“La Repubblica” për Ramën: S’duket i shqetësuar që opozita i kërkon dorëheqjen

March 6, 2019 19:13

 “La Repubblica” për Ramën: S’duket i shqetësuar që opozita i kërkon dorëheqjen

Kryeministri Rama gjatë vizitës një ditore në Itali dha një intervistë edhe për median italiane La Republika ku foli për situatën politike në vend.

Edi Rama nuk duket i shqetësuar që në Tiranë opozita po bën thirrje për dorëheqjen e tij dhe zgjedhje  të parakohshme. Ndërsa qendra e djathtë është në shesh, kryeministri shqiptar ndodhet në Romë për një vizitë të shpejtë pa takime zyrtare”, thuhet në fillim të intervistës së “La Repubblica”.

Ndërsa kryeministri Rama duke komentuar protestat e forcave të djathta në vend  ka nënvizuar se “Opozita në Shqipëri nuk ka shanse të fitojë në zgjedhjet lokale në qershor, ndaj lidershipi i saj do të donte të shmangte përgjegjësinë për humbjen”.

v.l/ Dita

March 6, 2019 19:13
Komento

4 Komente

 1. Zorro March 6, 20:45

  Nuk eshte trim jo,por eshte frikacak qe i mbush breket nga protestat.
  Prandaj iku ne RAI nga frika!

  Reply to this comment
  • Bureto March 7, 09:50

   Ai (kushdoqoftë) në këtë rast Rama, që sipas tej ka frikë, nuk mund të kthehet më, po kërkon azil politik si Gruevski. Mesa di unë, nëse mediat nuk na kanë gënjyer, Rama u kthye brenda ditës. Apo jo?….

   Reply to this comment
 2. Lond March 6, 21:30

  Ec ti zorro lepij ato qe bon o byth q…i vicidolit o kurv, nga kush ka frik mor shkerdhat nga p…sat em.

  Reply to this comment
 3. Lili March 7, 05:30

  Mos bre,se edi Rama e merr kete shkrim per kompliment,kur kjo ne boten perendimore lexohet si budalla qe nuk e sheh qe po i ik pushteti..
  Macroni per jelekverdhet anuloj pjesmarrjen ne samit nderkombtare te rendsishme kurse ky ´shtetar’ per nje interviste ne nje gazete ´nderkombtaré harron shtetin e tij…ketu eshte dallimi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim