“Ky është im bir”- Një foto që trondit rrjetet sociale

August 11, 2014 10:04

“Ky është im bir”- Një foto që trondit rrjetet sociale

Që militantët islamikë të ISIS janë të pamëshirshëm, ky nuk është më një lajm.

Por, foto e djalit të një xhihadisti nga Australia ka tronditur rrjetet sociale.

Khaled Sharrouf, terroristi më i kërkuar në australi, ka postuar në Twitter një foto ku djali i tij mban kokën e prerë e një ushtari sirian.

“Ky është im bir”, shkruan ai me krenari.

Djali nuk besohet se është më shumë se 10 vjeç, por shfaqet i qeshur me kokën e prerë në duar.

Në një tjetër foto, Khaled shfaqet sërish me dy djemtë e tij të mitur.

“Ajo me të cilën kemi të bëjmë është shteti islamik, jo vetëm një grup terrorist. Është një ushtri e tërë terroriste”, tha kryeministri australian, Tonny Abott.

Sipas tij, këto foto duhet të shqetësojnë mbarë botën.

Besohet se mbi 160 australianë janë bashkuar me luftëtarët islamikë të ISIS./b.l

 

7

August 11, 2014 10:04
Komento

19 Komente

 1. loni August 11, 10:16

  o te q….ft derri te tem,o shtaze e shekulli xx

  Reply to this comment
 2. fraza August 11, 10:50

  Qe bota sot kercenohet nga rreziku i ekstremisteve islamë, ky eshte nje konstatim real i qarqeve me te larta politike te SHBA dhe BE. Ceshtja qendron ne se do te merren masa efikase ne kohe, apo do te vazhdojme te shohim ne mediat e perditeshme monstruozitetin e “bëmave” ekstremisto-islamike…

  Reply to this comment
  • mos u përtyp si bagëti, por mendo në mënyrë të pavarur August 11, 15:28

   The former employee at US National Security Agency (NSA), Edward Snowden, has revealed that the British and American intelligence and the Mossad worked together to create the Islamic State of Iraq and Syria (ISIS).

   Snowden said intelligence services of three countries created a terrorist organisation that is able to attract all extremists of the world to one place, using a strategy called “the hornet’s nest”.

   NSA documents refer to recent implementation of the hornet’s nest to protect the Zionist entity by creating religious and Islamic slogans.

   According to documents released by Snowden, “The only solution for the protection of the Jewish state “is to create an enemy near its borders”.

   Leaks revealed that ISIS leader and cleric Abu Bakr Al Baghdadi took intensive military training for a whole year in the hands of Mossad, besides courses in theology and the art of speech.

   Reply to this comment
   • elio August 12, 16:14

    Per ju eshte ofendim t’ju quash bageti (fyen bagetine e gjore), ju jeni shtaze qelbesira qe percudnoni njerez. Mundoheni ti quani njerezit te paditur me disa argumente kuturu…Doni te fshihni egersine dhe cmendurine tuaj…Jeni te gjithe funderrina te shoqerise njerezore qe merrni hak jo per Zotin por per arsyen se shoqeria ju ka lene ne bisht…hakmerreni ndaj progresit ne emer te Zotit…Ju o te pabote, jeni fyerje per Zotin…

    Reply to this comment
 3. E VERTEATA August 11, 12:57

  Jo vetem nje psikolog, por edhe nje njeri me 2 pare mend, e kupton qe ne veshtimin e burrit te armatosur ka nje cmenduri te rende !
  Kokeprerja eshte nje akt qe turperon ne ekstrem vete te qenesishmen njerezore! Mbase kriminelet e maskuar me fe, deshirojne ne subkoshiencen e tyre te cmendur, qe t’u pritet vete koka ashtu, sic bejne me te tjeret.
  Sekreti ne kete jete te shkurter qe ka njeriu, nuk eshte dhuna dhe terrori, hakmarrja dhe urrejtja per njeritjetrin, por dashuria, dashamiresia dhe toleranca.
  Edhe bisha me e eger, zbutet kur i ofron dashuri vazhdimisht dhe behet e afert me njeriun.

  Reply to this comment
 4. Shqiptar August 11, 13:21

  Edhe ne duhet te nxjerim mesime nga keto. Shohim qe mjekroshat rijne se bashku neper xhamira dhe projektojne si te shtohen ne numur, ndoshta mendojne qe ne Kosove,Maqedoni e Shqiperi te drejtojne qeveri islamike.
  Nuk shikoj ndonje reagim te opinjonit dhe te shtetit.Duket si gje normale,por cdo gje eshte e mundur. Edhe ne Bosnje kishte miqesira midis krishtereve dhe mylymaneve, por ndodhi kerdia, atje ishte lufte fetare. Nuk perjashtohet mundesia edhe te.
  As nje nga gjenerata ime nuk besonte qe do rezoheshe komunizmi. Por ja qe ndodhi.
  Edhe luftrat fetare aty-ketu po ngrene kryet.
  Duhet te jemi vigjilente. Ska me keq se lufta vella vrasese. Ka organizata teroriste qe i financojne mjekroshet. Nuk e kuptoj pse SHIK-u nuk i investigon veprimtarine e tyre.

  Reply to this comment
 5. Tiranas me banim ne Bathore August 11, 13:29

  Ai qe mburet me krime te tilla qe nuk i perkasin as mesjetes, nuk eshte besimtar i zotit. Ai nuk eshte myslyman, por nje sadist,xhelat,kriminel dhe uroj qe koken e djalit te tij ta mbajne ne dore ashtu sic e mban ai koken e ndonje faqiri qe ka rene pre e ketij njeriu pa shpirt.
  Duhet ti denojme keto akte dhe te hapim syte edhe ketu tek ne se ka plot xhelate qe mbrohen me petkun e besimtarit, qe frekuenton xhamine, por qe ne te vertete jane njerezit me te keqinj te shoqerise.

  Reply to this comment
 6. Ertp August 11, 13:46

  Shahi mat i Putinit.
  Kundra pergjigja me grupin terrorist isis.
  Qe me Afghanistanin .Amerika ka perdoru grupin Islamic alkaeda per te mboshtur ushtrin ruse ,qe ne ate kohe kishte pushtuar avganistanin.
  Nga ajo kohe ,rusia e kuptoj levizjen e cias .
  Dhe e imitoje ate duke krijuar nje levizje tjeter islamike .qe kesa rradhe te jete me e mbrojtur ne siri.
  E gjith kjo eshte neglizhimi i amerikes . Ose me sakte nga kuptimi i skemes nga rusia.
  Ngjashmeri kane dhe grupet extremiste rusi-serbe ne ukrahine.
  Kane po te njejten fytyre po te njejtin stil makaber.
  E sa e sa fakte te tjera ka.
  Ne cfar zonash ka patur fillim kjo levizje .
  Deri ne angli kane deportuat aq shume sa situata eshte jashte kintrollot.
  Edhe vete ata jane te pa fugjushem te ngrene ze kundra ketyre organizatash.
  Keni degjuar ndonje deklarate deri me tani nga britania?!
  S

  Reply to this comment
 7. kot August 11, 19:09

  -per “shqiptaro-grekun”
  -nuk mund te pergjithesosh veprimet pseudo-islamike.Ti mund te shkruash shqipetar,por asnje shqiptari nuk i interesojne te tilla situata.Pa u zgjatur sheshe te tilla i interesojne grekut,se jo vertet ai do na pije gjakun,por nje budalla si ti po te degjohet,ç’far nuk ndodh.lexo ERTP.

  Reply to this comment
 8. leo August 11, 20:13

  eshte e rendesishme dhe informimi,per te kuptuar se c’ndodhe neper bote dhe besoj se media po ben vetem detyren e saj. por mbase do te ishte e udhes qe, disa lajme dhe foto te kesaj natyre te qensuroheshin.

  Reply to this comment
 9. Arben August 11, 21:35

  Keta paskan ik per lesh mer jahu

  Reply to this comment
 10. arvanitasi August 12, 08:15

  Bej thirrje mbare botes por ne vecanti SH.B.A-ve qe duke u bashkuar e sensibilizuar e gjithe bota ti zhduki nga faqja e dheut keta shtaze si ne kohen e dinosaureve dhe centaureve..

  Reply to this comment
 11. Sizma August 12, 10:14

  Krize energjitike-Gjak. Krize energjitike – Gjak . Krize energjitike -Gjak Popujsh .
  …………………………………………te gjitha mashtrime, org. terroriste, katolike , myslymane , çifute. kurd, jezite, alkaede, ISIS , demopkraci, pluralizem , rregjim, diktator, rregjim Putini , Obame, Asadi………… e ne kretinet defiqente gazetare analiste leshi e lesh mbas leshi………… vazhdojme te hame mut, mut brez pas brezi ne shekuj………………….MBAS TE GJITHA KETYRE
  ESHTE NAFTA ……..NAFTA…………..NAAAAAAAAAAAAAFTAAAAAAAAAAA.

  Reply to this comment
 12. NURIU August 12, 11:28

  Turpe qe flasin shqip keta jane bagti te egra te pazbutura.

  Reply to this comment
 13. Babel August 12, 11:53

  ISIS eshte nja nga kryeveprat e CIA-s dhe oligarkise amerikane qe qeveris SH.B.A-ne

  Reply to this comment
 14. genti August 13, 07:59

  keshtu ndodhe kur marveshjet e shteteve kryesore formuan ligjet mbi te drejtat e njeriut , dhe ne te u dhane te drejt qe te rrojn dhe personave qe marin jete te pafajshme, keshtu ndodhe dhe kur persona apo organizata perdorin fen per te realizuar qellimet e tyre politiko-ekonomike , dhe rekrutojn njerez te thjeshte qe me pare u kane bere lavazho trurit te tyre per te treguar kafsherin e nje mekanizmi qe ecen me levat e tyre shpre keqardhje te thell per personat qe jan pjes e kesaj organizate se qe diten kur kane hyr aty quhen persona te vdekur , pavaresishte se po marin me vete dhe te pa fajshem ,

  Reply to this comment
 15. dikush August 13, 14:28

  uroj qe te gjithe ata persona qe kane pare kete foto makabre te nje kanibali nje dit se afermi te shohin foton e po ketij djali qe te mbaj ne dore koken e babait te vet .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim