Kush është Sandër Lleshi, ushtaraku i emëruar në vend të Xhafës

October 27, 2018 09:11

Kush është Sandër Lleshi, ushtaraku i emëruar në vend të Xhafës

Ministri i ri i Brendshëm, Gjeneral Sandër Lleshi, i cili pason në këtë detyrë Fatmir Xhafajn pas dorëheqjes, ka një karrierë të gjatë si pjesë e Forcave të Armatosura.

Në vitin 2013, kryeministri Edi Rama e bën pjesë të kabinetit të tij, duke e emëruar këshilltar për Sigurinë. Në një koment për mediat, Rama do të deklaronte se për herë të parë emrin e Sandër Lleshit e kishte dëgjuar nga shkrimtari Ismail Kadare, i cili ia kishte propozuar për President të Republikës.

“I edukuar në perëndim, njohës i mirë i historisë dhe bartës i modestisë intelektuale që karakterizon të diturit, zotërues i thellë i fushës jo vetëm nga librat po edhe nga rrugëtimi i një karriere të gjatë – nisur si fëmijë i një familjeje të varfër nga veriu në derën e shkollës së mesme ushtarake “Skënderbej” dhe ndërprerë brutalisht në pozicionin e zëvendës Shtabit të Përgjithshëm nga arroganca e injorancës së pushtetit në ikje -, Sandër Lleshi ka pranuar të jetë këshilltari im për mbrojtjen në kryeministri”, shkruante në 2013 Edi Rama.

Karriera e Gjeneral Sandër Lleshit

Sander Lleshi, gjeneral Brigade. Ne vitin 2011 ka mbajtur postin e zv.shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Në periudhën 1996- 2000, gjeneral Lleshi ka qenë komandant i Kurseve në Akademinë e Mbrojtjes në Tiranë dhe më pas, për tre vjet të tjera, ishte komandant i Akademisë Ushtarake “Skënderbej”.

Në vitet 2003-2006 ka shërbyer si atashe i Mbrojtjes i Republikës së Shqipërisë në Gjermani.

o.j/dita

October 27, 2018 09:11
Komento

38 Komente

 1. N.VJOSA October 27, 09:25

  Po per per Gjeneral Sandrin cfare akuze ka pregatitur Shqupi i Shpifsve?…(Me gjithe kete formim tte gjithanshem ushtarak!?…)
  Se na canë Trapin, jo eshte keshtu, jo ashtu, jo pergjimet e akuzat e Babales…
  Ah medet, medet,
  Shpifje degjojme
  Ketu e 30 vjet…
  Nga Kryemostra,
  Dora vet…!

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN October 27, 10:07

   po ti me spjego njëher pse iku shoku Xhafa,hë mo pse???

   (Lleshin jua ngecën ne derë me detyrim juve dhe shqupit 😛

   ah medet medet, ju la shëndene partia, po mos u qani ju ka ngelë nexhmija 😛

   Reply to this comment
   • N.VJOSA October 27, 11:29

    Po hë,moj Swan,
    Na thuaj moj aman
    Na thuaj ti
    Se une s’kam c’them
    Mos ke degjuar gjë
    ndonje thashethem?!..

    Keq te iki
    Keq te mos ikë
    Cfare thote dixhitali
    C’thote Salo Kali?!…

    Thuaj , moj Zagare
    Qe ndizesh si Eshkë,
    Të kemi per të lehur
    Të kemi dhe Pjeshkë…

    Reply to this comment
   • Gopisti i NSHRAKUT October 27, 11:39

    Bole e zeze e Sali Qenit
    Nuk qendron dot pa vjelle
    Nuk rri dot pa i ren legenit
    Se Saliu nga bytha t’ka pjelle

    Reply to this comment
   • korçari October 27, 17:21

    O Sorra e zeze ne nje film N Portman luan rolin e nje gruaje e cila ngaqe gjithmone ishte e pakenaqur perfundon e çmendur keshtu dhe ti je afer nga komentet kujdes mendjen se po te iku nuk mund t’a kapesh…

    Reply to this comment
    • Feniks October 29, 16:42

     Emerimi i Lleshit si minister i Brendshem eshte nje tjeter deshtim i radhes i Rames ne kuadrin e pa aftesise se vtij si kryeminister!
     Lleshi ka qene i pa afte ne ushtrei,ndersa ne ministrine e Brendeshme as qe ia ka haberin asnje llooj pune!
     Dipllomat dhe certifikatat e shumta qe ai ka marre kurre nuk mund t’i sherbejne si njesi matese te aftesise se tij ne menazhimnin e nje ministrie me strukture dhe detyra te vecanta qe Lleshi nuk di asgje nga t’ia filloje e t’ia mbaroje!
     Jam kurioz te di nse cfare do t’u kerkoje llogari vartesve apo t’i keshilloje atyre nga ana profesionale!
     Lleshi ishte i pa afte te kundershtonte banditet e Berishes kur grabiten dhe shkaterruan ushtrine e jo tani qe krimi eshte intesifikuar!
     Lleshi dhe te tjeter bashke me ate ishin njerezit e perzgjedhur nga klika e Berishes si besnike te tij qe heshten kur ndodhi 97-tra!
     Ai eshte pergjegjes per gjithcka qe ndodhi ne ushtri deri atehere,prandaj ai duhej te shkarkohej nga detyrat dhe t’i jepej drejtresise!
     Por Rama e ben minister !
     Ashtru sic vendosi me arrogance 12 prefektet e qarqeve ushtarake nga ata qe Berisha i beri gjenerale dhe qe me pas ju servilosen Rames,ashtu eshte Lleshin e beri keshilltar se kishte ca diploma si HAJMALI!
     Jam i sigurte qe Lleshi do te deshtoje ne atre detyre pa filluar mire!
     Ministria e Brendshme ka qindra kuadro shume here me te zotre se Lleshi per atre detyre,se ministria e Brendshme nuk eshtre si ajo e Mbrojtjes ku edhe munbd te caktohej nje aktor si Imnami apo e Mjedisit ku mund ta beje edhe nje kengetar!

     Reply to this comment
  • Trapoja_shpk October 27, 11:35

   Po po nje formim shume te madh. E paska reduktuar pjesen kur ishte ushtar besnik i saligradit si zv.shef shtabi. Nejse ka harruar te vendose ne cv gjithe te mirat qe i ka sjelle ushtrise si mbyllja akademise, universitetit etj etj
   Suksese zoti edvin, me te vertete nuk keni pare asgje akoma

   Reply to this comment
  • Peza October 29, 16:30

   Doreheqja e ministrit Xhafaj eshte nje deshtim per Ramen dhe fitore per banditet e PD-se!
   E njejta menyre e poshter ishte edhe shkarkimi apo doreheqja e Tahirit kur direkt mbi ata nuk kishte e as nuk ka ASNJE PROVE DHE FAKT kunder!
   Por Rama keto poshtersira i beri per imazhin e tij te baltosur gjoja se nuk eshte si Berisha!
   Rama vetem nuk ka vrare njerez me plumb si Berisha,ndersa te gjitha te tjerat i ka me shume se Berisha!
   Ne se dy ministra te brendshem u hoqen,ndonese ishin shume te sukseseshem ne ate detyre dhe Rama nuk arriti t’i mbronte politikisht dhe ligjerisht,atehere Rama duhej te kishte dhene doreheqjen vete dhe te shporrej nga qeveria dhe PS-ja!
   Kjo ishte nje fitore e madhe e PD-se se te ndodhur nen peshen e qindra krimeve monstruoze ata arriten me zotesi t’a terrorizojne opinionin dhe te vene nen kembe Ramen se pari!
   Kjo ndodh jo se ata kane patur te drejte,por se Rama,si arrogant,mendjemadh pa kufi dhe i pa afte, kurre nuk keshillohet me specialistet,me koleget e tij,qe deri me sot i ka konsideruar si jenicere!
   Rama kurre nuk ka pranuar te jete burre shteti!
   Nje burre shteti ne komunikimet me opoziten,me qytetaret etj kurre nuk perdor ironine,talljen,sarkazmen epitetet fyese etj,por me urtesi u pergjigjet bashkefolesve duke pranuar sado pak keshillat apo kritikat e tyre!
   Jo vetem me opoziten politike,por edhe me gazetaret dhe per me teper me popullin Rama mban te njejtin qendrim fyes dhge arrogant!
   Rames i duket vetja se eshtre DIELLI i jetes tone,se pa ate nuk mund te rrezohej Berisha dhe se ai 1 milion votat i ka marre nga zotesia e tij e jo se ia dha populli duke shpresuar te fjalimet e tij mashtruese para elektorale mbushur me mbrockulla qe kurre nuk u arriten!
   Rama i vendos vartesit,koleget dhe popullin para faktit te kryer!
   Rama kurre nuk ka bere transparence as para e as prapa marrjes dhe zbatimit te nje vendimi!
   Rama eshte nje DELIRANT i paskrupullt,ndaj e konsideron kryebashkiakun e Tiranes si koke e madhe sepse ai i serviloset Rames deri ne peshtirosje qe ka nxitur tek ai KULTIN E INDIVIDIT diktatorial!
   Po Rama eshte nje diktator nga me arrogantet!
   Ai punon vetem per bojatisjen e imazhit te vtij dhe investimnet e parave te shtetit i ka shperdoruar vetem per qellime spekulative reklame!
   Milionat e hedhura per qendrat e qyteteve,kur ne brendesi te tyre ka balte,pluhur,plehra,gropa,qen rrugace,nuk ka lulishte,kende lojrash,cerdhe,kopshte etj e vertetojne me se miri kete tipas mashtrues te Rames!
   Idea e 100 fshatrave turistike eshte sa aventure edhe krim,kur ky njeri i pa afte nuk ka shtruar rrugicat e lagjeve te cqyteteve duke perfshire edhe Tiranen!
   Vihet re qarte se jane zbukuruar te gjitha hapesirat ku bien me shumje ne sy te turisteve,te huajve ne pergjithesi,te ambasadoreve,gazetareve etj,ndersa ne brendesi ka mjerim!
   Sheshi Skenderbej mund dhe duhej organizuar ndryshe,qe do t’i sherbente me mire qytetareve dhe trafikut te Tiranes!
   Kushdo qe leviz nga kombinati ne Kinostudio me makine apo urban ndodhet para nje situate te mjerueshme dhe terrori!
   Ne se do te ishte ndertuar nje metro nen toke nga kombinati ne kinostudio dhe nje tjeter rreth unazes se Tiranes,do te pergjysmonte shume trafikun e sotem,qe leviz njelloj si dikur kur leviznin 5 makina ne dite!
   Por Rama mendon per karrigen e vet dhe nje metro nuk mund te ndertohet per 4 vjet,aq sa i duhet atij per te perseritur fitoren e radhes!
   Rama eshte bere vete piktor,arkitekt,gjyqtar,prokuror,vete Ali e vete Kadi!
   Ja ky eshte DIKTATORI RAMA,qe po kalon nga deshtimi ne deshtim!
   U gri i shkreti Rama per turizmin,por asnje fjale nuk ka thene se pse nuk e ka dhene DIVJAKEN me koncesion fuqive te medha turistike te VERIUT te Europes,qe jo vetem te ndertojne resorte turistike luksi,por te garantojne edhe nje turizem gjithe vjetor!
   Rama nuk ka dhene lloogari se pse nuk e ka dhene SAZANIN per resort turistik gjigandeve boterore te kazinove duke lene keto pasuri kombetare ne gjendje kome dhge popullit i jep 100 dollare pension ne muaj,aq sa harxhojne qenhe ne Europe!
   Rama kurre nuk ka zene ne goje se pse nuk ka vene detyre qe te percaktoje “MINIMUNIN JETIK TE NJERIUT” ne Shqiperi,se ka frike qe do t’i rrezohej e gjithe piramida mashtruese e rrogave dhe pensioneve!
   Rama kurre nuk ka folur per GJAKMARRJEN se e di qe ato zona jane jashte kontrollit te shtetit!
   Rama mashtron kur deklaron si rritje pensioni,masen 2.8 % ne vit kur ajo eshte thjesht indeksim i inflacionit !
   Edhe perdorimi i tog fjaleshit “RRITJE PENSIONI 2.8 %” eshte nje mashtrim i madh sidomos per opinionin e jashtem,qe meqenese kane standarte shume me tre larta rrogash e pensionesh,doemos qe kurre nuk ndodh nje rritje me shifra te tilla!
   Pra ne bote kjo shifer konsiderohet si mrekulli,se atje rritjet behen me 0.1 apo 0.2 % ne vit!
   Dhe shifra 2.8 % u duket si e jashtezakoneshme!
   Vetem FMN dhe Banka Boterore qe e dine kete lloj loje me shifrat shqiptare heshtin!

   Reply to this comment
 2. Teli October 27, 09:38

  Urimi gjenerali Lleshi ,ndonese pak shpresoj ne punen e ardheshme te tij kur shikoje kurset qe ka bere!E thene me troç nje perleshje kursesh nga Gjermania deri ne SHBA!Uroj ta gelltise kete çrbe pareaksionin e radhes!Nga njera ane ka zgjedhur luften pa kompromis(kurset ne Gjrmani),nda ana tjeter me demoralizon ai kursi i larte nderkombetar per menanxhimin e mbrojtjes ne ne ne ne ne !Me nje fjale punun me dy çipa !Shoke kush foli nga fundi ;jo se pordhi Mao Ce Duni!

  Reply to this comment
 3. Lexuesi i DITES October 27, 09:45

  Suksese gjeneral Aleksander Lleshit ne postin e veshtire dhe te nderuar njekohesisht te Mjnistrit te Brendshem.

  Reply to this comment
 4. BLACK SWAN October 27, 09:48

  o shokë të partisë,
  po ça bëhet mar shok??
  del Tahiri kërkon konferencë për shtyp, jep dorëheqjen Xhafa ???

  iku shoku Xhafa ??
  s’po me besohet, me zemer na bëtë,
  po imagjinoj celulën e naltëgjatësisë, si biroja dikur,
  po shikojnë njëri tjetrin në sy dhe po pyesin kush e ka radhën 😛

  NGUSHËLLIME SHOKË;
  për të tilla gëzime ju ardhshim gjithmonë

  Lleshi, urime dhe ty, sidoqoftë ngelesh Gjeneral i një ushtrie të vdekur (dështoi me sukses dhe rrrrrrilindjen)

  Reply to this comment
  • N.VJOSA October 27, 10:15

   Sorrë, moj bejlereshë,
   shyqyr qe te kemi ty..
   Që qan e qesh
   Shpresojme te mos ikesh per lesh…

   Se xha Hasani me kollaro ,
   nuk na permbysi dot…
   Tentoi dhe yt At,
   I shkoi mundimi kot…

   Po dhe ti qe shkruan farmak
   Ke nje mundesi,
   te cash me tafllak…
   Se qesh e qan
   E ndizesh si eshkë
   Si eshkë,
   të ka Sala pjeshkë…!

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN October 27, 11:11

    po kush tha që duam tu përmbysim,mar aman??
    une jam tip delikat, parapëlqej voyeurisme 😛
    rri bëj sehir dmth, para se të shkosh në internet e të kuptosh ndonjë gjë tjetër ….ahahahhahahahaa

    Neti ku thërret qameti,
    po ka rob në botë tu bëj keq juve, më keq nga sa i bëni njëri -tjetrit ??

    të kam thëne në 2013, sa më shumë ngjiten Majmunët në pemë, aq më shumë zbulojnë bythën!!
    (majmuni rrrrrrilindas është lloji më i keq që riprodhoi rraca juaj)

    Reply to this comment
 5. Matia October 27, 10:09

  “O Njerëz të PËRKRYER.Gjejani edhe këtij gjenerali,ndonjë gremç”.Na gjenu një njerì nga HËNA.

  Reply to this comment
 6. Nje shqiptar October 27, 10:14

  I uroj Gjeneral Sander Lleshit pune te mbare ne detyren shteterore dhe me te veshtiren ne Shqiperi, ate te Ministrit te Brendeshem. Populli pret spastrim nga kriminelet, nga droga, nga korrupsioni, nga mungesa e zbatimit te ligjit dhe sidomos te zbatimit ndaj te gjitheve ne menyre te barabarte. Organet e rendit presin me shume respekt per punen e tyre sidomos nga gjyqesori

  Reply to this comment
  • Feniks October 29, 16:46

   Emerimi i Lleshit si minister i Brendshem eshte nje tjeter deshtim i radhes i Rames ne kuadrin e pa aftesise se vtij si kryeminister!
   Lleshi ka qene i pa afte ne ushtrei,ndersa ne ministrine e Brendeshme as qe ia ka haberin asnje llooj pune!
   Dipllomat dhe certifikatat e shumta qe ai ka marre kurre nuk mund t’i sherbejne si njesi matese te aftesise se tij ne menazhimnin e nje ministrie me strukture dhe detyra te vecanta qe Lleshi nuk di asgje nga t’ia filloje e t’ia mbaroje!
   Jam kurioz te di nse cfare do t’u kerkoje llogari vartesve apo t’i keshilloje atyre nga ana profesionale!
   Lleshi ishte i pa afte te kundershtonte banditet e Berishes kur grabiten dhe shkaterruan ushtrine e jo tani qe krimi eshte intesifikuar!
   Lleshi dhe te tjeter bashke me ate ishin njerezit e perzgjedhur nga klika e Berishes si besnike te tij qe heshten kur ndodhi 97-tra!
   Ai eshte pergjegjes per gjithcka qe ndodhi ne ushtri deri atehere,prandaj ai duhej te shkarkohej nga detyrat dhe t’i jepej drejtresise!
   Por Rama e ben minister !
   Ashtru sic vendosi me arrogance 12 prefektet e qarqeve ushtarake nga ata qe Berisha i beri gjenerale dhe qe me pas ju servilosen Rames,ashtu eshte Lleshin e beri keshilltar se kishte ca diploma si HAJMALI!
   Jam i sigurte qe Lleshi do te deshtoje ne atre detyre pa filluar mire!
   Ministria e Brendshme ka qindra kuadro shume here me te zotre se Lleshi per atre detyre,se ministria e Brendshme nuk eshtre si ajo e Mbrojtjes ku edhe munbd te caktohej nje aktor si Imnami apo e Mjedisit ku mund ta beje edhe nje kengetar!

   Reply to this comment
  • shvejku October 29, 16:52

   Cfare gjenerali eshte ky more aman?
   Si u beka tjetri gjeneral me certifikate zboresh e seminbaresh kur nuk ka drejtuar kurre casnje toge,kompani palke batalion jo qe jo?
   Po keta gjeneraleet sot jane si Don Kishoti i Mances more aman e jo gjenerale ushtrie!
   Ka SHBA gjenerale plot,ka edhe Shqiperia po aq!
   SHBA me nje ushtri gjigande,qe kryen beteja historike ne te kater anet e globit ka gjenerale,ka edhe Shqiperia gjenerale qe punen me tre vesjhtire kane pastrimin e plazheve dhe cuarjen e bukes dhe ujit ne raste termeti apo permbytjeje!
   Po pse ushtria duhet ta beje kete pune o turpi i zotit?
   Shqiperia maksimumi ushtarakun me te larte duhet ta kete me graden “KAPTERR”,se aq ushtri ka!

   Reply to this comment
 7. Amerikani October 27, 10:28

  Po doni patriote, njerez korekte, te ndershem dhe profesjoniste , kerkoni ne radhet e forcave te armatosura (Ushtrise popullore )

  Aty gjendet keta njerez me vyrtyte.

  Presidenti me i mire i 28 viteve te fundit, ishte nje ushtarak.

  Sukse dhe lufte pa kompromis krimit dhe bandave te PD- PS.

  Reply to this comment
  • gjermani i fundit October 27, 12:52

   edhe presidenti me i keq ushtarak ishte, e ca me pare ishte edhe minister Rendi…Po qe per minister i brendshem ben me mire Aqif Muça, qe edhe ne gjume shkonte me hap rreshtor. Le qe edhe une e bej per minister, se nuk do shume kurse dhe dhjete gjuhe te huaja, mjaft te kryesh punen ashtu si e do Ligji. Suksese S. Lleshit dhe urime ne detyren e re!

   Reply to this comment
 8. Saligradi October 27, 11:27

  Bardhyl Kollcaku duhet per Kryeminister dhe zgjidhet gjithe problemi shqiptareve

  Reply to this comment
 9. intelektuali October 27, 12:01

  Sandër Lleshi, Gjenerali i emëruar nga nderkombetaret si ministër i Brendshëm eshte antimarksist i perbetuar dhe antikomunist me bindje i njohur publikisht dhe kjo e ben:

  NJE ZGJIDHJE E DREJTE NE LLUMIN KU E KA FUTUR VENDIN EDI RAMA DHE RILINDJA E TIJ MAFIOZE

  Te shikojme se cfare do te ndodhe me tej.

  Reply to this comment
  • Babalja October 27, 12:51

   Eshte emeruar nga Edi Rama jo nderkombetarer. Po te jete per antikomunist i pari eshte Rama. Po puna e komunizmit ka mare fund me kohe. Vetem ti shikon endrra me komuniste ende.

   Reply to this comment
   • intelektuali October 27, 14:18

    EDI RAMA ESHTE NJE ENVERIST FANATIK

    Edi Rama jo vetem qe nuk eshte antikomunist, por akoma nuk ka kerkuar falje per krimet e Enverit ne Shqypni si trashegimtar i Partise se Punes, megjithese i premtoi Merkelit kur ishte ne Berlin.

    Edi Rama dekoroi me medalje trimerie xhelatet e Enverit, Nexhmije Hoxhen, Vito Kapon, Aranit Celen, Rita Markon me nje lukuni kriminelesh nga pas nuk eshte vendi t’i radhis ketu te gjithe keta kafshe vrastare, por Edi Rama te gjithe ketyre xhelateve u shtoi edhe pensionet si veterane te Luftes kriminale te Enverit qe vrau me shume shqyptare se armiq te jashtem, Edi Rama si nje enverist i vertete po shkaterron gjithcka te bukur qe la Italia dhe Ahmet Zogu, por di te mbroje me nje fanatizem te papare Piramiden e enverit ne mes te Tiranes qe u kal daten edhe femijeve ne barkun e nenes.

    Edi Rama ka baba nje kriminel te Enverit qe ka firmosur varjen ne litar te Havzi Neles, nje disident antikomunist ne vitin 1988, nje vit perpara se te binte Muri i Berlinit dhe akoma sot 30 e kusur vjet pas ketij krimi te shemtuar nuk ka kerkuar falje si nje mafioz komunist i vertete.

    prandaj:

    EDI RAMA ESHTE NJE ENVERIST FANATIK

    Reply to this comment
    • Xxxx October 28, 08:42

     PO KE HARRUAR BABAIN TEND SALI,,,QE I MBANTE OTURAKUN DHE I NDERRONTE PAMPERSAT ENVERIT,,,,RAMA NE ATE KOHE ISHTE NE SHKOLLE E MEREJ ME SPORT,,,, JU KA MBI KOMUNZMI NE BALLE,,,,ESHTE SI TE FLASESH SOT PER NAZIZMIN NE GJERMANI,,,,,, I INTELEKTUAL I SHKOLLES SE PLEPAVE,,,, NUK KA KTHIM PRAPA,,,,ME PAK DHEMBJE POR DO TA KUPTOJN DHE DISA SÌ PUNA JOTE,,,,,

     Reply to this comment
  • gjermani i fundit October 27, 13:12

   une mendoj se ministri duhet ta filloje punen nga ty o nastro efendiu. Te te shkule per kafeje dhe prej kompjuteri e te emeroje drejtor per pergjimet, se me duket se qenke i prere per kete zanat. Babalja eshte cironke perpara teje o efendi, ti je peshk i madh, po sa me te madh e ke komentin aq me firo i ben mendjes.

   Reply to this comment
  • Po , Po October 27, 22:17

   JE TEPËR KONFUZ , IDJOTI I LINDUR “INTELOLESHI” !

   Reply to this comment
  • Orteku i Fekenit October 28, 11:12

   Miratuar nga nderkombtaret ashtu si dhe Xhafa! Shqupit kjo nuk i ben pershtypje se per tymin qe hedh nuk mban pergjegjsi !
   Ministrin e ri do ta mari persiper ta “diskreditoje” ish “kolegu” i tije i shkolles Nishani! Duke se kane qene “miq”
   Herr General! Ich Wünsche dir viel Erfolg für unser Land!!

   Reply to this comment
 10. MH October 27, 13:31

  Po per per Gjeneral Sandrin cfare akuze ka pregatitur Shqupi i Shpifsve?
  Pergjigje:
  SHQUP-i do hapin librin e shtepise shpifes te gjejne klecka krijimtarie.
  Une do propozoja qe minister rendit Sali qen Berisha dhe zv Babalja.Ne stol emergjence Basha.Keshilltare konsulent Intelektuali dhe pa ia hanger hakun te rrijme shtrember e te flasim drejt edhe BLACK SWAN
  Pres falenderime nga z.Intelektuali e shume si si ky soji.Per iden time modeste te ingranimit te tyre ne detyre.Te mos humbin kohen me komente bajate kur mendja e tyre ndrin si thengjilli i shuar.

  Reply to this comment
 11. Fidel Kastro October 27, 14:00

  Mendoj se Gjeneral Lleshi eshte njeriu i duhur per te drejtuar Ministrine e Brendshme.Statura e tij te bind per ate pune.. Varet sa do ti qendroje presionit brenda rilindjes . Nuk mendoj se opozita do ti gjeje ndonje “kleçke”. Suksese Gjeneral Lleshi.

  Reply to this comment
  • Raul Kastro October 27, 16:34

   Fidel as ma ndjene per SH.Q.U.P-in as per rilindjen,kam punuar me Sander Mafishen,njeri ma servil e spiun nuk ka,gjithe jeten ka ecur zvarre si breshke,juve qe nuk e njihni nga afer edhe ju falet kur e vlersoni.Sandi eshte as mish e as peshk,ose me nje fjale te urte as te mban,e as te leshon!

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro October 27, 20:11

    Te kuptoj “vella” Raul. une nuk e njoh Gjeneral Lleshin dhe vleresimin per te e bera nisur nga aparenca. Te besoj ne nje gje; Ështe e vertete , padrinon i kane per qefe njerezit “pa gjak e pa nerv”, te bindur e servila se nepermjet tyre realizojne qellimet e tyre djallezore.

    Reply to this comment
    • mirel October 28, 14:31

     Po pse o Fidel, e ke humbur llogjiken dhe kujtesen. Pasi e zbrazen Ushtrine nga gjenerata e oficereve dhe ushtarakeve te Enver Hoxhes, e mbushen me zorraxhinje qe nuk e kane per turp te hane nga gaveta e ushtarit si derra. Nga katundare ne balte u bene gjenerale.

     Reply to this comment
 12. Brek_exit October 27, 15:46

  Gjynah qe nuk u be president ne ate kohe.
  Dukej njeri I persosur

  Reply to this comment
 13. Kris 1 October 28, 00:17

  Kadareja e propozoi per president!

  Reply to this comment
 14. sapa October 28, 09:45

  Kjo strofe:”i edukuar ne perendim “eshte e tepruar komplet.Te edukuar ne perendim jane ata femije emigrantesh qe jane rritur ne vendin perendimor kane bere shkollen qysh ne fillim atje dhe nuk e njohin korrupsjonin,kete semundje te pasherueshme shqiptare.Kurse ky e njeh korrupsjonin shqiptar se ka lindur dhe eshte rritur ne ate vend e ka perjetuar ate dhe nuk mund te flas a ka korruptuar vete se nuk kam fakte per te.

  Reply to this comment
 15. Lili October 28, 09:45

  Kadareja e propozoi per President!
  Pra kjo me bind se ky nuk vlen gje e nuk do kemi hajr prej nje njeri qe eshte shpurrzhja e Ramiz alise..

  Reply to this comment
 16. mirel October 28, 14:44

  Ironia me e madhe eshte se tipa si ky u bene gjenerale kur u shperbe ushtria.
  Pasi e shkaterruan ushtrine nga themelet, pasi hodhen ne rruge brezin e vertete te ushtarakeve e oficerave, pasi e vodhen dhe e shiten gjithe arsenalin e armatimit sikur te ishte loje bixhozi, mblodhen kete lloj kategorie qe ushtrine e konsideruan si punen e qylit.
  Tere kategiria e katundareve qe u shkulen te kapin Tiranen.
  Nuk po zgjatem me detajet e peshtira te zullapeve dhe halldupeve qe u bene me grada.
  Po ky gjenerali jone me tere keto shkollime e trajnime eshte si puna e gjeneralit te ushtrise se vdekur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim