Kuvendi nderon gratë e shquara shqiptare

November 2, 2012 23:30

Kuvendi nderon gratë e shquara shqiptare

Kuvendi i Shqipërisë ka nderuar sot gratë e shquara shqiptare. Me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli u ka dhuruar Botimin e Kuvendit të Shqipërisë, Dokumentetet e Themelimit të Shtetit Shqiptar.

Topalli vlerësoi shumë rolin dhe sakrificën e gruas shqiptare në këto 100 vjet, duke u shprehur se sot nderohet, gruaja shqiptare, nderohet brishtësia, delikates dhe dinjiteti i saj.

“Le të shërbejë ky moment, kjo sallë, kjo pjesëmarrje si një fillimi i një procesi tenderimi, i asaj që jemi, dhe jo të asaj që s’kemi qenë kurrë dhe jo rallë na e kanë imponuar si model.”- tha Topalli.

Më tej ajo shtoi se, është detyre historike dhe njerëzore të rigjejmë rrënjët duke rrëmuar në ato skuta që pa arsye i kemi lënë në hije.

Tefta Tashko Koço, Nexhmije Pagarusha, Marije Kraja, Drita Pelingu, Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe shumë gra të tjera u nderuan sot nga Kuvendi i Shqipërisë.

November 2, 2012 23:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim