Kush është kryetari real i PD-së? Berisha eklipson Bashën në Kuvend

September 28, 2017 13:55

Kush është kryetari real i PD-së? Berisha eklipson Bashën në Kuvend

 

E ndërsa duhet të ishte kryetari i PD-së, Lulzim Basha, violina e parë e opozitës në Parlament, ka ndodhur e kundërta.

Ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka marrë frenat” e opozitës në Parlament.

Basha nuk është dëgjuar të flasë ditën e sotme pas bllokimit të sinjalit të transmetimit të Kuvendit nga TVSH. Ai që ka reaguar fuqishëm ka qenë ish-kryeministri Berisha, ndërkohë që Lulzim Basha akoma nuk ka folur.

Po ashtu, Berisha do ta lërë pas edhe në kohë diskutimi kryetarin e PD-së, Basha.

Mësohet se Berisha e ka kërkuar fjalën për diskutim në 6 pika të rendit të ditës, ndërsa Basha e ka kërkuar fjalën në vetëm 2 pika të tilla.

Të kthyer në minuta, pritet që Basha të diskutojë 30 minuta, ndërsa Berisha plot 90 minuta.

Basha kthehet pas rreth 6 vitesh në Kuvend dhe si kryetar i opozitës dhe ka premtuar se do të jetë zëri më i fortë ndaj qeverisë Rama, por duket se kjo nuk ka për të ndodhur.

Ai ka nisur të eklipsohet nga figura e ish-kryeministrit Berisha që ka marrë rolin e kryetarit real të PD-së, edhe pse jo de jure.

September 28, 2017 13:55
Komento

4 Komente

 1. h September 28, 14:09

  Sa profetike jehon ajo thenia e atij qe nuk ja di emrin por qe ja dini ju
  kur tha se .”maloku zbret nga kali vetem po ta vrasesh”
  Ku eshte bishe,jo qytetar.

  Reply to this comment
 2. Jimi September 28, 19:08

  Po pse kush ka iluzion qe Lulja eshte kryetare e PD-s?

  Reply to this comment
 3. XXXL September 28, 19:09

  Po kur ka qene ndonjehere “violine e pare” Lulush Shalengjituri, mos na beni per te qeshur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*