Ky është serbi që i mbron jetën kryeministrit Zaev (FOTO)

August 11, 2017 11:50

Ky është serbi që i mbron jetën kryeministrit Zaev (FOTO)

Lupço Janeviç është shef i Njësisë për sigurim të Zoran Zaevit qe kur ai u bë kryeministër i Republikës së Maqedonisë, bën të ditur “Fokus” nga burime jozyrtare të MPB-së, njofton Portalb.mk.

Janeviç punon pothuajse prej 27 vitesh në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Repartin e mbrojtjes së personaliteteve dhe subjekteve të caktuara.

Sasho Tasevski është bërë kryeshef i Repartit të Sigurisë ose Drejtorisë e Gjashtë, ndërsa Aco Angellovski është vendosur në krye të Sektorit për siguri preventive në MPB.

August 11, 2017 11:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*