Laboratori i drogës në Has/ Rama: Opozita e dëshpëruar fajëson qeverinë!

October 19, 2018 20:38

Laboratori i drogës në Has/ Rama: Opozita e dëshpëruar fajëson qeverinë!

-Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin e zhvilluar nga policia në Has, ku u zbulua një laborator i përpunimit të dograve të forta si dhe u arrestuan 5 persona.

Rama shkruan se: “Në gjithë botën normale operacionet kundër krimit e drogës quhen sukses,në gjuhën e dëshpërimit opozitar ato quhen faje të qeverisë

Operacioni i sotëm është një tjetër provë e qartë force e shtetit kundër krimit,në vazhdën e një beteje që do të vijojë pa kompromis” #DerinëFund”, e mbyll kreu i qeverisë reagimin e tij në twitter.

l.h/ dita

October 19, 2018 20:38
Komento

12 Komente

 1. Artemisa October 19, 20:53

  Para se gjithash boll me kete gjuhe dhe retorike te denje vetem per debilet.
  E perse valle qenka deshperuar opozita per nje operacion ku ti me vetedije harron te thuash qe ishte frut edhe i investigimit te policise gjermane?
  E perse nuk thua qe i arrestuari jetonte ne Zelanden e Re por ne vitin 2014 kur erdhe ti ne pushtet j’u krijuan kushtet per te ardhur dhe filluar aktivitet ne vendlindje i nxitur nga “atdhedashuria” dhe rritja e mireqenies qe solle me rilindjen?
  Si nuk u ngope duke ngrene …..buke perdite o shoku i Gjate.

  Reply to this comment
  • Artemuta Digitale October 19, 21:22

   Artemuta,
   Cipa e plasur ju dallon ju militantet e verber te cerdhes kriminale vicidoliste. Ju skeni as turp as nder. E beni dobicin thote populli dhe ta hidhni ne preher. Jeni monstra ne llojin tuaj. Pra i arrestuari jetonte ne Zelande te Re dhe Rama e thirri ne 2014 dhe policia e Rames e arrestoi. Keshtu thua ti Artemuta. Pa pyet nje here andej nga nahijet e SHQUPit ku ha gaveten e persheshit. Pa shiko ku eshte futur Nul Moka ish Ministri taleban me 8 vjecare nga fshatrat e Kukesit. Pa pyete nje here a ka lidhje me kete aktivitet kriminal? Dhe kur ta mesosh te verteten Artemuta do kuptosh se ne vend te persheshit kuzhina e SHQUP-it te ka ofruar ushqim te intoksikuar per trurin.

   Reply to this comment
   • Artemisa October 19, 22:42

    Po or MUT meqe keshtu i takon te te therresin shkurt, por informohu mire Ashtu si ne Xibrake , operacioni eshte bere nga Policia Gjermane, por keto fakte ju muter te rilindur ( edhe 10 here te rilinde muti, mut ngelet vetem se i shtohet era e keqe) nuk i shihni kurre.

    Reply to this comment
  • Vertino October 19, 21:33

   Mos ha shume mut ti me nick Artemis se te ben dem.apo eshte mut saliusi?

   Reply to this comment
   • Artemisa October 19, 22:46

    Mire nuk po ha , vazhdo ha ti tre vakye ne dite qe te dobesohesh nga bolleku i qeverise.
    Ju te rilindjes e keni fjalorin shume te pasur, shkoni deti tek Muti, Kurva dhe Fajin e ka Saliu ( edhe per impontecen ne te dy kokat).

    Reply to this comment
 2. alphade October 20, 01:08

  Muli dhe Maxhuni jane pronare te laboratorit te droges ne
  Has……! Kapeni dhe rraseni ne burg qenerit, ndersa
  “Godfatheri” qe drejton e urdheron gjithe mafian shqipta-
  re eshte mbrapa gjithe kesaj katraure anarkiste e terroris-
  te qe sundon ne Shqiperi tash e 28 vjet.Hetim,Investigim,
  Arrestim,Gjykim, Konfiskim: RECI……!!!

  Reply to this comment
 3. Arben October 20, 07:58

  Po ti je qibar moj shoqe, cne me ty???!!

  Reply to this comment
 4. intelektuali October 20, 08:12

  “HASI” ME GJERMANE, PINJOLLE TE HITLERIT DHE PARTIZANE TE LANC-IT TE ENVERIT, ESHTE NJESOJ SI “XIBRAKA” E TAULANTIT PREJ LIBRAZHDI DHE TE DYJA BASHKE JANE SI “HABILET” E SAJE QORRIT DHE SI “BALILET” E LIKE FLORIRIT

  Po mire o Edi Rama Garibi qe gjen pergjigje per cdo gje, o Kryeministri Yne Llafeshume si Ducja e Italise qe shpif pa teklif edhe per Presidentin amerikan nga CNN dhe nuk di te kerkoje te pakten falje,

  PO A KA VEND NE BOTE QE MINISTRI I RENDIT TE JETE KAPOBANDE E DROGES DHE TA KETE VELLANE BURGAXHI PER TRAFIK DROGE?

  He mo Edi Rama a ke pergjigje per kete pyetje thelbesore per nje shtet qe kerkon te antarsohet ne BE, pyetja qe ta ben intelektuali qe Enveri qe ti do fort, me shume se Zahon dhe Linden, e masakroi me liber shpie dhe e lincoi qe te vogel me akuza per shpifje te sajuara nga Sigurimi i tij i pershtire dhe qe ti i mban akoma Piramiden Famekeqe ne mes te Tiranes?

  HE MO EDI RAMA ME CILIN VEND NE BOTE MUND TA KRAHASOSH RILINDJEN TENDE ENVERISTE?

  Ku Komisaret e Policise se Shtetit ne detyre ose jane HORRA dhe PUSHTA qe kerkojne azil ne Zvicer apo ne brimat e miut ne Bote per t’i shpetuar ndjekjes tende “kembe pas kembe” si gjermanet e Hitlerit vetem sepse ne dallim nga servilet e tu, kishin guximin per te treguar te verteten e Shtetit te tend Mafioz plot me “peshkatare” si Taulanti prej Librazhdi me nje lukuni banditesh enveriste nga pas,

  ose:

  Ku Drejtorat e Policise jane ne arrati me akuza per trafik droge ne permasa makaber si Krim i Organizuar Shteteror dhe keta besnike te Rilindjes nuk i ndjek askush dhe kerkush?

  HE MO EDVIN GARIBI A KE PERGJIGJE PER KETE PYETJE QE NUK ESHTE SHPIFJE POR NJE E VERTETE RRENQETHESE KREJT REALE SHQYPTARE?

  Reply to this comment
 5. Shoku October 20, 14:31

  O intelektual, ndërro a ci kete nickname e shkruaj çfarë te doje stomaku. Nese e ke se ta kane vënë ata që ke pranë, mbaje se ti je më i mënçuri ndër ta.

  Reply to this comment
 6. kasem gahinji October 20, 15:24

  te kam thene,mos u fshih pas nje pseudonimi,beje publik emrin dhe ne do te hemi neseje vertet intelektual.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 20, 16:32

   O Kaso kureshtari,

   Ke gje per te thene per temen e debatit ne gazeten DITA apo ke vetem kureshtje kush eshte intelektuali qe shkruan vetem te VERTETA, te cilat helbete nuk i pelqejne Mafies me pushtet qe la pas Enveri me Nexhmijen? Sepse sa per te kujtuar tema e debatit nuk eshte intelektuali qe tregon vetem te VERTETEN,

   Por eshte:

   Edvin Droga nuk ka haberin si te qeverise vendin me inteligjence dhe mencuri, por di si te shese REZILIN per FITORJE si nje rufjan, dinak enverist,

   Njashtu:

   Sic beri per 50 vjet me radhe edhe heroi i tij Enver Hoxha qe ja mbron Piramiden Famkeqe ne mes te tiranes me nje fanatizem te papare.

   I pari e provoi te dale me Mafien e Edvinit balle per balle Komisari i Policise se Shtetit Zagani dhe Edvini e masakroi me liber shpie, e shaplli ARMIK dhe POLIAGJENT dhe donte ta flakte ne burg vetem sepse pati guximin te tregoje me gisht se Saje Qorri, Ministri Beniamin i Rilindjes ishte edhe Kapobanda e droges e Habilajve dhe per te shpetuar koken dhe familjen nga perndjekja mafioze e Edvinit iku ne azil ne Zvicer, nderkohe qe Drejtorat e Policise qe ishin implikuar me Saje Qorrin ja mbathen edhe ata ne arrati, por nuk i kerkon kush.

   I dyti ishte Komisari i Policise se shtetit, Nuhu qe banditet me nje sy si Pirate Deputete mesjetare te Edvinit ja vune patllaken tek koka vetem sepse guxoi t’i shkruante kallezimin Xhisieles per perdhunim nga djali i Piratit Deputet dhe t’ja dergonte policise, pasi i gjithe shteti i rilindjes kishte refuzuar me pare me fjalet:

   KUSH TE PALLON TE DO FORT!

   I treti ishte BABALJA qe futi ne burg vellane burgaxhi dhe drogaxhi te Hetuesit te Enverit qe eshte Minister Rendi pas Saje Qorrit. Edhe ky qe guxoi te dale balle perballe me Edvinin u kercenua me jete dhe ja mbathi ne Kosove qe per fatin e mire nuk drejtohet vetem nga mafia e Hashim Thacit, por ka njerez me moral me te larte se shteti amtar.

   HE MO KASO KURESHTARI KE GJE TI PER TE SHTUAR?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim