Kuvendi i hap rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut

April 2, 2015 10:35

Kuvendi i hap rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut

Kuvendi i ka hapur rrugë arrestimit të dytë të Mark Frrokut.

Me 113 vota pro, dy kundër dhe dy abstenim, në seancën e sotme është pranuar kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Frrokut.

Vetë Frroku tha para votimit, se nuk kërkon asgjë nga kolegët e tij.

Ai tha se me akuzat që rëndojnë mbi të do të përballet me drejtësinë, madje do ta çojë çështjen deri në Gjykatën e Strasburgut.

April 2, 2015 10:35
Komento

6 Komente

 1. Tahipi April 2, 11:45

  Deputetet e duan shoku shokun, per ti futur KOLLODOKUN.

  Reply to this comment
 2. Elbasani April 2, 11:51

  PSE E DONTE RAMA FRROKUN PER TI FUTUR KOLLODOKUN.

  Reply to this comment
 3. intelektuali April 2, 14:35

  As te mos mendja o Mark Frroku se Gjyakat per te Drejtat e Njeriut ne Strasburg do te marre ne shqyrtim ankimimin e nje deputeti albanez qe e ka vellane ne burg per vrasje te komisarit te policise se Kombinatit dhe qe eshte denuar ne mungese nga Gjykata e Brukselit me 10 vjet burg dhe ka leshuar nje urdher te Interpolit per kete qellim.

  Sepse o Mark Frroku Gjykata e Strasburgut nuk eshte si Gjykatat shqyptare te Kohes se Qepes te Enver Hoxhes, qe aktualisht jane vene ne sherbim te Mafies me Pushtet tani e 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit.

  Reply to this comment
 4. alban April 2, 14:35

  Na vdiqen keta katoliket qe e mbrojne kete vetem se eshte katolik. Sa injorante duhet te jene qe te duan nje njeri te tille ti perfaqesoje.

  Reply to this comment
 5. ErMal April 2, 15:28

  Nga e dinte Rama qe Frroku do behej deputet me nje parti anonime te sapoformuar?!
  Ngelen pa mandat Bamiri dhe Kreshnik Spahiu, jo me t’i shkonte mendja se Mark Frroku ishte kaq i fuqishem per marre ose blere votat ne Puke e te dilte deputet.
  Pak rendesi ka kjo, e verteta tregon qe ai s’e ka mbrojtur e s’po e mbron per asnje moment te vetem duke ia dorezuar drejtesise pa asnje hezitim.
  Ne te gjitha intervistat kur ka rene rasti tek puna e Policise se Shteti e ka permendur qe grupi çiftelia hante e pinte me vrasesin e komisarit dhe pozonin ne Facebook pa marre parasysh qe vellain tjeter e kishte deputet te koalicionit te tij.
  Ndersa Berisha detyroi Vasil Bicin te jepte doreheqje e te behej deputet Mhill Fufi, per t’i dhene mburoje pas vrasjes qe ndodhi ne Laç me 23 Qershor 2013.
  Ketu ndryshojne dy botet e Rames dhe Berishes.

  Reply to this comment
 6. rebeli April 2, 15:49

  Rama me nje fjali te thene sot ne parlament ka spieguar nje leksjon te tere per politiken shqiptare.Pak a shume ka thene qe kur miku prish punen une prish miqesine dhe nuk prish punen.Sa larg jane Sali Rrumpalla me Edi Ramen!Me vite drite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim