Kush janë 4 emrat që do zëvendësojnë administratorët e LSI, Veliaj firmos emërimet

November 23, 2017 21:56

Kush janë 4 emrat që do zëvendësojnë administratorët e LSI, Veliaj firmos emërimet

Nuk ka vonuar shumë dhe kryebashkiaku Erion Veliaj ka zëvendësuar me socialistë vendet vakante pas lirimit nga detyra të katër administratorëve të LSI në kryeqytet.

Burime për DITA nga Bashkia bëjnë me dije se në njësinë nr. 2 është emëruar Floran Pullazi, ndërsa në njësinë nr, 8 është emëruar Bujar Xhafa.

Gjithashtu, një emër i ri është caktuar edhe në Njësinë nr. 11 në Laprakë, e cila do të drejtohet nga Jorida Doku.

Në vend të administratorit të LSI në Bërzhitë, është emëruar Alban Shaba.

Sot pasdite, kryebashkiaku Veliaj firmosi lirimin nga detyra të katër administratorëve të LSI, më konkretisht të administratorit të njësisë nr. 2 Elez Gjoza, administratorin e njësisë nr 11 Gentian Arapi, administratorin e njësisë nr 8 Erjon Xhafa si dhe kreun e njësisë administrative Bërzhitë, Refik Veliaj.

Ky vendim erdhi pas refuzimit të LSI për të mbështetur projektet e Bashkisë së Tiranës.

November 23, 2017 21:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim