La Liga, Barcelona ngjitet në vendin e tretë, Messi rikthehet me dy gola

January 6, 2021 23:19

La Liga, Barcelona ngjitet në vendin e tretë, Messi rikthehet me dy gola

Pas fitores që ka marrë në fushën e Bilbaos me rezultatin 2-3, Barcelona është ngjitur në vendin e tretë në La Liga.

Lajmi më pozitivë për tifozët e Barçës është forma e mirë që po kalon Messi, i cili në këtë takim realizoi dy gola, ndërsa shënoi edhe talenti Pedri ndërsa për Bilbaon realizuan William dhe Muniain.

Me këtë fitore, Barcelona ka shkuar në kuotën e 31 pikë, 7 më pak se Atletico Madrid e vendit të parë dhe 5 nga Reali.

Ndeshja e radhës për katalanasit do të jetë pas 3 ditësh ndaj Granada-s.

h.b/dita

January 6, 2021 23:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim