Kush janë dy prokurorët dhe gjyqtari që do t’i nënshtrohen Vetting-ut

July 7, 2018 11:26

Kush janë dy prokurorët dhe gjyqtari që do t’i nënshtrohen Vetting-ut

 

Dy prokurorë dhe një gjyqtar do t’i nënshtrohen procesit të vettingut javën që vjen.

Në datën 10 korrik do të zhvillohen dy seanca dëgjimore.

E para në orën 9:30 është për Admir Thanza, gjyqtar pranë Gjykatës së Lartë. Trupa gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj, Olsi Komici.

Po në datën 10 korrik në orën 14:30 do të zhvillohet seanca dëgjimore për Kostaq Beluri, prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme Trupa Gjykuese përbëhet nga Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj, Olsi Komici.

Ndërsa në datën 11 korrik në orën 10:00 do të zhvillohet seanca për Adriatik Cama, prokuror pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë.

Trupa Gjykuese është e përbërë nga Genta Tafa (Bungo), Suela Zhegu, Pamela Qirko.

a.s/dita

July 7, 2018 11:26
Komento

3 Komente

 1. Juristi i Plepave te Durresit. July 7, 12:07

  Sot Shqiperia dhe shqiptaret po vuajne nga sitemi i drejtesise qe ngriti Sali Berisha me klanin e tij krahinor dhe me gjere fisnor ne Plepat e Durresit ne vitin 1994 !
  Nje kurs 6 mujor kualifikonte prokuroret dhe gjykatesit e ardhshme me partishmerine e Sali Berishes, pra keta qe jane sot po kalojne ne skanim , shumica e ture te korruptuar dhe ne nivelin e hajdutit vjedhsit te pasurive publikut ! nuk justifikojne as punen dhe as te ardhurat ! Cfare i dallon keta nga hajdutet ordiner, drogaxhinjte, dhe trafikantet ? Vetem kollarja, dhe petku i “Gjykatsit” “Prokurorit” pra keta kane nje titull qe maskon fytyren e tyre te vertete !
  sitemi i kalbur i drejtesise eshte i ngritur nga keta Ustallare te Plepave te Durrasit !
  Kjo eshte gjema qe la mbrapa Sali Berisha !

  Reply to this comment
  • Thanasi qe ta plasi July 7, 18:56

   Futja kot. Sot Shqipwria po vuaka nga sistemi i Sales ndersa ne tw ardhmen o vuaje nga sistemi i Edit. Kujtoni se behet vertet veting. Po te behej i pari duhej te largohej Bashkim Dedja i Kushtetuses qe nje apartament qe kushton 300.000 euro e deklaroi per 140.000 dhe ia hodhi vetingut. Me deshiren e Edit sigurisht

   Reply to this comment
   • Trim i Selfo Qorrit ! July 7, 23:58

    Cdo krijese ka historine e vet qe kur lind nga gopi i nenes, Partia Demokratike ! Lindi rakitik nga nje baba rakitik dhe ashtu do t vdesi ! problemi i madh qe kakitiket po marrin ne qaf njerzit e sakt Duhen edhe nja 20-39 vjet qe te marri forme trupi i nje rakitiku shtremaluq qe la fara e berishes !
    duhen thy kockat dhe te vihen ne allci qe te drejtohet per se mbari sitemi i drejtesise ! Pa kete proces, bisht qeni do te nglet shqiperia !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*