Kush vërtetë kërkon t’a djegë Shqipërinë?

September 19, 2019 00:23

Kush vërtetë kërkon t’a djegë Shqipërinë?

I nderuar z.Kryeredaktor

Në emisionet e sotme të lajmeve u fol për informacionin që paska patur presidenti Meta kur vendosi për zhdekretimin e zgjedhjeve të datës 30 qershor.

Thuhet se në informacion kishte të dhëna se grupe paralimitare të ardhura nga Kosova dhe trojet kishin si objektiv,veç të tjerave,tē digjnin Kuvendin e Shqipërisë.

Këtë informacion, si thuhet në emisionet e lajmeve, e ka patur edhe kryeministri Edi Rama si dhe shërbimet inteligjente aleate. E kanë patur edhe SHBA, të cilat me anë të Palmerit, paralajmëruan Bashën dhe Kryemadhin se do mbanin përgjegjësi direkte në se në protestën e 8 qershorit do kishte dhunë,djegie të Kuvendit. Dhe me sa kuptohet,ky paralajmërim i ka detyruar zjarrvënësit e Shqipërisë të heqin dorë, përkohësisht nga një skenar i tillë kriminal.

Duke dëgjuar lajme të tilla n’a duket humbje kohe,pse jo edhe mbulim i krimit,të merresh me argumentin –a kishte apo nuk kishte të drejtë Meta të anullonte zgjedhjet. A duhet të jete apo nuk duhet të jetë ai më tej  president.Kjo është çështje emrash dhe procedurash.Emri dhe fati i një presidenti nuk ka asnjë vlerë para fateve të vendit,të Shqipërisë.

Kur flitet për grupe paramilitare që do vinin nga jashtë vendit,nga Kosova e trojet për të djegur Kuvendin e Shqipërisë
shqiptarëve u intereson të dinë:

A është i vërtetë një informacion i tillë.Apo është pjesë,taktikë e luftës politike.

Në se është i vërtetë,kush kërkon t’a djegë Shqipërinë. Cilët,vërtetë,ishin ata që do t’a digjnin Kuvendin më 8 qershor.A janë,vërtetë njerëz nga Kosova dhe trojet. Kush fshihet pas tyre. Qarqe e parti shqiptare në Tiranë e Prishtinë apo qarqe të huaja,të vendeve fqinje apo më gjerë.

Sigurisht, të dy mundësitë ekzistojnë. Ka qarqe antishqiptare që investohen me të gjitha mjetet, politike, financiare, nacionaliste për t’a “djegur” Shqipërinë. Ka edhe faktorë të brendëshëm,grupe interesi,parti politike në Shqipëri që u intresojnë dhe i nxisin,i sponsorizojnë skenarë të tillë. Pavarësisht çfarë deklamojnë në mitingje e protesta opozita jonë,PD,LSI e parti të tjera kanë rënë në këto pozita. Të kërkojnë,të pranojnë, të financojnë edhe skenarë antishqiptarë. Veç kapuçonëve vendes të huajnë,të porosisin edhe kapuçonë nga jashtë. Më e turpëshme, më kriminale, nga Kosova dhe trojet. Shqiptarët kundër shqiptarëve.
Skenarë të tillë, ky nuk është as i pari e as i fundit, përbëjnë një rrezik të madh për Shqipërinë e duhen parandaluar me çdo kusht.

Për mua, pas deklarimit hapur të këtyre informacioneve, ka rëndësi që institucionet tona,ato kushtetuese, Kuvendi, Qeveria, Presidenti, institucionet e sigurisë të zbulojnë plotësisht kush janë ata që donin t’i vinin zjarrin Shqipërisë,të digjnin Kuvendin, cilët qëndrojnë pas tyre .Cilët këtu në Tiranë.

Nuk mund të lejohet të përsëritet 1997,1998. Cilët në Prishtinë. A mos në Prishtinë ka vijues të aksioneve “kombëtare” të Bukoshit. Në se ka të tillë duhen demaskuar plotësisht. Edhe denoncuar për krime.

Në se nuk i shkohet deri në fund zbulimit të këtij skenari antishqiptar, në se nxitësit ,porositësit e zjarrvenies, shqiptarë të Shqipërisë, të Kosovës a të huaj, nuk dalin para drejtësisë Shqipëria , integriteti, liria e saj janë të rrezikuar seriozisht.

Këto institucione janë të detyruara t’i japin sqarime dhe llogari shqiptarëve.

Ndryshe secili ka të drejtë të mendojë se ata vetë janë pjesë e këtyre skenarëve antishqiptare.

Në se nuk do të ketë transparencë, sigurisht brenda kufijve të ruajtjes së hetimit,është baraz me mbulimin e krimit.

Nuk besoj se në këtë pozitë të bijnë presidenca,presidenti,qeveria,kryeministri dhe institucionet e sigurisë dhe të mbrojtjes dhe titullarët e tyre.

Në këtë rast përgjegjësia është individuale. Të gjithë presin të marrin sqarime. Të gjithë presin të marrin garanci sigurije

Gani Elezi
Tiranë

September 19, 2019 00:23
Komento

25 Komente

 1. DRENICA E KUQE September 19, 07:34

  Nje analize e shkelqyer e z. Gani Elezi, te ciles jane te detyruar t’i dalin krah te gjithe shqiptaret, pushtetare e qytetare shqiptare. Te gjitha dyshimet e skenareve per djegien e Shqiperise dhe te Kuvendit te Shqiperise, i kane te njejtat burime frymezimi e financiare, anti shqiptare. Ketu, duhet te thuhet qarte se Tirana ka ra pre e politikave “patriotike” e “shqiptare” te ballisteve, zogisteve… te Kosoves e te trojeve shqiptare jashte Shqiperise londineze, te cilat i kane perfaqesuar dhe perfaqesojne Ibrahimrugovistat, bujarbukoshistat, isamustafet e LDK-kuc-kucat e “Kosoves Republike” te LKJ e LKK-kuc-kucave, ku i kane gjetur gatitu(!) ballistat dhe zogistat e Shqiperise londineze per t’ia bere 1001 te zeza Shqiperise dhe popullit shqiptar, tash e shkuar tre dekadash “tranzicioni” te shemtuar…
  Eshte koha te zgjohet Shqiperia e yne shqiptare nga ky gjume letargjik “shqiptar”, qe e ka kapluar Kombin dhe Atdheun, plotesisht e per faqe te zeze!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
  • Peza September 19, 20:48

   Problemi eshte me i thjeshte sa e paraqet Ganiu!
   Dokumenti i presidentit,pavaresisht se eshte i sigluar “sekret” ,ne fakt jo vetem qe nuk permban asnje element sekret,por eshte nje “DESHMI E RREME” nga njerez te porositur ose inekzistente!
   Nuk eshte “sekret”,cdo cope leter qe nuk ka as emra,as vende,as mjete,as qellime e as data e ore ne ate informacion!
   Le te na e thote presidenti,se cila fjale e ketij dokumenti,na qenka sekret,pervec sigles “sekret”,qe i ka vene hartuesi i saj mashtrues?
   Si ushtarak gjykoj se ketu nuk kemi asnje te dhene konkrete se do te kishte ndonje akt terrorist!
   Te gjitha arsyetimet jane vendosur me qellim te caktuar qe nuk mund t’i vertetoje njeri!
   Se pari agjentet speciale nuk mund te dekonspirohen,emra terroristesh nuk ka,organizatore nuk ka,mjete qe do perdornin per djegien e Kuvendit nuk jane gjetur,personat me te cilet do bashkepunonin nuk jane dhene dhe se fundi ,keta agjente profesioniste nuk kane mundur as te fiksojne me foto,vidio apo pamjet fizike te atyre qe ua dhane kete informacion etj!
   Ja pra qe informacione te tilla mund t’i vijne apo porosite cdo dite presidenti dhe pas tyre te nxjerre nga nje dekret dhe te justifikoje veten se paska te drejte te nxjerre dekrete!
   Ky eshte nje gjykim feminor,qe verteton se ky president mbase edhe nuk eshte ne gjendje normale mendore ose ne gjendje ankthi per te ardhmen e tij!
   Historite me lojra fjalesh qe duhet bere transparence jane te teperta,se transparence pa elementet,qe vertetojne vlefshmerine e ketij dokumenti nuk ka!

   Reply to this comment
 2. Kosovari September 19, 09:28

  Kush nga “dajallaret” e Bashes deshten ta djegun ndertes3en e Kuvendit, pasi Basha,krejt ne cmenduri e jo natyrshem, dogji perberejen kuvnedore te asaj ndertese-Kuvendit. ndoshta permeds ndonje subjekti Kosovar,qe edhe publikisht I dhane “krah-vote” Salihut,kane “mobilizuar,si dikur per rikthimin e Zogut dhe ndjekjen e”Popit”-Nolit, shkuan mercdenaret e krajlit serbe ne “mbrojtje te Shqiperise”.Edhe tash te tille fatkeqesisht, mund te gjenden ende kendej dhe andej Drini.

  Reply to this comment
 3. Peza September 19, 10:53

  Nuk dyshoj aspak te e gjithe ky skenar do t’u kete shkuar nderment Berishes,Bashes dhe vete Metes!
  Te gjithe e ndjejne friken e te ardhmes se tyre,se vetem me destabilizim te vendit ketyre mund t’u shtohet siguria,ndryshe do jene te rrezikuar!
  Meta ne gjykimin tim ka dale hapur ne krah te terroristeve te mundshem jo vetem me dekretin e tij antikushtetues,qe e mbron me lojra fjalesh,por me te gjitha veprimet dhe arsyetimet e tij te mevonshme ne mbrojtje te tyre!
  Eshte normale qe do te behet trsnsparence per gjithcka ka ndodhur,por mua si qytetar me shqeteson nje gje:
  A DO KETE PRAP NJE MAREVESHJE RAMA-META duke e shuar tymnajen e deritanishme?
  Ne se kjo ndodh,atehere shqiptaret ,ne se heshtin, do ta meritojne nje PUSHTIM NAZI- FASHIST te ri te Shqiperise!

  Reply to this comment
 4. SHQIPTARI... September 19, 11:54

  Shqiperia, ne fakt eshte e djegur nga KOLERA turko-greko-sllave tash 500 vjet, dhe vazhdon te digjet nga politikanet e blere nga kjo KOLERE…! Shikoni udheheqesit politike tash 120 vjet…1-Beu i Stambollit–pushtetar i devotshem deri ne fund i KOLERES turke…2-Zogu…i vene ne pushtet nga KOLERA sllave, qe me ndihmen e saj eleminoi figurat me te spikatura te kombit…3-I biri i kajmekanit te Gjirokastres, edhe ky i perzgjedhur nga KOLERA sllave…(bemat e tij vazhdojne te dalin ne drite)…4-SRB,..agjent i dyfishte i skeduar dhe paguar nga UDB-ja, qe vazhdon edhe sot aktivitetin anti-kombetar…5-Nano-Majko, punetore servile te interesave greke, pra pjese e KOLERES greke…6-Meta, mbetja otomane ne veprim…7-Rama, kumbari i Erdoganit
  (vetem te kujtosh inagurimin e qenefit turk brenda kalase se Prezes, aty ku u kendua dhe xhihad kunder pjeses se popullit jo-musulman), ose “kataliku i bame synet”, qe ne fakt eshte fija lidhese e te gjithave pjeseve te KOLERES…!!! Shikojene kete njeri ,pa nder familje e shqiptari, ne çdo kohe ne rrezik, mundohet te ricikloje te gjitha pjeset e KOLERES, qe ky vend te mos behet kurre…!!! Prandaj, o popull-milet, pa distancimin e prere nga kjo KOLERE, dhe nxjerrjen nga qarkullimi te politikaneve te blere nga ajo, ky vend nuk ka te ardhme…!!!!

  Reply to this comment
  • Futja kot September 19, 12:21

   Perderisa Palmer kercenoi bashen dhe moniken per dhunen dhe menjehere dha efekt, nuk e kuptoj se çfare o cilin pergjegjes po kerkoni? Me qarte se kaq nuk behet, te tjerat jane llafollogji per te qene politikisht korrekt.

   Reply to this comment
   • pak aresye September 19, 20:09

    S’ja ke futur kot, ja ke futur plot, por veç Lulezimit, Monikes te dirigjuar nga Iliri dhe Saliu, veshtro pertej ne takimet e tyre te Albin Kurtit me keta te dy. Sa me thelle e me kerruta.

    Reply to this comment
  • Geri September 19, 14:13

   Ky shqiptari i vetequajtur shpresa e kombit ka nje kompleks , Ate qe permend me shume ate don me shume ! Prandaj duke qene se nje femije permend nenen e tij po te heqim nje paralele i bie qe Shqiptari me lart eshte femije i Koleres!
   Ha ha ha ! Komentues budallenj!

   Reply to this comment
 5. SHQIPTARI... September 19, 12:50

  Shqiperia, ne fakt eshte e djegur nga KOLERA turko-greko-sllave tash 500 vjet, dhe vazhdon te digjet nga politikanet e blere nga kjo KOLERE…! Shikoni udheheqesit politike tash 120 vjet…1-Beu i Stambollit–pushtetar i devotshem deri ne fund i KOLERES turke…2-Zogu…i vene ne pushtet nga KOLERA sllave, qe me ndihmen e saj eleminoi figurat me te spikatura te kombit…3-I biri i kajmekanit te Gjirokastres, edhe ky i perzgjedhur nga KOLERA sllave…(bemat e tij vazhdojne te dalin ne drite)…4-SRB,..agjent i dyfishte i skeduar dhe paguar nga UDB-ja, qe vazhdon edhe sot aktivitetin anti-kombetar…5-Nano-Majko, punetore servile te interesave greke, pra pjese e KOLERES greke…6-Meta, mbetja otomane ne veprim…7-Rama, kumbari i Erdoganit
  (vetem te kujtosh inagurimin e qenefit turk brenda kalase se Prezes, aty ku u kendua dhe xhihad kunder pjeses se popullit jo-musulman), ose “kataliku i bame synet”, qe ne fakt eshte fija lidhese e te gjithave pjeseve te KOLERES…!!! Shikojene kete njeri ,pa nder familje e shqiptari, ne çdo kohe ne rrezik, mundohet te ricikloje te gjitha pjeset e KOLERES, qe ky vend te mos behet kurre…!!! Prandaj, o popull-milet, pa distancimin e prere nga kjo KOLERE, dhe nxjerrjen nga qarkullimi te politikaneve te blere nga ajo, ky vend nuk ka te ardhme…!!!!..

  Reply to this comment
 6. SHQIPTARI... September 19, 13:14

  Shqiperia, ne fakt eshte e djegur nga KOLERA turko-greko-sllave tash 500 vjet, dhe vazhdon te digjet nga politikanet e blere nga kjo KOLERE…! Shikoni udheheqesit politike tash 120 vjet…1-Beu i Stambollit–pushtetar i devotshem deri ne fund i KOLERES turke…2-Zogu…i vene ne pushtet nga KOLERA sllave, qe me ndihmen e saj eleminoi figurat me te spikatura te kombit…3-I biri i kajmekanit te Gjirokastres, edhe ky i perzgjedhur nga KOLERA sllave…(bemat e tij vazhdojne te dalin ne drite)…4-SRB,..agjent i dyfishte i skeduar dhe paguar nga UDB-ja, qe vazhdon edhe sot aktivitetin anti-kombetar…5-Nano-Majko, punetore servile te interesave greke, pra pjese e KOLERES greke…6-Meta, mbetja otomane ne veprim…7-Rama, kumbari i Erdoganit
  (vetem te kujtosh inagurimin e qenefit turk brenda kalase se Prezes, aty ku u kendua dhe xhihad kunder pjeses se popullit jo-musulman), ose “kataliku i bame synet”, qe ne fakt eshte fija lidhese e te gjithave pjeseve te KOLERES…!!! Shikojene kete njeri ,pa nder familje e shqiptari, ne çdo kohe ne rrezik, mundohet te ricikloje te gjitha pjeset e KOLERES, qe ky vend te mos behet kurre…!!! Prandaj, o popull-milet, pa distancimin e prere nga kjo KOLERE, dhe nxjerrjen nga qarkullimi te politikaneve te blere nga ajo, ky vend nuk ka te ardhme…!!!!….

  Reply to this comment
 7. SHQIPTARI... September 19, 14:04

  Shqiperia, ne fakt eshte e djegur nga KOLERA turko-greko-sllave tash 500 vjet, dhe vazhdon te digjet nga politikanet e blere nga kjo KOLERE…! Shikoni udheheqesit politike tash 120 vjet…1-Beu i Stambollit–pushtetar i devotshem deri ne fund i KOLERES turke…2-Zogu…i vene ne pushtet nga KOLERA sllave, qe me ndihmen e saj eleminoi figurat me te spikatura te kombit…3-I biri i kajmekanit te Gjirokastres, edhe ky i perzgjedhur nga KOLERA sllave…(bemat e tij vazhdojne te dalin ne drite)…4-SRB,..agjent i dyfishte i skeduar dhe paguar nga UDB-ja, qe vazhdon edhe sot aktivitetin anti-kombetar…5-Nano-Majko, punetore servile te interesave greke, pra pjese e KOLERES greke…6-Meta, mbetja otomane ne veprim…7-Rama, kumbari i Erdoganit
  (vetem te kujtosh inagurimin e qenefit turk brenda kalase se Prezes, aty ku u kendua dhe xhihad kunder pjeses se popullit jo-musulman), ose “kataliku i bame synet”, qe ne fakt eshte fija lidhese e te gjithave pjeseve te KOLERES…!!! Shikojene kete njeri ,pa nder familje e shqiptari, ne çdo kohe ne rrezik, mundohet te ricikloje te gjitha pjeset e KOLERES, qe ky vend te mos behet kurre…!!! Prandaj, o popull-milet, pa distancimin e prere nga kjo KOLERE, dhe nxjerrjen nga qarkullimi te politikaneve te blere nga ajo, ky vend nuk ka te ardhme…!!!!……….

  Reply to this comment
 8. xyz September 19, 14:13

  Per te djegur kuvevdin e Shqiperise nga shqiptaret e Kosoves dhe te tjeret per here te pare ndegjoje ….Po cdo gje eshte emundur ne Kosove ka nje te cmendur qe donte te djege kuvendin e Kosoves dhe ne Maqedoni ka nje parti VMROi thone shkiet qe gjithe dogji parlamentin e Maqedonie.Po qe te dy keto subjekte jane miqte e Metes dhe Berishes.Bile ky kreteni Albin takohej si shpesh me meten e berishen…Dilni me emra konkret dhe jo me shpifje kundra shqiptreve jashte Shqiperise Londineze se gjithmone ata ua kan pare sherrin ju.Ata me molle e ju me gure…

  Reply to this comment
 9. Rebel September 19, 15:17

  Kosovaret qe nga koha e pushtimit nazi-fashist jane vene ne sherbim te tyre dhe kunder interesave te kombit shqiptar!
  Ata e priten me lule e kenge e valle pushtuesin dhe nazistet hitleriane gjeten ne Kosove dy kriminele per te bere zap Shqiperine,njerin kryeminister,Rexhep Mitrovica dhe tjetrin minister te Brendhshem,Xhaferr Deva,qe me krimet e tyre ne sherbim te pushtuesit sot nderohen akoma ne Kosove!
  Edhe ne grushtin e shtetit ne 14 shtator 1998 ishin kosovaret e Bukoshit qe sherbyen si “grupi i zjarrit” per t’i vene flaken Shqiperise,ndersa tani prap kosovaret dalin ne skene,po ne sherbim te armiqve te Shqiperise!
  Keto jane fakte qe historia i ka vulosur,ndersa kete here,ne se ky informacion nuk eshte i vertete,gje qe Kosova duhet t’ia kerkoje shtetit shqiptar ta vertetoje,atehere Meta ta mbroje veten se kush kane qene autoret e vertete, te cilet ai vuri mbi interesat e vendit,ne shkembim te interesave te tij personale!
  Meta duhet te shkarkohet dhe te dale para drejtesise per bashkepunim me autoret e “grushtit te shtetit”!

  Reply to this comment
 10. KOZi September 19, 16:29

  Ok po me duket se ky dokumenti nuk eshte publikuar gjekundi. Edhe Komisioni parlamentar nuk e publikoi se disa deputete jane pa certefikate sigurie . Pyetja eshte >? Si mund te diskutojme neve per dicka qe nuk u publikua ,kemi neve ose artikullshkruesi -certefikaten- ???!!!

  Reply to this comment
 11. kris 1 September 19, 17:10

  Pjese e lojes politike Rama,Berisha dhe Meta per Te bere qe gomer patriotet te bashkohen me politikanet dhe qeverine e krimit.Armiqte e klases Jane brenda rraces sone por jane pa emer.
  Me vjen keq qe Ganiu nje kuader I talentuar zbulimi nuk eshte bindur qe armiqte I kemi Brenda.Shish ben loje politike

  Reply to this comment
 12. dardan I September 19, 18:01

  O Gani, Presidenti duhej te kishte mbledhur urgjent Keshillin e Sigurimit, te dilnin me nje vendim te perbashket, te ngriheshin forcat e armatosura ne gatishmeri nr. 1, por kurrsesi nuk duhej te shtyhej data e zjedhjeve. Ilir Meta duhet te shkakrohet!

  Reply to this comment
 13. Qytetari i merzitur nga lufta September 19, 18:39

  Cfare sekreti eshte ky dokument qe klasifikohet teper sekret, nuk ka emra nuk ka asnje te dhene per grupin e armatosur kriminal. Kjo eshte loje dhe mashtrim nga presidenti per te justifikuar pisllikun e tij si nje armik i kamufluar ne dem te shqiperise.

  Reply to this comment
 14. Feniks September 19, 20:07

  Shkrime te tilla hipotetike,qe vetem bejne pyetje dhe hopoteza boshe,qe i dine te gjithe shqiptaret vlejne sa per te mbushur faqet e gazetave e jo per te dhene arsyetime ligjore e llogjike per rastin ne fjale!
  Autori shtron pyetjen:
  -Kush do ta djege Shqiperine?
  Pergjigjen e kesaj pyetjeve te tejkaluar e kane gjetur vete shqiptaret qe pas 90-te!
  Shqiperia keto 29 vjet te gjithe sundimtaret e saj i kane vene ZJARRIN e kane GRABITUR,e kane lene popullin te VARFER,te PERCARE,te NGUJUAR dhe pa ASNJE SHPRESE PER TE ARDHMEN!
  Cfare pergjigje tjeter duan shqiptaret sot ,kur pas 90-tes i ashtuquajturi “hero i demokracise” krimineli antishqiptar Azem Hajdari me UREN E ZJARRIT NE DORE i vuri flaken te gjitha pasurive kombetare,pervec atyre qe grabiti vete me banden e sali Berishes?
  A nuk eshte e djegur Shqiperia kur te gjitha pasurite kolosale nentokesore jane rrenuar dhe u jane dhene mafies ndersa popullit nuk i eshte shtuar asnje e ardhur nga keto pasuri?
  A nuk jane djegur minierat e KROMIT,BAKRIT,HEKUR NIKELIT etj mineralet e te cilave prodhonin me cikel te mbyllur duke punesuar mijra punonjes dhe shteti arketonte miliona dollare?
  Si mundet qe kromi,kjo pasuri kolosale,rezervat e te cilit zene vendin e dyte ne bote,miniera e Bulqizes qe ishte miniera me prodhimin me te madh ne bote,u rrenuan e ju dhane per 5 leke cubave!
  Si mundet,qe shteti komunist,me 500 halle ne kurriz arrinte te mbante ne eficence te gjitha minierat e vendit duke prodhur baker blister,kabllo dhe tela bakri e flori te paster,ferro-krom,kobalt etj,pasuri gjigande keto ,ndersa sot ky shtet merr vetem therrime prej tyre?
  Vetem per kromin shteti krijoi me Kinen floten “Wampo” me 4 vaporre transoqeanike qe eksportonin kromin shqiptar ne Kine dhe importonin prej andej mallra te shumta dhe armatime per ushtrine?
  Pse sot nuk u jepet me koncesion kinezeve,japonezeve,tainanezeve etj,qe jane te etur jo vetem per kromin tone shume cilesor,por edhe per intetresat e tyre per ekspasion ekonomik ne Europe!
  Kur e gjithe bota ben tregeti me Kinen,Japonine dhe Taivanin pse nuk ben edhe vendi yne?
  Por keto fusha jane thele e madhe per nje piktpor,qe do thelat e gateshme,se ai do te jete vetem taksidar i nje shteti otoman e jo te nje shteti qe te prodhoje e te rrise mireqrenien e popullit!

  Reply to this comment
 15. pak aresye September 19, 20:11

  S’ja ke futur kot, ja ke futur plot, por veç Lulezimit, Monikes te dirigjuar nga Iliri dhe Saliu, veshtro pertej ne takimet e tyre te Albin Kurtit me keta te dy. Sa me thelle e me kerruta. Sa per sekret, ku ka sekret apo teper sekret ne Shqiperi kur ne mbledhjet e sigurise merrte pjese dhe Fazlliçi ndersa shqiptareve u mohohet duke u thene sekret!

  Reply to this comment
 16. E èma e Zeqos September 19, 20:52

  Skenarèt me djegie institucionesh apo thyerje dyersh kryeministrie me arkivolin e atyre qè i vriste vetè, janè shenja identifikuese tè babit tè Zenit dhe tè mènyrès se si ai iu imponua shqiptarève.
  Pèr ta bèrè kètè pa asnjè pasojè personale, shkatèrrojè çdo organ sigurie dhe mbrojtjeje, kur ishte nè pushtet. Nè vènd tè kuadrove tè specializuara, erdhèn Gjin Gjonèt e plepave.
  Shteti shqiptar, iu hodh si plaçkè lufte, atyre qè ishin tè gatshèm tè bènin lolon e Saliut.
  Sot mè 2019 , flasin akoma pèr djegie godinash.
  Pèr kètè, janè tè gatshèm edhe tè ndèrsejnè shqiptarèt kèndej e andej kufirit kundèr njèri tjetrit. E kanè kot.
  Nè atè zjarr qè duan ti vènè Shqipèrisè, do digjen vetè. Milionat qè iu vijnè nga fqinjèt tanè jugorè dhe veriorè, pèr tè paguar derdimenèt me shishe benzine nè dorè, u shkuan dem kètè herè.
  Èshtè koha pèr SPAK. Èshtè koha qè kjo Republikè, tu tregojè vèndin hajdutève dhe kriminelève tè shitur.
  Ilir Meta, nuk ndali asgjè me vendimet e tij antikushtetuese. Pèrkundrazi, ai kèrkonte atè qè pretendon se paska dashur tè parandalojè.
  Ai, nuk duhet tè kishte hyrè kurrè nè atè zyrè presidence.
  Ai èshtè simbol i hajdutèrisè me imunitet politik por kurrsesi i atij tè unitetit kombètar. Ata qè e zgjodhèn dhe e votuan, nuk duhet tu lejohet tè luajnè rolin e baballarève tè kombit sot. Ka shume vese dhe anè tè karakterit, qè mè tepèr i afron sesa i largon nga presidenti i tyre.

  Reply to this comment
 17. Mashkullori September 19, 23:37

  O komentues te nderuar, jeni ne vete apo jo?
  -Sipas “dokumentit secret” qe dispononte Like floriri,zjarri do i vihej Kuvendit me date 8 Qershor 2019.
  -Kur e nxori dekretin per nje date tjeter zgjedhjesh dhe me cilat foorca politike kryesore e diskutoj?
  Ai nuk bisedoj me askend per date te re,megjithse kete dakordesim te dates te zgjedhjeve,e ka detyrim kushtetues.Tjeter:
  -Ky “lejoj” djegjen e Kuvendit,sepse dekretin e ri,sic pretendon per te qetesuar situaten e nxori “mbasi u dogj” Kuvendi ,e daten 10 Qershor!?!?!?Po ta kishte nxjere para dates 8,pra me daten 5-6 edhe 7 bile do kishte nje vlere.Po ky as thirrje nuk beri per te denuar dhunen ,molotovet,kapsollat,perkundrazi I hidhte benzine zjarrit…Ate qe nuk e beri ky,e beri Palmeri,i cili permendi me emer Lulzim Bashen dhe Monika Kryemadhin se do mbanin pergjegjesi ne se do ndodhte gje…Dhe keta mblodhen bishtin dhe ai “informacioni secret” u zbulua,urdherdhenesit dhe zjarvenesit ishin Basha dhe Kryemadhi,,,
  Tani I gjithe konspiracioni eshte I zbuluar dhe i qarte:
  Ilir Meta,Sali Berisha,Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi ne Shqiperi.Ne se ka dhe bashkepuntore e ndihmes me trupa paramilitare nga jashte e kane detyre te na e thote kjo katershe…
  Nuk ka pse te kete komision hetimor parlamentar,vetem per Ilir Meten,ka nevoje per nje PROKUROR KURAJOZ,i cili me nisiative,te hape ceshtje penale dhe te kerkoje leje per hetimin e ketyre 4 figurave e ta coje deri ne fund edhe pa u ngritur SPAK-u e BKH-ja…

  Reply to this comment
 18. zeqir September 20, 11:16

  Për keqardhje komentet e, sidomos disa ushtarakëve, që çështjen nuk e adresojnë aty ku duhet. Informata është nga SHISH e jo Brrisha, Basha Meta……… A mundet Berisha ta msnipuloj shish-in? Në shërbim të kujt pra është ai. Nëse ju vet po thoni se shteti është I kapur atëherë kush e ka pushtetin? Dhe, tjetra Berisha nuk do ta involbonte Kosovên srpse e do, ai që e konsideron” asgjënd” është tjetri.

  Reply to this comment
 19. Tahiri September 20, 16:54

  Marrira te tilla lexon vetem tek ne. Raporti “sekret” i SHISHit per gjoja djegejen e Parlamenti nga “paramilitaret kosovar”. Po gjere kur me dokrra te Shish….? Po sikur vertete te kishim nje Sherbim sekret te mirefillt besoni se punet do ishin si jane tani? Po nuk ka sherbim sekret fare vetem nje sajes fiktive qe harton raporte sipas porosive te bosave. Paramilitare nga Kosova…paramilitaret e leshit te …..po te kish asi ne Kosove nuk do te vinin kolonat serbe cdo jave me kriminel liufte ne vendet ku ata bene krime.Ne Kosove ka veten hajna ordiner qe per ca E i leshojne edhe breket poshte.

  Reply to this comment
 20. TIRONA September 20, 17:40

  Kosovaret ,duhet te ndergjegjesohen per masakren e 4 Shkurtit ne Tirane me plehrren xhafer deva,qe la te miturit rrugeve !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim