Kush është treguar kaq bujar me ‘ushtarin’ Thanza?

July 11, 2018 11:18

Kush është treguar kaq bujar me ‘ushtarin’ Thanza?

Partia Demokratike nxitoi të lante duart si Pont Pilati me gjyqtarin Admir Thanza.

Nga SHQUP dje deklaruan se gjyqtari i Gjykatës së Lartë duhet të shkarkohet dhe të nisë hetimi ndaj tij, përpara se të marr vendim KPK-ja.

Për dikë që e ka memorien e shkurtër duket se kemi të bëjmë me një qëndrim parimor të opozitës ndaj sistemit të drejtësisë.

Por e vërteta është krejt ndryshe.

Gjyqtari Thanza ashtu si shumë të tjerë është një produkt kryekëput i PD-së.

Ai i ka ngjitur të gjithë shkallët e karrierës si një ‘ushtar’ i demokratëve.

Thanza u bë anëtar i Gjykatës Kushtetuese me votim nga shumica demokrate.

Më pas u propozua, u votua dhe u dekretua nga PD për në Gjykatën e Lartë.

Në 19 prill të vitit 2013, Admir Thanza me Nr. Dekreti  8115 mori bekimin e Bujar Nishanit për të shkuar në Gjykatën më të lartë të vendit. Bashkë me Thanzën, Nishani dekretoi edhe Tom Ndrecën, një tjetër gjyqtar militant të PD, mjafton të kujtojnë vjedhjen e zgjedhjeve apo dhe 21 Janarin.

Kujtojmë është kohë kur për tre muaj PD do të humbiste pushtetin, ndërsa sa kishte prishur aleancën me Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Në raste të tilla, kur një njeri që të ka shërbyer në mënyrë të jashtëligjshme dhe të verbër nuk e mbron dot, të paktën hesht.

I vetmi që duhet të flasë është ish-presidenti, i cili duhet të tregojë pse është treguar kaq bujar me një njëri që shkeljet e ligjit i ka të shkruara në ballë.

Dekreti i Bujar Nishanit per Admir Thanzen

e.h/dita

 

July 11, 2018 11:18
Komento

4 Komente

 1. N.VJOSA July 11, 11:42

  Keta te Babale O p o r d h o z i t e s,
  jane fare,
  … por fare-fare,
  te pa cipe…
  Nuk kane Respekt per te Verteten,
  por per Genjeshtren, mashtrimin…!
  Dhe e Verteta do ti ndeshkoje gjithnje e me shume!

  Reply to this comment
 2. Euro Maloku July 11, 11:59


  Propozimi im besoj se eshte i vlefshem per Skiperine ku tashme nuk ben efekt asnje ligj apo norme morali.
  Une propozoj qe hajnave shqiptare kudo qe kapen t’ju priten veshet..sipas shkalles se hajnise…ne fillim nje pjese e veshit te majte apo te djathte sipas partise ku ben pjese hajni…pastaj komplet veshi…pastaj te dy veshet….Ne kete menyre qytetaret e ndershem do ti njihnin hajnat e do te ruheshin prej tyre.
  Natyrisht ne do te kishim aktualisht nje President pa vesh.Pome mirese edhe pse i ka veshet ai nuk degjon.
  Hiqni dore nga Vetingu.Beje mire beje VETing=prerje veshesh!

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA July 11, 13:43

  In a message dated 10/10/2012 10:50:27 A.M. Eastern Daylight Time, [email protected] writes:
  PRESIDENT SOLDIERI
  E SALI … ENVERI !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cfare urdheron tirani
  E vendos Salia
  Me vrap e firmos
  Bujar Soldier Mavria
  Ushtar ishte dje
  Soldier eshte dhe sot
  Lum per President
  Qe e kemi kot!
  Dje ushtar i Enverit
  Sot i Salise
  Mjere o shqiptare
  Kush i prin Shqiperise!
  Despote kishim dje
  Sot kemi tirane
  Barbare prinin dje
  Sot despote hajvane!
  Per nje cope karrike
  Flake i vene Shqiperise
  Ciflik e kane kthyer
  Gjakun e vegjelise!
  Kalbur eshte gjithcka
  Nga korrupsioni
  Padrinot bejne ligjin
  Krejt kot ju votoni
  Sa prin Dallkauku
  Ua plackit votat
  Per nje bythe kolltuku
  Per te Shqiperia
  Eshte vetem poltroni
  Ligjin e ben Mafia
  Mbreteron korrupsioni
  Heqim imunitetin
  E genjejme miletin
  Mbret per mbi mbret
  Kem impunitetin
  Qe mbron kusaret
  Perjeteson pushtetin
  Virgjeron prostitutat
  Ne piedestal hajdutat
  Sheik e bejne vetin!
  Ligj permbi cdo ligj
  Kemi Sali Luigjin !
  Sa per President
  Kemi nje soldier
  Sot ushtar i Sales
  Dje i shokut Enver!
  Prijesa firaune
  Ministra kusare
  Ambasadore spiune
  Mbrojtjen Asfalia
  Ekonomine BIA
  Duam Perendim
  Na cojne nga Rusia
  Aspirojme Evrope
  Prijne sic do Serbia
  Otranton Athines
  Romanon Fazlicit
  Keta bastarde te shkines
  Pjelle e Zerve Pashiqit
  Kembet ne Tirane
  Koken ne Athine
  Nene permbi cdo nene
  Kane bushter Serbine !
  Qaj e mos pusho
  Shqiperi e mjere!
  E permjera ti
  Sa keq te kane dhjere
  Keta faqezi
  Pa fytyre e pa nder!
  Vajto mos pusho
  E gjora Shqiperi !
  O ngrihu ne kembe
  S’eshte kohe per vajtim
  Thirrja e Tahririt
  Kushtrim per veprim !
  Ngrihu ne kembe
  E vendos drejtesi
  Nuk ka kohe me prite
  Vdekje o liri!

  Reply to this comment
 4. Alban Dega July 11, 13:46

  PRESIDENTI ME KARAKURVE I SHQIPERISE!

  Karakurve Kataosmanesh ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*