Kuvendi miraton buxhetin pas një seance maratonë

December 24, 2013 12:36

Kuvendi miraton buxhetin pas një seance maratonë

Kuvendi i Shqipërisë miratoi në parim buxhetin e vitit që vjen me 79 vota pro dhe 37 kundër.

Pas një seance maratonë që zgjati për më shumë se 20 orë, mazhoranca arriti të kalojë buxhetin pa probleme, ndërkohë që opozita është reduktuar në 37 vota.

Tani pritet miratimi nen për nen në ditët e fundit të vitit.

Po ashtu janë miratuar në parim edhe ndryshimet tatimore dhe projektligji për akcizat.

December 24, 2013 12:36
Komento

1 Koment

 1. Litari po shkurtohet December 24, 17:45

  ******************************************************************************************

  I marri s-Ali efendi,
  Ne burg do shkosh Ti,
  “Fest zyrtare” do te shpall Shqiperia,
  Diten qe do ngordhesh Ti.

  ******************************************************************************************

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim