Kush është Skënderbeu i dytë? Berisha-Spiropali, replika në Kuvend

January 25, 2018 13:47

Kush është Skënderbeu i dytë? Berisha-Spiropali, replika në Kuvend

 

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetja e PS-së Elisa Spiropali kanë shkëmbyer replika mes tyre në seancën plenare.

Teksa Spiropali i tha Berishës se është përpjekur të bëhet një Skënderbe i dytë, por doli si Saliu i fundit në histori, nuk mungoi as përgjigjja e Doktorit.

Spiropali: Doktor je matur me hijen e Skënderbeut, por kur e kuptove se hyre në histori për t’u bërë Skënderbeu i dytë dhe dole si Saliu i fundit, aty filluan problemet.

Berisha: Dua ti kujtoj zonjës së viti i Skënderbeut nuk nënkupton që ti vërë kones së vet, ta quajë Skënderbuçkon e vet. Me figurën e Skënderbeut nuk mund të luajë askush.

Ruçi: E patolerushme të ofendosh një zonjë, kemi miratuar një rezolutë.

Berisha: Nuk është fare ofendim.

January 25, 2018 13:47
Komento

8 Komente

 1. hahahah ja ka bo mir Spiropali deficentit te shpelles January 25, 15:04

  po ku arrin te kuptoje nji shpellar se cfar do te thone
  fjalet qe qit nga ajo hale goje ,perzjer me jarge te qelbura .
  shpellari mbete kudo shpellare ,sado te ndryshoje veshje ,nga zhelet te veshi Kostume Qytetari ,apo bej makjazhe si femrat ,te heqi vetullat ,te patinohet ne krem ,
  perseri mbetet surrat qen shpellari !
  Nji mbetje Primitive qe rastesia e zbriti ne qytet ,ateher kur mungonte regjimi Vizave -per shpellart te hynin ne qytete .Dhe ja cfar skandali .Shpellari leh ne parlament ,njilloj si dikur ne shpelle .
  Nxirreni nga parlamenti kermen primitive

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku January 25, 15:15

  E bote ket Skenderbeun si me qene Lymi i Tutit, s’po leni plehre pa e krahasuar me te.

  Reply to this comment
 3. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. January 25, 15:20

  Humor sa i peshtire aqe dhe imoral,kur shiikon se si tallen duke bashkejetuar me boten e krim-korrupsionit-mafojzo-imoralo-politik ne poltronet e tempullit te popullit perfaqesuesit e tije,keto grabites e tjetersuesh votash.Kjonje padije,jo, por bashkeunim me djallin qe zgerdhihet packa se mbi supe ka njemori krimesh,qe do te thote bashkefajesi.Ne cilin vende e ka vene moralin Spiropoli,sipas gjasave ne cerdhen e lukunise se ujqerve e ckejve qe grabisin taksapaguesin popull,brenda dhe jashte Shqiperise,apo beme baba qe t’u ngjaje i thone ketije humori te pshtire?Nje gje nuke din kjo shushka dhe ky djalli,se leket e piset te mbesin ne gryke,askush nuke mund ti haje kot leket e taksapaguesve brenda dhe jashte vendit.Dhe kete e ka vertetuar koha ne shekuj o spiropali.Sikure po duket,Spiropali nuke ka marre voten e shumices se pakices se shqiptareve qe e votuan,jo per te bere humor mbi kale,por per te vene bythet ne toke dhe kerkuar me force arrestimin e ketije dajlli me fytyre njeriu,qe vazhdon e tallet duke perdhunuar mbi viktimat e krimeve te tije.Dridhuni e perdridhuni,po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet,doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali,ju do te bindeni se i keni hypur kalit mbrapsht vetem kure e djeshja dhe e sotmja t’u mbetet nje enderr dhe e nesermja me berishovicet me shoke e shoqe ne bangen e akuzes.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza,si dhe mijra femije te mbetur jetime dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga politikat bastare te Tiranes zyrtare ne vite qe kerkojne drejtesi dhe jo binjakezim dhe humor,apo ironi me djallin.Ju mos siproleshe keni dhe gurin dhe arren,apo???.Mjaft eshte MJAFT me.Kohes se skenareve te peshtire te buces komuniste i mbaroje vaji i kandilit,doni apo nuke doni ju o spiropali,apo spirodjalli qe ben humor e ironi,ne vend qe te kerkoje arrestimin e berishovicerve si autor,apo bashkeautore ne mijra krime e superkorrupsione te denoncuara me e,figure e deshmi te gjallla sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike.Turp e marri dhe krim per ju qe dhunoni tempullin e popullit.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 January 25, 16:51

  Kjo ngjason me Doniken ,gruan e skenderbeut te trete

  Reply to this comment
 5. info analitike January 25, 17:07

  Ja dhe skenderbesha hajdute qe duhej te kakariste ne burg e na kakaris ne parlament. Ore sa shpejt i harruat “sukseset” e kesaj ne dogana. Kjo sikur iku nga detyra se do te rriste femijen c’ne qe u angazhua ne politike apo nuk kishte hajdute me servile e te marre se kjo. Po per kete a do te behet vettingu apo kjo eshte skenderbeshe dhe eshte e perjashtuar nga vettingu.

  Reply to this comment
 6. MH January 25, 17:12

  Sali Berisha je hipoktit i ndyre dhe i pa moral dhe i pa karater.Si nuk qenka fyerje shprehja Skënderbuçkon e vet.
  Emni qe ti improvizon asht fyrje origjinal i perdorimit tend me kete stil.Hoxhishtja.Nuk tregon dasshuri dhe respekt por fyrje.Dhe mjerani je ti qe nuk ia dhe doren per 2 jave rresht asnji kolegut se mos i iken era e duarvbe te Hoxhishtit nga duart e tua.Dhe emni Skenderbeu e perdor per fyrje ne Skender-buçk-(en)on.
  Ti o i ndyri ma i neveriteshmi i historise se kombit shqiptare u mbytesh nga peshtymat dhe gelbazet e gjithe shqiptarve e ne vecanti nga ato te repartit Ftizoatrise TBC tuberkulare.

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri January 25, 17:53

  Po pse e ofendoni emrin e Kastriotit keshtu.Shifni sa vepra jane shkruar per Kastriotin nga te huajt dhe vleresimit e tyre, c’ka hyn Saliu ketu.Saliu i ngjan Ballaban Pashes nese e njifni si figure, s’ka pune me Skenderbeun.Shume shume e krahasoni me Ahmet Zogun por prape ky eshte shume me poshte se Zogolli.
  Skenderbeun duan ta bejne te vetin te gjithe vendet fqinje se cdokujt i ben nder ka vendin e vet ne historine boterore kurse e shifni Saliun, megjithese eshte me baba biologjik serb nuk e don njeri.

  Reply to this comment
 8. ppa January 25, 18:42

  …e megjithate kjo spiropali eshte nje spec i fryre, nga ata specat e medhenj qe vlejne vetem per te mbushura!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim