Kuvendi mohon shpërndarjen e videos, përgjegjësia mbetet te prokuroria

September 24, 2014 10:37

Kuvendi mohon shpërndarjen e videos, përgjegjësia mbetet te prokuroria

Kuvendi është distancuar nga shpërndarja e videos ku deputetët socialist godasin Gent Strazimirin.

Kuvendi thotë se nuk ka lidhje me shpërndarjen e kësaj video.

Kuvendi i Shqipërisë dëshiron të sqarojë opinionin publik lidhur me videon e incidentit të ndodhur në sallën e seancave plenare në muajin korrik të transmetuar nga mediat televizive dhe online.

Kuvendi distancohet nga publikimi dhe shpërndarja e kësaj videoje në media”, thuhet në reagim.

Pas kësaj, përgjegjësia për shpërndarjen e videos shkon për prokurorinë.

Video ka qarkulluar dje në të gjitha faqet online dhe televizione.

 

September 24, 2014 10:37
Komento

7 Komente

 1. orienti September 24, 11:06

  KOT ME KOT VETEM GOMARI RRIFET!!

  Reply to this comment
 2. dada September 24, 11:25

  NUk i bene pershtypje starzimirit se eshet mesuar te rrihet sa turp per te

  Reply to this comment
 3. Fat man September 24, 11:46

  O Strazhe si bere veten more zagar pa dhembe i Saliut, hajde njoni e fut nje grusht, hajde tjetri e fut nje shpulle te koka tullace. Po te mbrojne grate ore zagar shiko sa poshte ke rene, keshtu do te rrihesh cdo dite te enjte, se ne vend te gojes ke bythe, ku vetem ate detyre kryhen duke nxjerre mut ashtu sic je vete dhe PD-ja. Toc.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi September 24, 11:47

  Prokuroria kërkon të manipulojë opinionin publik në favor të ndeshkimit të dy deputetëve të PS sipas urdherit të marë prej saliut? Ka kompromentuar vetvehten!? Prokurori politike? Kërkoni medoemos daljen përpara përgjegjesisë ligjore të shpërndaresve? Tung!

  Reply to this comment
 5. mergimtari fv September 24, 12:09

  Ne Shqiperi nuk ekziston institucjoni i prokurorise dhe pik , te gjitha hetimet e provat e prokurorise dalin ne media per ti gjykuar mileti para qykates, nje bande qe nxjerr sekretet e hetimit , pune Dhallesh e co .

  Reply to this comment
 6. babo September 24, 12:54

  Po cfare rendesie ka doli a nuk doli video, le te shikoje bota mbare se cfare politikanesh kemi….

  Reply to this comment
 7. Azemi September 25, 12:42

  Ah sikur te kisha qene dhe une aty do i hiqsha nje dru te mire atij qen i bir qeni,ai ta ben borxh ta rrahish 10 here ne dite,tip rrugaçi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*