Kush nuk e do drejtësinë?

Dërguar me SMS January 21, 2016 13:21

Kush nuk e do drejtësinë?

Po flitet shumë këto ditë për reformën në drejtësi. Po them ditë, se kjo punë ka vite. Akuzohen ndërsjellë se kush nga palët nuk e do ose kërkon ta transformojë në diçka që i ngjan një ndërtese pa themel e çati.

Së pari, ta zëmë se të dy qeveritë, kjo e sotmja dy vjeçare dhe ajo e djeshmja tetë vjeçare, janë të zhytura në korrupsion. Është e qartë dhe aritmetikisht që 4-fishi është më shumë se 1-fish. Nuk besoj se kërkon koment.

Së dyti, ata që akuzojnë mazhorancën aktuale për pengim të kësaj reforme, kanë një të kaluar të hidhur e kriminale. Vodhën nga varfëria shqiptare 200 milion euro në rrugën e Kombit. U shua gjysma e fshatit në Gërdec.

Askush nuk u dënua. Bile edhe ai që nuk njihte kunatin e vet. Vranë mizorisht katër qytetarë në mes të Tiranës. Nuk e di a mund të ma thotë njeri se kush nuk e do drejtësinë? Profeti

Dërguar me SMS January 21, 2016 13:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*