BYROJA E KUVENDIT / Dënohet Braçe dhe deputetët e tjerë, tolerohet Berisha

April 13, 2016 18:55

BYROJA E KUVENDIT / Dënohet Braçe dhe deputetët e tjerë, tolerohet Berisha

 Kuvendi vendosi që t’i tërheqë vëmendjen deputetit Sali Berisha për fjalorin e shprehur në seancën e një jave më parë.

Byroja e mbledhur pasditen e sotme për të shqyrtuar masat administrative ndaj deputetëve, vendosi që të dënojë Ristanin 5 ditë, Palokën dhe Roland Ketën po me 5 ditë. Edhe deputeti Braçe është dënuar 5 ditë duke filluar nga  sot.

Kjo do të thotë që seanca e nesërme do të jetë pa debate të ashpra, ndërsa Rama është në SHBA.

Por ajo që bie në sy është tolerimi ndaj ish-kryeministrit, i cili në çdo seancë plenare përdor një fjalor denigrues ndaj deputetëve të mazhorancës dhe familjarëve të tyre. Edhe të enjten, ishte pikërisht Berisha ai që nisi konfliktin.

April 13, 2016 18:55
Komento

8 Komente

 1. TURP PER USA & BE...A KA ZOT PER KETE DJALL ?! April 13, 19:23

  PER CFARE LESH KRYEMINISTRI FLISNI JU TE DITES….

  KY ESHTE ISH KRYKRIMINELI QE DO PRANGAT OSE PLUMBIN…

  Me shume se krimi Bash Berishes.

  .me shume se hipokrizia e Don Luse & helmutit gjerman.

  .me shume se tradhetia biblike e Edi Rames

  me shume se ndyresia e Ilir Metes

  ESHTE QENDRIMI I MEDIAVE….
  TE KEQEN E PUSHTIMIT FASHIST !!!
  TE KEQEN E ENVER HOXHES!!!!
  KUR SHIKOJ KETE PERBINDESH QE SILLET NE PARLAMENT SI NJE UJK NE STALLE DELESH DHE ZGERDHIMJA VE DONALD LUNE TE RRADHES NUK MBAN ME UJE

  Lexoni” The Iran–Contra affair 1985-1987 ” ku kishte situata te ngjashme ku jo vetem DIPLLOMACIA DHE CIA ishin implikuar rende por dhe presidenti Reagan kishte pjesen e tij te fajit…
  ________________
  Per hire te se vertetes Gerdeci hodhi ne ere besimin qe kishin shqiptaret te dipllomacia dhe te kjo admistrate amerikane..kjo ka shume rendesi zoti se ti si Enverhoxhofag nuk shikon qe populli rrugeve psheretin,,dhe thone qe ne kohen e xhaxhit ishim mire kur ishim keq..

  Kurse fatale per kombin shqiptar ishte se pas 2 prillit 1991 nuk kishim nje parti demokratike por nje parti antikomuniste qe arriti deri ne genocid karshi kundershtareve pothuaj te vdekur..pra u shendruan ne vampiroide dhe berishen kanibalin e tyre..

  Nuk shikoj kaq tragjik gerdecin ne aspektin shqiptar ne krahesim me ate amerikan…pra shkalla e fajit eshte 90 perqind e amerikaneve dhe 10 perqind e shqiptareve..
  Por ajo qe ben me faj admistraten amerikane,mediat shqiptare si dhe pordhacin e batutave Edi Rama eshte ky dokumenti i meposhtem..qe ne nje fare menyre eshte dhe shenjterimi Enver Hoxhes:

  Dhe ajo qe eshte me kryesorja:

  Pse nuk egzekutohet kryekrimineli berishe per kete KRIM KUNDER NJERZIMIT

  Urdhrat sekretë të marsit ’97!

  DOKUMENTET
  1-SHIK-ut i jepet leje për të vrarë

  Serinë e Urdhrave Luftarakë ‘Sekret’ e hap urdhri i datës 2 mars 1997, i firmosur nga Komandanti i Operacionit Luftarak, Gjeneral Bashkim Gazidede. Ja urdhri luftarak:
  “Republika e Shqipërisë/Shërbimi Informativ Kombëtar/ Sekret, Tiranë më 02.03.1997.
  Urdhër Luftarak Nr 1. Veprimet Luftarake të Batalionit të Shërbimit Informativ Kombëtar.
  Në situatën e krijuar nga rebelimi i forcave terroriste për rrëzimin me dhunë të rendit kushtetues, me qëllim që të parandalohet kjo veprimtari, URDHËROJ:
  Batalioni i Shërbimit Informativ Kombëtar, me përbërje Kompaninë II, Skuadrën e ndërlidhjes, Skuadrën e ndihmës së shpejtë dhe togën xheniere, të lëvizë në drejtimin Tiranë-Fier, duke u përqendruar në Qafën e Koshovicës me detyrë:
  -Në bashkëveprim me forcat e Ushtrisë dhe të Rendit, të pengojë, të bllokojë, të asgjësojë ose të kapë rob forcat, që mund të tentojnë të vijnë në drejtim të qyteteve Fier, Lushnjë, Tiranë.
  -Komandanti i Batalionit, gjatë rrugë marshimit, të organizojë sigurinë e kolonës dhe në rast ndeshjesh, të hapet në formacion luftimi për të penguar trupat që mund të sulmojnë dhe me zjarr t’i rrethojë e t’i asgjësojë ato. Komandanti i Batalionit, gjatë marshimit dhe me mbërritjen në vend të bëjë organizimin dhe vendosjen e forcave në vend, mënyrën e bashkëveprimit dhe koordinimit të veprimeve të mëtejshme.
  -Ndërlidhja me Shtabin e Qendrës të mbahet me celular dhe radio. Përgjigjet për këtë, Shefqet Meda.
  -Të merren me vete një komplet luftarak i shpërndarë dhe një rezervë, pajisje mjekësore si dhe 5 transportues të blinduar. Në dispozicion të Batalionit caktohen 8 makina të mëdha dhe 3 makina të vogla. Kompania I qëndron në rezervë.
  Ky Urdhër hyn në fuqi në orën 22:30.
  Komandanti i Operacionit/
  Gjeneral Bashkim Gazidede. (Firma)”
  2-URDHËRI PËR MOBILIZIMIN E MERCENARËVE NË VERI
  ‘Sekret’
  URDHËR
  Nr. 82, datë 09.03.1997
  TEPËR URGJENT
  RRETHE: -Has, Kukës, Tropojë, Pukë, Mirditë, Shkodër, Dibër, Kurbin, Lezhë, Malësi e Madhe, Burrel.
  Të gjithë rezervistët që paraqiten në repartet ushtarake të rrethit tuaj të vishen e kompletohen me armatimin e nevojshëm dhe të nisen urgjent në Akademinë e Forcave Tokësore në Tiranë (ish-Shkolla e Bashkuar).
  Lajmëroni dhe Shtabin e Përgjithshëm.
  09.03.1997
  KOMANDANTI I OPERACIONIT
  Gjeneral Gazidede (Vula, firma)
  SHEFI I SHTABIT TË PËRGJITHSHËM TË USHTRISË
  Gjeneral Major Adem Çopani (Vula, firma)
  3-PLANI I VEPRIMEVE LUFTARAKE
  Plani i veprimeve luftarake i forcave pjesëmarrëse në asgjësimin e kryengritësve rebelë në jug të Shqipërisë prej datës 1 deri në 30.3.1997.
  IDEJA E ORGANIZIMIT
  Nëpërmjet mobilizimit të trupave rezerviste nga Shqipëria e Mesme dhe e Veriut, në bashkëpunim me trupat Komando-Presidenciale si dhe përdorimin e gjerë të aviacionit, artilerisë, lëndëve helmuese luftarake (LHL) dhe të grupeve të zbulimit, në zonat kundërshtare, të realizohet përqendrimi i trupave në brigjet Veriore të lumit Vjosa si bazë nisjeje, për të ndërmarrë mësymje të përgjithshme, duke dhënë goditjen kryesore në drejtim: Fier-Vlorë dhe atë ndihmuese në drejtimin Gjirokastër-Sarandë, për të asgjësuar fizikisht të gjithë personat që do të kundërshtojnë dhe në pamundësi të realizimit të objektivave të përdoren për terror ndaj rebelëve, bombardime me aviacion, LHL(Lëndë Helmuese Luftarake), mjetet e blinduara deri në vendosjen e plotë të pushtetit ushtarak.
  OBJEKTIVAT E OPERACIONIT
  Mobilizimi i trupave nga data 4 deri më 7 mars 1997.
  -Përqendrimi i trupave në bazën e nisjes Fier-Ballsh, Këlcyrë, Përmet.
  -Hartimi i listave për personat që do të asgjësohen, në qytetet Vlorë, Tepelenë, Gjirokastër, Delvinë e Sarandë.
  -Kapja e urave kryesore të kalimit të trupave Ura e Mifolit(Vlorë), e Pacinit (Mallakastër), urë e Dragoit Leklit (Tepelenë), Qafa e Muzinës (Gjirokastër), etj.
  -Desantimi (ulja) e trupave speciale në rajonet e fushë Çajupit, aerodromi i Gjirokastrës, Sarandës, Rrafshnalta e Kurveleshit.
  -Zbarkimi nga deti në drejtim të Vlorës, 4 deri 6.3.1997.
  -Përdorimi i forcave të Akademisë së Rendit, forcave speciale në rajonet ushtarake të Arshi Lengo në Gjirokastër.
  -Vendosja e lidhjeve direkte midis forcave qeveritare me repartet e policisë e SHIK-ut.
  -Organizimi i terrorit në popullsinë e qyteteve Vlorë, Tepelenë, Përmet, Gjirokastër, Delvinë e Sarande, djegie e shkatërrime;
  -Kufizimi me çdo kusht i përhapjes së kryengritësve, në veri të lumit Vjosa.
  -Mbrojtja me çdo kusht e Tiranës nga marshimi i forcave rebele të Jugut.
  -Bllokimi me çdo kusht i urës së Rrogozhinës Qafës së Kërrabës (me forca policore e ushtarake).
  -Kontrolli i gjendjes morale dhe origjinës gjeografike të trupave për mbrojtjen e Tiranës dhe neutralizimin e ushtarëve të Jugut.
  -Përdorimi i aviacionit luftarak gjuajtës e bombardues, nga regjimenti i Gjadrit, përqendrimeve të forcave rebele në Sarandë, Tepelenë e Vlorë.
  FORCAT E MJETET PJESËMARRËSE NË OPERACION
  -Tre Brk (Tiranë-Kavajë)
  -Dy Bra (Gradec-Fush-Krujë)
  -Dy BrT (Vlorë-Gjirokastër)
  -Nje Br Xheniere
  -Një Regjiment Aviacioni (Gjadër)
  -Dy distrikte detare (Durrës e Shëngjin)
  -Një Repart Komando (Përmet)
  -Një Repart Logjistike
  -Të gjitha forcat e komisariateve (Vlorë, Përmet Tepelenë, Delvinë dhe Sarandë).
  Numri i pjesëmarrësve në operacion, 25 mijë vetë.
  FAZAT E OPERACIONIT
  FAZA E PARË 1-10.3.1997
  -Mobilizimi i forcave dhe përqendrimi në baza e nisjes.
  -Pastrimi i zonave rebele nga persona që drejtojnë rebelët.
  -Përpunimi me aviacion, artileri e lëndë helmuese luftarake (LHL)
  FAZA E DYTË 10-30.3.1997
  -Lëvizja e forcave drejt qyteteve kryengritëse
  -Vendosja e pushtetit ushtarak në këto zona
  (Komanda e Operacionit. Firmat)

  PSE PO SHENTERONI ENVER HOXHEN TE NDERUAR SOCJALISTA DHE AMBASADORISTA

  Reply to this comment
  • 666 April 14, 02:57

   Po per kete ca thote edi??? Apo prape do thote si per gjykatat se ska gje ne dore???! As per kete spaska gje ne dore???! Atehere per ca e kerkoi voten ky plere????

   Reply to this comment
 2. antonio April 13, 19:48

  Te gjitha keto plane KRIMINALE jane perpiluar nga banditi Adem Copani,atehere Shef i Shtabit te Pergjithshem i ushtrise FASHISTE te kryekrikminelit Sali Berisha!
  Te kryhen hetimet e plota dhe te ekstradohet ky kelysh fashisti nga SHBA,ku ka shkuar per te mbrojtur koken,para gjyqit ne Shqiperi!
  CUDI:
  -Si spjegohet qe 2 ish shefa te SHT,te Pergj.te ushtrise shqiptare i ka strehuar SHBA si kriminele???
  A eshte SHBA me shqiptaret apo me ARMIQTE e Shqiperise???
  Per deri sa e mbron edhe Sali Berishen,kete KRYEKRIMINEL,kuptohet se me cilin jane!
  Nuk e shpallen kot BURRE SHTETI!

  Reply to this comment
 3. I ri April 13, 20:17

  Erdhi vërtetë koha e Enver Hoxhës,vetëm ai dinte se si shtroheshin dërrat Shqiptare që livadhisin pas qefit, Kjo kohë nuk ka më asnjë shpresë.Lëshimet që i bëhen satrapit Sali flasin shumë ,se u ka zënë kokën me dere,të dyve edhe Edit edhe Ilirit,,,dhe mirë bën,po ne ku shkojmë kur vinë votimet,,,,,,,,!?

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA April 13, 20:57

  Berishë Kryekrimineli,
  Largohu nga Politika more njeri i deshtuar!
  Deshtove nje here duke shkaterruar shtetin shqiptar me 97-en e Zezë!
  U detyrua Bota te nderhynte me ushtri!
  Deshtove perseri dhe Populli te perzuri nga Pushteti me mbi Një Milion Vota!
  Tani je kthyer prape dhe trazon gjithe Shqiperine!
  O Vrases, perseri kerkon te krijosh konflikte?!…
  Ky Plehre duhet larguar nga Politika nje sahat e me pare!
  Ky pjell vetem konflikte!
  Ne se nuk vepron Ligji , shqiptaret nuk ja kane per borxh ti marre neperkembe ky Monster!
  Në se nuk e denon Ligji, Drejtësia, ky Esat Pashe duhet te marre denimin e Esatit!…
  Kupa eshte mbushur dhe ka kohe qe po derdhet!…

  Reply to this comment
 5. SKENDER-BEU April 14, 01:04

  LIKE TE DHJEFSHA RACEN O SKRAPARLLI DESHTAK DHE HAJDUT.FILLOVE TA DREDHESH SEPSE E KE MARE VESH QE SHBA I DHA VISTON TE ARESTOJE KRIMINELET BERISHA BASHA DHE LIKE KRYEMADHIN QE E LESHOI BUCEN MONIKA META TE LIDHET ME KOPENE E VJETER TE QENEVE SE I REZIKOHEN VILAT E VJEDHURA.

  Reply to this comment
 6. vasili April 14, 12:13

  Kur kuvendi vazhdon te jete prone e Metes nga Cepani i Skraparit dhe i lejohet prej vitesh te beje me te cfare te doje dhe kur eunukut e ps-es,ndihen te kenaqur me bythet e ngrohta te vendosura ne kolltukun e deputetit.
  Vazhdon nje konspiracion banal,kriminal dhe vulgar midis kulles se vicidolit dhe ngrehine se Cepanit,per ta shkaterruar dhe percudnuar kete vend,ne vazhdimin e sundimit te tyre.

  Reply to this comment
 7. Z/K April 14, 14:19

  Mbi sa informohemi mbi artikullin.e them me bindje:
  Bravo i kjofte Berishes qe i ka shkelur te gjithe nen vete dhe nuk mund ti bejne asgja.Kur ky nuk ka lane gje prej gjeje ne tae kuvend dhe ne ate Shqiperi, te shpifin,te fyej,te kriminalizoj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*