Kushtetuesja rrëzon PD për shkarkimin e Zana Xhukës

September 24, 2014 16:26

Kushtetuesja rrëzon PD për shkarkimin e Zana Xhukës

Kushtetuesja ka rrëzuar kërkesën e demokratëve për të shpallur të pavlefshëm vendimin e parlamentit që shkarkoi Zana Xhukën nga kreu i Inspektoriatit të Lartë të Kontrollit dhe Deklarimit të Pasurisë.

Gjykata ka publikuar ditën e some vendimin e marrë njëzëri për rrëzimin e kërkesës

për interpretimin e nenit 65/1 të Kushtetutës dhe kërkesës për konstatimin e pavlefshmërisë së mbledhjes së përgjithshme të deputetëve, të datës, 20.02.2014, që lidhet me zgjedhjen e kreut të ri Shkëlqim Ganaj në krye të ILDKP-së.

Gjithashtu, kushtetuesja ka rrëzuar kërkesën për interpretimin e nenit 78/2 të Kushtetutës./E.K

September 24, 2014 16:26
Komento

5 Komente

 1. DinPaku September 24, 16:37

  Mos u dorezoni ju te PeDe-së, çoheni ne Strasbourg çeshtjen.

  Reply to this comment
 2. sopiqoti September 24, 17:13

  Ju lulushket e PD-s thjellohuni,thellohuni po ju themi ne ato kundervenie te pa menduara qe beni.Cvishuni nmga pasionet.

  Reply to this comment
 3. Cibuku September 24, 21:04

  Kjo karaputane mendon se do vazhdoje lulezimi ne haremin e Berishes/

  Reply to this comment
 4. askushi September 25, 09:12

  Te kjo foto me duket si nje nga dashnoret e Drakules.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*