Ky është prokurori që filmoi dhe dekonspiroi operacionin e Babicës?

October 20, 2017 10:32

Ky është prokurori që filmoi dhe dekonspiroi operacionin e Babicës?

 

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, akuzoi sot se organi i akuzës shiti dhe dekonspiroi operacionin anti-drogë në Babicë të Vlorës dy ditë më parë.

“Operacioni në Babicë të Vlorës ku u sekuestruan 4 ton kanabis u shit nga Prokuroria. Njerëz pa kontribut në Prokurori po vetëpërdoren politikisht. Precedentë të tillë janë të rrezikshëm për drejtësinë”, tha Xhafaj.

Ndërsa gazetari Artan Hoxha zbuloi mbrëmë edhe emrin e prokurorit që shiti informacionin tek ish-kryeministri Sali Berisha.

Hoxha hodhi dyshime se videon e publikuar një ditë më parë, nga “qytetari dixhital” për tonelatat e drogës në Babicë, Berisha e ka siguruar nga prokurori tropojan, Besim Hajdarmataj.

“Kush e filmoi videon dje në Babicë? Sipas operacionit, u kujdes që asnjë nga punonjësit e policisë të mos kishte celular, por doli video në Facebook e Berishës. Pra, ishin oficerët e prokurorisë të cilët kishin celularë dhe ata e filmuan.

Prokurori që ka dosjen e Tahirit është Besim Hadarmataj dhe ka hetuar 150 vrasje në Tropojë dhe s’ka asnjë të arrestuar.

 Ai tani po arreston Saimir Tahirin”, tha gazetari Hoxha në emisionin “Të Paekspozuarit”,

 

 

 

October 20, 2017 10:32
Komento

10 Komente

 1. Duhet te arrestohet sali berisha ,te shpetoi shqiperia October 20, 11:02

  Nuk ka faj prokurori , kur eshte nen urdhrat e sali kopilit

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet se e kerkon SOVRANI USA dhe BE -ja. October 20, 11:16

  O Artan,, persa kohe qe uqerit e cakejt e politikave te Tiranes zyrtare luajne si macja me miun me vartesit e tyre, per aqe kohe ne Shqiperi nuke do te kete drejtesi, dhe kjo po i shpetuan reformes ne drejtesi,vettingut, se ligjin e dekriminalizimit e pshurren ne unison ramovici-berishovici-metovici-bashovici dhe medijvicet me shoke e shoqe kjo garnityre e palopluralizmi shqiptar. O Artan duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne te tre pushtetet,plus opozite i thencin, ata te marre sebashku do te kene nje fund te turpshem dhe pa kthim,ku e djeshmja dhe e sotmja do ti mbetet nje enderr, dhe e nesermja ne burg bashke me llallovicet dhe ajazovicet qe fshehen apo mbajten nen sqetull dosjet e superkriminale e superkortuptive ne dite e vite deri me sot. Duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne dite e vite,drejtesia do te behet, se e kerkon SOVRANI, USA dhe BE-ja. Besoni dhe denonconi skenaret e rradhes se mostrave e pjellave te diktatures komuniste qe nuke kane te ndalur ne ligesi nen moton “shit kelysher dhe ushqe ulkonoja”.

  Reply to this comment
 3. H October 20, 12:46

  Malokët jashtë ligjit me kushtetutë.

  Reply to this comment
 4. mihali October 20, 14:14

  Zoti Ambassador i USA ne shqiperi,Donald Lu! E shikon se si vepron Llalla dhe kulishi i tij Hajdarmataj? E shikon se si keta dekonspirojne operacionet e policise dhe bashkepunojne me kryekriminelin shqiptar me emrin Salih Ram Berisha? Do i kape drejtesia keta karagjoze e funderrina qe akoma bejne lojen destabilizuese te vendit per llogari te Berishes e kompani? E shikon se si merr zemer lulushi nga hollanda,qe bie faren e kanabisit qe andej per tu hakmarre politikisht me Tahirin? Pse nxitojne kaq shume dhe bejne si te demonizuar? Pse nuk presin qe gjerat te behen sic e kerkon nje drejtesi e paaneshme dhe e drejte?Ku fle lepuri? Per sa krime e vepra penale akuzohet Salihu,po Lul hollandezi,Mediu i PR-se e te tjere? Sa ceshje te rendesishme ka mbyllur neper sirtare Lllalle opinga qe u zgjua krejtt papritur ,para se te shporret nga detyra dhe dekonspiron materialet e prokurorise,pa u hetuar akoma dhe me urdher te Salihut?!Vini dore tu tregohet vendi ketyre penguesve te drejtesise se vertete qe mezi pret ky popull i varfer por krenar.

  Reply to this comment
 5. taksidari October 20, 14:39

  Rast me flagrant se ky per te nderhyre ne menyre te menjehershme prokuroria,mendoj se nuk ka.

  Reply to this comment
  • FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET October 20, 19:48

   Pse more taksileshi me fal “taksidari” , vrasja e 4 qytetareve ne mes te dites para k/ministrise dhe plagosja e torturimi i dhjetra te tjereve , nuk ishte rast flagarant , bile per te vene duart ne koke ????? !!!!!
   Duket qe je taksidar , nga fshati i prokuror Hajdarmatajt !

   Reply to this comment
 6. Shpellari October 20, 16:40

  Ska nevoj fare te nderhyj ambasadori
  Ku eshte kryeministri yne qe duan ti arrestojne ishministrin me te sukseshem . Mos te tregohet me i ndershem se papa dhe te kejoje keta palo prokuror qe pa kaluar vetingun te behen pjes e nje loje te ndyre. Perse ti dhan votat shqiptaret ty qe te neperkemben nga nje plak i rrjedhur me veglat e tij qe cdo operacion e nxjerr ai ne qytetarin dixhital
  Kerkoni heqien e imunitetit saliut prokurorit dhe Vishos
  Jo 74 deputet por edhe 139 te kesh ti z Kryeminister pa shporrur klilken e prokuroreve dhe gjyqtareve te Saliut Vishon Gjin etj tjer nuk mundesh ti jo se nuk lihen ish ministrat ne dore te banditave
  Mos votoni per arrestimin e Sajmirit se eshte nje turp per ty dhe per ne qe te votuam dhe besuam. Po te ben gropen Like floriri me nje llall nuk ju lejohet te jeni kaq te dobet

  Reply to this comment
 7. Lili October 20, 20:55

  Boolllllll me. Ne qofte se keni fakte drejtohuni tek prokuria edhe beni nje kallezim penal,se na lodhet me cicmicin e juaj tash e 27 vjete ,edhe kur asnje nje gjykate.
  Ose keni prova e veproni,ose mbyllne gojen

  Reply to this comment
 8. Alban Dega October 20, 22:31

  Elegji me curle e cifteli

  O SALI MURTAJA…
  E KAMIKAZET E TIJ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O mori Tropoje
  O mori Hyjni !
  Kush te ka qite
  me krye ne hi
  Sali Karaxhici…
  Me kamikazet e tij
  Rrenoi e percelloi
  mbare kete Malesi
  Flake e zjarr i vuri
  Nenemadhes Shqiperi
  O mori Serbi
  Une gardhin ta prisha
  Se mue me thone
  O Sali Berisha !
  Prisha gardhin
  Kufijte e Shqiperise
  Dyer dritare u hapa
  hordhive te Serbise
  Arme e nafte plot
  Per njerken Serbi
  Zhbeme se bashku
  shtetin Shqiperi !
  Otranto i dhash
  Une vet Kalit te Trojes
  Se kam qene dhe mbetem
  Toptani I Tropojes
  Vrases I Shqiperise
  Dhe moter Kosoves !
  Se per karrike
  Para e pushtet
  E shkerdhen e vret
  Dhe nenen e vet !
  Se mua me thone
  o Sali Berisha
  Jam jo vetem ujku…
  por edhe et Bisha!
  Sa te jem une gjalle
  Nuk ua ndali flaken
  Me tub ne sume
  Kam vetgatue nafaken
  Se nuk mban me uje pilafi
  Nuk me thone mua kot
  o Sali Kadafi !
  Nuk kam linde rastesisht
  Une tek Doli Vici !
  Nga kemba tek koka
  pjelle Miloshevici
  Ndaj s’me therrasin kot
  Sali Karaxhici !
  Kujtdo punon per Shqiperi
  Une flaken atij
  Nuk le pa ia shti !
  o me plumba
  me balte o sajime
  Se Serbi eshte
  Babe nena ime!
  Serbi nena…
  Serbi edhe gruaja
  Jemi vetem nje
  si mishi e thuja !
  Sa te jem gjalle
  E sa te marr fryme
  tym edhe flake
  do ta bej Shqiperine!
  O moj Serbi
  une gardhin ta prisha
  Kot nuk me thone
  O Sali Berisha!
  Here si ujk
  E gjithnje si Bisha!
  Sa te frymoj
  Dhe ne tjetren jete
  Vec tym e flake
  Shqiperia do kete !
  Sherr Berishe jam
  edhe kam me vdeke
  Edhe ne lum kur mbytemi
  Ne shkojme perpjete !
  Mbrapshtana se gjalli
  Ters dhe per se vdekuri
  Vec sherre e potera
  Prej nesh ndryshket
  edhe hekuri !
  Thike mbas shpine Kosoves
  Babe e Nane-
  Kam Pashic Vojvoden !
  Napalm i hedh Vlores
  2 Prill e bej Shkodren!
  Edhe ne vdekje
  une shkoj buzagaz
  Se le mbrapa
  mijera Kamikaze !
  Ne buze Shqiperise
  une i ngri gaz !!!
  O Tropoje ime
  o mori Hyjni
  Kush te qiti
  me krye ne hi!
  Te rreni me ceka te bardhe
  E me luge prej Ari
  Ishe Shojzovalle
  Te beri Kandahari !
  Ishe Zane Mali
  Te coi ne buze varri !
  Vet Sali Berisha
  eshte emri i tij
  Fatkeqesi mallkim
  Ish e mbet per Ty
  Katrahure rrenim
  per Nenen Shqiperi !
  Per 700 breza
  u shofte farà e tij !
  Si nip Berishe
  Per mua je ti Daja
  Ne jete te jeteve
  Per cdo shqiptar
  Ti me kamikazet
  Ishe e do mbetesh
  Vec Sali Murtaja !

  Reply to this comment
 9. nord.al October 20, 22:37

  Te jeshe tropojan eshte patologji.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim