:32

  Pra pese persona hyne ne qeverine e Salushes si Ministra e drejtore me xhaketa doku apo Versace Kine dhe dolen prej tij me pasuri te cmendur. Pra vete zagari i Lazove deshmon se qeverisja “me duar te pastra” e Salushe Qoftelargut ka qene nder qeverisjet me te korruptuara ne historine e pluralizmit shqiptar. Shto keto Shkerdhenet me Argitat dhe mjere ky vend kush e ka udhehequr.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 August 6, 17:54

  Ska asgje te keqe se PD dhe PS nje parti jane.

  Reply to this comment
 5. specialisti August 6, 18:13

  epo domosdo se sivjet u korren te pabera prodhimet e lazaratit ndaj ngele me qindarka ti o zagar.

  Reply to this comment
 6. Butroja August 6, 18:31

  Eshte e verte qe bejne shopingun bashke

  Reply to this comment
 7. Shigjetari August 6, 18:32

  Ky eshte nipi i Dashos Alikos, krye pronarit te droges i penusuar nga Sali Berisha, Shkelzen Berisha cmn @ ne Lazarat , kete gjetet te besoni ?

  Reply to this comment
 8. Dilni se erdhi enveri August 6, 18:49

  Laj gojen, ti kuksian qe sje kuksian por mund me u ba kuklus klan, laj gojen, para se te flazesh per lazaratin.
  Dil e mblidh komunistet, ku i ke e ku si ke, te gjithe duke mashtruar e duke vjedhur e duke ia futur. joni tjetrit.

  Reply to this comment
 9. Ganiu August 6, 18:49

  Dihet se eshte anemiku dhe katunari pa gjak myqerem tafaj se ka frike se eshte per rruge sapini ne burg ku mezi po e pret zani me shoke. Vetem nese katumari dhe mediokri muqerem nuk iken ne gjermani ku me paret e vjedhura me lejet e universiteteve kioska ka blere nje shtepi. Drejtesia duhet te veproje se katunari myqerem po pergatitet te iki dhe te kerkoje azil ne gjermani

  Reply to this comment
  • Bureto August 6, 20:21

   Une them se i gjashti qe ia ka thene vete, eshte Genc Ruli, deputeti i Gjirokastres. Ky e ka zakkon qe te luaj me shume porta. Eshte skile, si gjithe fisi i tij nga Libohova, dhe me siguri i eshte dhimbsur me shume PS, sesa PD, meqe realisht eshte pjelle e saj, por i shartuar me PD, simbas skemes ramiziane, bashke me kunatin, te ndjerin Pashko. Nuk u dihet kurre ketyre se ku i kane kembet, mu si gjarperi. Une e besoj lazon. Pese te tjeret, le t’i gjejne te tjeret. Tung!

   Reply to this comment
 10. koco August 6, 19:33

  Qeveria e Kryesuar nga zoti Edi Rama , pa dyshim qe eshte me e mira ne keto 25 vjet pa dyshim , dhe ka per te hyre ne histori si shpetimtari i ketij populli e ketij vendi . edhe me kaq pak kohe , ndryshimet jane te pa imagjinueshme , edhe keto gropa te zeza te finances jane te pa perfilleshm dhe te riparueshme pas 3 mujorit te trete te vitit 2015 . kjo vec te tjera mbase eshte edhe efekti i reformes teritoriale + zgjedhjeve te 21 qershorit . E pergjitheshmia eshte se Shqiperia eshte bere me e mire per te jetuar , me e sigurte , me optimiste dhe me vizjone afat gjate . Turizmi ka hyre ne rrugen e duhur dhe do jape frutet e tij .Shikoni Jane me shume se 10 Porta hyrese, Dogana + Porte + Aeroporte te cilta funksionojne non stop 24 ore , Infra struktura rrugore e kenaqeshme nga Hani i Hotit deri ne cepin e fundit jugor , Policia rrugore dhe e shtetit sigurojne e garantojne rend e qetesi . Mjedis i ndryshuar , pasterti , gjelberim , ndricimi , uji i pijshem nuk mungon , Kolektoret e ujerave te bardhe e te zeza gati ne gjithe vijen breg detare , ushqimi bio ai bujqesor + blektoral + peshki i freske. + Performanca shume e karte ne gjithe Evropen e me gjere , dhe nje treg tashme 20 miljonesh ballkanik ku me daten 12 gusht 2015 pjese e ketij tregu Turistik fitim prures.Projektet e medha ne fushen e nxjerjes se Naftes + Gaz sjellsi , Investimet ne Bujqesi , Minjera do mundesojne qe ky vend ne fund te vitit 2016 te kete lene prapa te gjitha te zezat e rregjimit kriminal te Qenit Sahli , dhe me siguri ketij populli do ti kethehet puna e vjedhur , mirqenia, buzeqeshia . per te qene e shkuara , pjese e nje endere te keqe , per mos u pare e kethyer kurre , Fundi i Anarshise , Kapjes se Shtetit , Krimit , Korupsjonit galopant qe e cuan kete vend e popull ne buze te varrit . i nje tmeri te pa fund , ku shkaktari i kesaj gjeme e shkaterimi , Nuk pushon se derdellituri e mbjelle percarje ,konflikte e kerkuar gjak , vetem gjak qe te munde te jetoje ky Vampir me hijenat qe i shkojne pas .

  Reply to this comment
  • i ri August 7, 12:14

   Urime z.Koco,per komentin optimist,,,,,! Por une i shtoj dicka.Qeverisja tani eshte veshtiresuar shume edhe per shkak te pozjcionimit te gabuar te opozites por une shoh se administrata qendrore ka shume rendesi qe te rrise pranine e kontrollin kudo ku jane kanalet e qarkullimit te parase,ne te gjitha institucionet e shtetit,eshte vendi ku kercenohet zbatimi i cdo programi.Tatimet doganet etj e nisen me vrull e tani ja kane varur.Qeveria duhet ta shikoje me me perparesi kete problem.

   Reply to this comment
 11. Kris 1 August 7, 03:21

  Ti o Koco ke nevoje te festosh vitet e madherishem te Ram-zenit.Rama ka hyre be histeri dhe jo be histori.Nuk ke pare gje akoma.Do kthehet lugati nga pushimet dhe do te mbushur vrimat.

  Reply to this comment
 12. Arben August 7, 06:42

  PERSE MORE ROLAND,

  KAQ HAPUR DALKE TI, POLITIKA PER TY ESHTE TE VJEDHESH SA ME SHUME, VETEM PO I NDAVE ME MUA JE BURRE I MIRE.

  COPA MUTI JENI TE GJITHE.

  Reply to this comment
 13. agush August 7, 11:27

  o land bejko po ju keni 25 vjet qe e vidhni kete popull keni ber pasuri te cmendur me leket e ketij populli tani na flet per 5 apo 6 persona qe nuk i hyjne njeriut ne xhep keta persona asnjerit nuk i interesojne keshtu qe mundohu te merresh me shum me probleme sociale qe ka ky popull dhe ky vend

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim