Kuvendi çon në Apel vendimin për CEZ

February 7, 2020 11:02

Kuvendi çon në Apel vendimin për CEZ

Kuvendi ka ankimuar në apel vendimin e Gjykatës së Tiranës për çështjen e CEZ.

Vetëm pak ditë më parë Gjykata e Tiranës e pushoi si çështje me pretendimin se nuk kishte vepër penale por Kuvendi e ka ankimuar tashmë në Apel.

Pas hetimeve gati 3-vjeçare Gjykata e Tiranës vendosi pak ditë më parë të pushojë çështjen lidhur me procedurën e privatizimit të OSSH nga çekët e CEZ në vitin 2007.

Gjyqtari Lazër Sallaku i cili mori vendimin e konsideroi të mbyllur dosjen CEZ pas konkluzioneve se hetimet nuk dhanë rezultat dhe nuk u gjendën element të veprave penale për ish-zyrtarët e akuzuar.

l.h/ dita

February 7, 2020 11:02
Komento

1 Koment

  1. Tori February 8, 09:17

    Perse thoni e çoi kuvendi dhe nuk thoni rilindja me T.B

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim