Kushtetuesja rrëzon PD-në për pezullimin e ligjit të KLD-së

November 13, 2014 10:42

Kushtetuesja rrëzon PD-në për pezullimin e ligjit të KLD-së

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të pezulluar ligjin e KLD-së.

Vendimi është marrë mëngjesin e sotëm.

Ndërkohë, vendimi përfundimtar për këtë çështje do të merret më 4 dhjetor.

Kushtetuesja ka vendosur që në këtë seancë të ketë edhe përfaqësues të Këshillit të Ministrave, si palë e interesuar.

Pas rrëzimit të kërkesës së PD-së, deputeti Eduard Halimi ka thënë se ky vendim nuk i bën të ndihen mirë.

PD e ka ankimuar në Kushtetuese ligjin e ri për KLD-në, pasi thotë se i merren kompentencat presidentit.

November 13, 2014 10:42
Komento

2 Komente

  1. avniu November 13, 13:40

    napoleoni thoshte qe humba nje beteje por jo luften. po PeDe-ja e ka kuptuar keq kete shprehje, humbet betejat njera pas tjetres dhe nuk i mbushet mendja te dale te kerkoje falje. nejse pune per ta, tek e fundit eshte e drejte e shoqatave te mos japin llogari.

    Reply to this comment
  2. Denisi November 13, 14:51

    Pirdhpirdh ore [email protected]

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*