Kushdo që lind fëmijën e katërt, Vuçiç dhuron 18 mijë euro

March 17, 2018 22:18

Kushdo që lind fëmijën e katërt, Vuçiç dhuron 18 mijë euro

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka premtuar 18 mijë euro shpërblim për të gjithë ata prindër serbë, të cilët sjellin në jetë një fëmijë të katërt.

Kreu i shtetit serb u deklarua gjatë një vizite në Toplicë, se nëse brenda katër dekadave të ardhshme nuk do të ketë një shtim të popullsisë, atëherë kjo e fundit rrezikon të zhduket.

Mediat serbe shkruajnë se qeveria ka prezantuar masat të reja që mbështesin rritjen e popullsisë. Përveç shpërblimit prej 18 mijë euro, si në rastin e fëmijës së katërt, nënat do të marrin para edhe në vazhdimësi.

Pra, për fëmijën e parë nënat e reja përfitojnë 100 mijë dinarë, për fëmijën e dytë 10 mijë dinarë në muaj për 2 vjet, ndërsa për fëmijën e tretë nënat do të përfitojnë 12 mijë dinarë në muaj, për 10 vjet.

s.a/dita

March 17, 2018 22:18
Komento

4 Komente

 1. MH March 18, 00:12

  Bravo i kjofte Vuçiç,per mbijetesen te mos shuhet raca e tije.
  He ku jeni ju albanezet.Huazoni stilin e mos shuarjes te jetes.Keni vendin ma te bukurin ne Ballkani me resurse te bollshem.Njikohesisht dhe gezoni nji intriganitet armiqesi ndervedi si ma i shkelqyeshmi ne ballkan.Shuani intrigat armiqesit e smirat,kethehuni dashurise ndervedi,mendoni per perparimin e vendit tue hape sa ma shume vende punet.I shterngoni rrypat ideatorve antikombetar.I keni shume lehte ti konstatoni.Shumica banojne ne kotecin e SHQUP-it.Nji fole grenzish ku per 28 vjet vetem tradheti e shkatrrim i kane dhurue vendit e vetvetes imoralitet,kriminalitet e korrupsionllek.Te perfituem mbi kurrizin tand o popull i vujatun po krenar.Je i vetmi popull i krijuem qe ne gjenezen tande e kurr nuk u shove tue i rrezistue cdo perbindshit barbar ne gjithe historine tande plot te lavdishme sepse ke mbijetue rracen tande nder rracat ma te mrekullushme qe njeh historia boterore.

  Reply to this comment
 2. Nje ide qe duhet ndjekur nga Qeveria shqiptare. March 18, 00:31

  Kjo gje duhet te ndodh edhe ne Shqiperi Qeveria duhet te ndihmoj familjet e varfera ne mbi jetes ! Sidmos ato familje te reja qe kane probleme ekonomike! Ndihma e famljeve te reja me femije duhet te ndihmohen nepermjet nje sitemi benefiti per nje periudhe kur femijet mbushin moshen 16 vjet dhe jane te afte per pune !
  FAMILJA shqiptare sot eshte ne krize prandaj duhet ndihmuar nepermjet nje sitemi dhe jo nepermejet programeve televesive qe bejn show mediatik !

  Reply to this comment
 3. Edmond(Koder Rreshen) March 18, 00:35

  Ju lutem bejuni me te qarte me shkrimin? Mir Grate marrin 18 mij euro,po Burrat (fillimi i mbar gjysma e punes) sa e kan pagesen? Me ket rast dy Popujt vijn me afer dhe normalizojm maredheniet,pa ndiihmen e Edi Rames?E bej kete pyetje,sepse para dy vitesh u shkruajt,se Islanda,paguan 5 mij euro per cdo mashkull, qe len me barr nje Grua,dhe me te lexuar lajmin u dynden Shqiptaret me K.. ne Dor,per Azilin fitimprures,

  Reply to this comment
 4. Adih March 18, 16:48

  Kte metode , ka aplikuar edhe HITLERI .

  Ne shqipot te shterngojme rripin se na u shtua taksa e shtepive tona (kacolle te vogla ,sa per te futur koken ) nga rilindja e Rames . Faleminderit Partise .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim