Kuvendi shtyn në 31 korrik afatin e reformës territoriale

June 26, 2014 11:58

Kuvendi shtyn në 31 korrik afatin e reformës territoriale

Kuvendi shtyu sot afatin për reformën territoriale  deri në 31 korrik. Shtyrja u miratua nga deputetët e maxhorancës, pasi opozita, ashtu siç kishte paralajmëruar, ka bojkotuar seancën dhe mbledhjet e komisioneve në formë proteste ndaj përjashtimit 10-ditor të Berishës, javën e kaluar.

Vendimi për shtyrjen e afatit për reformën territorial u mor pas kërkesës së grupit parlamentar të Partisë Socialiste. “Me propozim të kryetarit të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi dhe kryetarit të komisioni të posaçëm të reformës administrative Bashkim Fino, i propozoj seancës të fusim në rend ditë shtyrjen e afatit të këtij komisioni sipas kërkesës së paraqitur deri në datën 31.07.2014”, tha kryeparlamentari Meta.

 

June 26, 2014 11:58
Komento

2 Komente

  1. Arben June 26, 12:02

    Bravo Ministri Cuci ! Levizje sh e zgjuar. Tani opozita duhet te sjelle se s’ben variantin e saj. Nqs nuk e ben dot, do te diskretitohet vete.

    Reply to this comment
  2. eglantina June 26, 13:27

    po kush e ka me mendjen tek reforma territoriale pas kesaj ngjarje qe ndodhi..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*