Kush janë “peshqit e mëdhenj”? Meta: S’i përkas shenjës “ujori”…

January 8, 2018 22:14

Kush janë “peshqit e mëdhenj”? Meta: S’i përkas shenjës “ujori”…

I pyetur nëse ka dijeni për “peshqit e mëdhenj” që do arrestohen në janar, sipas paralajmërimeve të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, presidenti Ilir Meta në “5 pyetje nga Babaramo” u shpreh se të gjithë presin funksionimin e ligjit dhe drejtësisë.

Meta u përgjigj përmes batutës se nuk i përket shenjës së ujorit që t’i dijë “peshqit e mëdhenj”.

“Nuk kam asnjë dijeni. Të gjithë presin që ky sistem të funksionojë në mënyrë të pavarur dhe profesionale. Për më tepër që nuk jam shenja e ujorit”.

January 8, 2018 22:14
Komento

8 Komente

 1. Kokepalari i 21 janarit January 8, 22:20

  I perket shenjes se peshqve ky, jo ujorit

  Reply to this comment
 2. alphade January 8, 23:24

  Ti,zoti president ,je numuri dy i peshkaqeneve te me-
  dhenj. Sepse vendin e pare e ka dashamiresi yt ,Sali
  Vicidoli. Atij nuk ia ze vendin Ti,sic e ke thene edhe vete.
  Vendin e trete lerjani Lulushit….! E keshtu me radha duke
  kaluar andej nga Rodvan Bode, Genc Ruli ….! Ne burg
  te gjithe ju shushunjat qe i keni thithur gjakun shqiptare-
  ve dhe sigurisht konfiskimi i te gjithe pasurise qe i keni
  grabitur shqiptareve. Ti president , je “ujori” dhe “nenujori”…….! FBI- ja i ka bere te gjitheve juve gati dosjet. Horra,horra,horra ..! Ti je president por nuk mund
  te qendrosh mbi ligjin dhe ligji eshte populli. Ti mendon se me qe ka vdekur Dritan Prifti kane ” vdekur ” dhe figura e zeri juaj hajdut …,

  Reply to this comment
 3. "çifti kreshnik" i LSI-së. January 9, 06:07

  Ky kreshnik i maleve të Skraparit ka bë vaksinën antiveting nuk e kap “ligji ” !,pamvarsisht se ,kërcënoi me “eskotën e tijë të trimave ” se do të rrethoi komisaritin e policisë në Lezhës duke kryer një krim kundër shtetit ligjor dhe forcave të policisë ,që po të kërcënohej e sulmohej policia .Po të ndodhte kjo ngjarje e shëmtuar në amerikë vetëm burgu ose plumbi e priste ,ka ndodhë në shqipëri ,prandaj hedhë valle ky ” kreshnik “.pamvarsisht parave që paguante eskota e ilirit nën dorë në qoka kafeje në fshatin Merqi !

  Kurse gruaja së tijë Munika ” kreshnikja e qartun ” zu istikamin përballë parlamentit me forcat e veta kundër zgjedhjes së prokurores shqipërisë ,zjarr e flakë sharjesh nxirrte për goje kjo krijesë e shëmtuar e hajdutrisë së floririt të bankës së shqiprisë kundër kryeministrit vendit të zgjedhur me votën e madhe të popullit .
  Në tabe t’ parë (skalin t’ parë) është Munika “kreshnikja ” ligjore i Ilir Metës duke sharë si bandite me fjalët më të pista e goditur me qizme që kishte veshur kryeministrin në parlamentin shqiptar.

  Me sa duket i thotë vetes vdekja e mbarë më vjen më mirë në parlament,se sa në burg.

  Por kjo “trime “shkon edhe më largë me kërcënimet e sajë se do të kryej edhe aktin e Avni Rustemit në Parisë,kundër kryeministrit ,këto jan akte të pastërta krimi prokuroria ti ndjek .

  Reply to this comment
 4. Zzzz... January 9, 06:39

  tall bythen kokebreshka …..i lumte deri tani

  Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 January 9, 07:50

  “Për më tepër që nuk jam shenja e ujorit”.
  ke të drejtë like çepani!!
  ti je amfib!!
  ngjalë, lale, ngjalë je!!
  ngjala ka veti të shkëlqyeshe mbijetese!!
  në ujë në tokë,dhe rrëshket si asgjë tjetër!!
  i hyre brënda këtij palloshit të tironës dhe se kuptoi fare!!
  tashti i ke kapur dhe presidencën,por prapë dhe ai të ka kapur bishtin me gjethe fiku,o floriri i skraparit!!
  shtetësinë e janullës dhe emrimin e gërkut në krye të SHISH,nuk i ke bërë nga mëndja,o ngjalë!!i ke bërë nga e keqja!!që të dyja janë punë të ramës!!
  kotë nuk i thonë po pate ngrënë çorbë të prishur vjell tërë jetën!
  like rama ju ka të gjithëve në dorë!!
  pas tij është asfalia gërke!!gërku ka punuar tërë kohën me mënd dhe nën rrogoz!!ata kanë aq informacione për ju politikanët e ndyrë sa as ju vetë nuk i dini!!
  sidoqoftë,mba mënd diçka të vogël!!
  ke për ta ngrënë fori,ke për ta ngrënë!!
  jo nga dejtësia!!për këtë të jesh i sigurtë!!
  thjesht do të bëhesh kurban për fronin e ramës!!do të të shtrydhë duke të premtuar imunitetin,deri sa të nxjerrë tërë gështenjat e nxehta,dhe pastaj në thertore!!
  shpresa vdes e fundit,flori!ti mbahu fort pas saj!!

  Reply to this comment
 6. ftri January 9, 08:55

  Po Iliri a është peshk i madhë ?,apo nuk ka forcë në botë që ta shulë nga karrikja e presidentit ?

  Reply to this comment
 7. ftri January 9, 08:56

  Po Ilir Meta a’ është peshk i madhë ?,apo nuk ka forcë në botë që ta shulë nga karrikja e presidentit ?

  Reply to this comment
 8. Jimi January 9, 13:14

  Eshte e vertet! Don Likja nuk eshte shenje e ujorit, ai perket shenjes se krokodilit, te cilet abitatin e tyre nuk kane ujrat e pastra e te kthjellta, por ata vegjetojne neper baltovina e keneta!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*