Kush është pedagogu shqiptar i arrestuar në Malajzi? I dyshuar se ka lidhje me ISIS

October 7, 2017 20:03

Kush është pedagogu shqiptar i arrestuar në Malajzi? I dyshuar se ka lidhje me ISIS

Autoritetet malajziane kanë arrestuar sot 8 persona pasi dyshohet se kanë lidhje me celulën terroriste të ISIS. Mes 8 të prangosurve, është edhe një shqiptar, me profesion pedagog në një universitet publik në Shqipëri.

Pesë nga militantët, raporton “Russai Today” që kanë lidhje me grupin Abu Sayyaf (ASG), me bazë në Filipine, u ndaluan pas një aksioni të madh në tre shtete”, – tha një inspektor i policisë vendase në Malajzi.

Ky i fundit tha se një 35-vjeçar shqiptar, i cili është lektor në një universitet publik në Shqipëri, është arrestuar gjithashtu në Selangor më 1 tetor. “Sipas hetimeve doli se ai ka lidhje me militantët e Shtetit Islamik jashtë shtetit,” tha ai.

Malajzia, e cila ka kryer së fundi qindra arrestime të militantëve të dyshuar të Shtetit Islamik në vitet e fundit, nuk ka vuajtur ende një sulm madhor, raporton Russia Today.

malajzi2 malajzi3 malajzi4

October 7, 2017 20:03
Komento

5 Komente

 1. xixifuqe xinxifiqe October 8, 08:45

  Nuk na e thatë emrin e tij, siç deklaron titulli i shkrimit, apo na pyesnii ne komenttuesve tju a themi? Atëhere unë po u them disa., ata janë të.përkëdhelurit e politikës së.meritokravisë dhe mjerimit, krizëz së fushëas së arsimit, të përzgjedhurit e pellgjeve të qelbur të arsimimit de jo vetë
  Sorkadhja

  Reply to this comment
 2. perkthyesi October 8, 09:33

  A ka emer ky pedagog? Pse vazhdoni po me kete avaz te peshtire dhe arkaik?

  Reply to this comment
 3. Lisi October 8, 10:35

  Nga pamjet e fotove mund te behet fjale per foton e fundit nga poshte pasi parametrat tregojne se ky ndoshta eshte petagog i Universitetit Publik.Me bark te rene,pantallonat tipike te atyre qe rriten vetem me plenca e yndyre bagetish,kemishe me kuadrata tipike per intelektualet shqiptare e se fundemi duket si doktor shkencash e me grada shkencore ne shkencat e natyres!Ne moçale vetem mushkonja mund te gjeshe e ndoshta ky fenomen nuk eshte i vetem ku nuk eshte çudi qe nga gjatesia mund ta kete mbiemrin e “shkurter”!A thua te jete projektuesi prodhuesi i bombave eksplozive me mjete rrethanore!Ne Shqiperi gjithç’ka eshte e mundur fale demokracise qe na instaluan miqte kineze!Rrofte miqesia shqiptaro-kineze!

  Reply to this comment
 4. Avni October 8, 11:03

  Shqiptari për pare edhe nonen e vete e shet. .gjith thuajse janë pagan ndwrsa për tok e ndihma pranojn fe .

  Reply to this comment
 5. Bubi October 8, 13:12

  Pedagogu quhet Bedri Islami

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*