Kuvendi: Ne i kemi hapur rrugë kërkesës së PD-së për Kokëdhimën

March 27, 2015 15:19

Kuvendi: Ne i kemi hapur rrugë kërkesës së PD-së për Kokëdhimën

Zëdhënësi i Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, Emiljano Aleksi ka reaguar sot për deklaratën e Partisë Demokratike. Sipas PD, Kuvendi ka anashkaluar procedurat për heqjen e imunitetit të Kokëdhimes. Aleksi tha se Kuvendi ka nisur procedurat për këtë rast, por për arsye objektive eshtët shtyrë diskutimi ne Këshillin e Imuiteteve.

“Kuvendi Shqipërisë, shpreh keqardhjen për deklaratën e Partisë Demokratike, të bëra nëpërmjet z. Edmond Spaho, nënkryetar i Kuvendit, lidhur me kërkesën e kësaj partie për heqjen e mandatit të deputetit të Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima. Bëjmë me dije opinionin publik se “Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Ilir Meta  prej kohësh i ka hapur rrugën procesit dhe e ka përcjellë kërkesën e PD-së,  në përputhje me Rregulloren e Kuvendit, tek Këshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imunitet, duke dëshmuar në këtë mënyrë që, në asnjë rast nuk ka mbajtur një standard të dyfishtë, sikundër pretendohet, në trajtimin e kërkesave të ngjashme”,- tha sot në një deklaratë për mediat, Aleksi.

Zëdhënësi i Kryetari të Kuvendit shtoi se çështja e deputetit Kokëdhima do të trajtohet në Këshillin e Mandateve në datën 6 prill. “Gjithashtu bëjmë me dije se, kjo çështje,  për pamundësi objektive të paraqitjes së deputetit dhe avokatit të tij në Këshillin e Rregullores, Mandateve dhe Imunitetit,  do të trajtohet në mbledhjen e këtij Këshilli në datën 6 prill 2015”,- tha Emiljano Aleksi.

March 27, 2015 15:19
Komento

25 Komente

 1. Sali berisha March 27, 15:55

  mendoj se e keni shume te kote te merreni me budalliqe se kane qejfe disa hoora te PD ti heqin mandatijn nje perj deputeteve me te mire

  Reply to this comment
 2. arber March 27, 15:59

  Zoti koco kokedhima eshte nje prej deputeteve me te mire dhe nuk ka asnje arsye pse tju hiqet mandati i deputetit pse duan gjyshi sali berisha

  Reply to this comment
 3. eli March 27, 16:02

  e keni shuime te kote qe do merremi me nje idjotesi sepse eshte deshira e pd per ti hequr mandatin nje prej deputeteve , me te mire sic eshte koco kokedhima

  Reply to this comment
 4. besi March 27, 16:02

  koco mkokedhima eshte me i miri nuk ka shkelur asnje ligj dhe nuk ka pse ti hiqet mandati

  Reply to this comment
 5. aldo March 27, 16:04

  ti heqesh mandatin nje prej deputeteve se per shqiperine do me te mire eshte budalliku me i madhe ne bote mandti duhet tju hiqet aty deputeteve te pd qe vetem kane vjedhur dhe vetem genjejne

  Reply to this comment
 6. sindi March 27, 16:06

  te jeshte i drejte sot ta marrin per dobesi te madhe dhe ne fund duan te te heqin dhe mandatin pse nje deputet kerkon me te miren per shqiperine, ai duhet te gjykohet eshte budalliku me i madhe qe me degjijne vesget

  Reply to this comment
 7. doni March 27, 16:08

  PD me keto konkluzione jane bere per tu ardhur keq. Po nejse u falet se kaq e kane kapacitetin

  Reply to this comment
 8. agron March 27, 16:09

  Nuk eshte e thene te besh te mira sot sot duhet te genjesh dhe vetem te mashtrosh se vetem ata vleresohen sot. Eshte injoranca me e madhe qe duan ti heqin mandatin nje prej deputetit me te mire sic eshte koco kokedhima

  Reply to this comment
 9. mira March 27, 16:11

  zoti deputet jeni me i miri cdo gje do te shkoje shumire keni per ta pare ju perseri do korrni fitore sic keni korrur gjithmone.

  Reply to this comment
 10. miri March 27, 16:11

  jeni me i miri askush nuk mund tjua heqi mandatin tuaj

  Reply to this comment
 11. linda March 27, 16:12

  Kokedhima nuk ka bere padrejtesi, nuk ka shkelur ligjet e vendit apo Kushtetuten, keshtuqe eshte e padrejte ti hiqet mandati si deputet

  Reply to this comment
 12. beni March 27, 16:12

  Mandati eshte e ditur qe nuk mund ti hiqet nje prej deputeteve me te mire

  Reply to this comment
 13. mero March 27, 16:13

  Po partia demokratike eshte e fundit qe duhet te flase per ceshtje mandatesh, pasi eshte nje parti qe ne saj te padrejtesive qe i ka bere popullit nuk meriton as minimumin e degjimit

  Reply to this comment
 14. dita March 27, 16:15

  populli nuk bie me ne kthetrat e PD-se, kjo eshte me e rendesishme se gjithcka. PD do bie ne humneren e vete ashtu sic ka rene

  Reply to this comment
 15. ergita March 27, 16:17

  Kokedhima eshte nje prej deputeteve me te mire qe ka aktualisht Kuvendi , eshte keq qe i bini me qafe me keto dokrra qe kepusni ju parti e Birishes

  Reply to this comment
 16. ani March 27, 16:18

  Hiqni mandatin e sali serbit me mire

  Reply to this comment
 17. fatjona March 27, 16:19

  vetem nese do te ishim budallenj do te shkonim pas mendjes tuaj. Keni skaduar komplet dhe per 20 vjet nuk e mblidhni dot veten

  Reply to this comment
 18. henri March 27, 16:26

  Deputeti e ka treguar se me punen qe po ben ka KORRUR SHUME SUKSES dhe ka ndertuar nje imazh dinjitoz ne syte e publikut dhe kete nuk e ka arritur me prononcime te kota por me pune dhe projekte

  Reply to this comment
 19. diola March 27, 16:28

  po pse nuk ditet te vleresonit njehere te vetme deputetin por gjithmone dhe ne cdo gje qe behet ai eshte tema e dites me parashtrime false te bera nga ana juaj mesoni te ngrini dhe jo te ulni ate qe eshte e vertete dhe frytdhenese.

  Reply to this comment
 20. info analitike March 27, 16:48

  Ore te gjitha komentet e mesiperme bejne spam thuajse te njejtin tekst ne favor te Kocos.
  Kaq problem e paska Kocoja kete ceshtjen e imunitetit?
  Pastaj kjo nje farse eshte se me shumice do te votohet per mos heqjen e mandatit dhe filmi mbaron.
  Se sa i mire eshte Koco mjfton te pyesesh ne Vlore, Sarande, Himare etj. per njerezit qe ka emeruar ne poste kyce.

  Reply to this comment
 21. andi March 27, 17:54

  ju jeni budallenj ore , mjerr kypopull, po cfar faktesh ka kunder kocos?

  Reply to this comment
 22. sandi March 27, 17:56

  deputeti meret me projekte nuk ka koh te meret me ju, ju qe skeni pune merruni me budallleqwe

  Reply to this comment
 23. ylli March 27, 17:57

  hahhahhahahhahahh, me ate mendje flin8i se do ti hiqni mandatin kjo eshte nje sulm pa lidhje dhe fakte

  Reply to this comment
 24. tani March 27, 17:59

  cupa cuopa me sapun keshtu lahem edhe une, cufo cufo o gjumash shkonne shkoll avazh avash, ky eshte emiljasno aleksi

  Reply to this comment
 25. erka March 27, 18:00

  te ka ven baba sala kunder kocos heee, por nuk ke cfar te besh je i detyruar sepse ta do puna por ti e di shume mire qe Kocon nuk e kap dot ne asnje vend

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim