AP e Artur Dojakës, vetëm në zgjedhje; mbështetje kandidatëve të pavarur

April 20, 2015 22:18

AP e Artur Dojakës, vetëm në zgjedhje; mbështetje kandidatëve të pavarur

Ndërsa po konfirmohen ose përgënjeshtrohen lajmet e fundit mbi aleancat politike në këto zgjedhje lokale, nga burime konfidenciale, DITA mëson se Aleanca Popullore e Artur Dojakës do të dalë vetëm këto zgjedhje.

Burime pranë AP bëjnë të ditur se ndërkohë janë bërë edhe marrëveshjet e para me disa nga kandidatët e 61 njësive vendore, dhe të tjera do të arrihen ditët në vijim.

Në fakt, gjatë takimit që Aleanca Popullore e Dojakës organizoi para pak ditësh me shoqërinë civile, kreu i saj Artur Dojaka i mëshoi mbështetjes së kandidatëve të pavarur kudo që ata kandidojnë.

Një ditë më pas, një takim i tij me kolegët aleatë si Skënder Gjinushi e Paskal Milo u keqinterpretua si përgatitje e ndonjë formati të ri bashkëpunimi për zgjedhjet, por burimet pohojnë se bëhej fjalë për një takim kortezie mes kolegësh.

Me këtë vendim të AP-së së Dojakës, pritet që tabloja e zgjedhjeve administrative të 21 qershorit të bëhet tejet interesante.

Kandidatë të rinj hyjnë në lojën elektorale, duke u parë si mundësi e shprehjes së votës nga shumë të majtë të zhgënjyer nga qeverisja aktuale./DITA

April 20, 2015 22:18
Komento

16 Komente

 1. fati April 20, 22:21

  Aleanca me Popullin eshte rruga e vetme

  Reply to this comment
 2. romeo April 20, 22:22

  Ju lumte dhe me fat

  Reply to this comment
 3. diana April 20, 22:23

  Mire ja bejne ,keshtu i do derri saçmet

  Reply to this comment
 4. Zogu April 20, 22:26

  He mor ta lumsha….! Kater vota te kuqe flake ti gezosh qe sonte.

  Reply to this comment
 5. Pellumb zaimi April 20, 22:28

  Pjesa qe nuk kuptoj une dhe qe skam per ta kuptuar kurre eshte fakti pse pritet kaq gjate per te dal vetem. qe ditet e para u duk qe rama po flirtonte me mbeturuinat e saliut. Mire keni bere qe do dilni vetem dhe do e kuptoni qe sdo merrni vetem votat e cameve por dhe te shume socialisteve te zhgenjyer.

  Reply to this comment
 6. bjeri ti biem April 20, 22:29

  Tani qe po dilni vetem do ferkoj duart pimua se do i duket se do e gezoj pushtetin vetem, por ne gryke ka per te ngelur. Pse nuk e merrni dhe dashin e havase ne parti se ai ka ngel rrugeve.

  Reply to this comment
 7. filati April 20, 22:30

  Ikni te shpetoni nderin se ne kete koalicion qelebesirash nuk ia vlen. Sdo e imagjinoja dot qe ju te mbeshtesnit erion veline, krye mashtruesin e politikes.

  Reply to this comment
 8. cam April 20, 22:38

  Do ishte mire qe kete veprim ta benin te gjitha partite me integritet. Nese do rrinit serish ne kete koalicion do ishit shume pa dinjitet. Le te rri Shpetimi nardi ari cari e te gjithe ca jane ata qifja qufja se as emrat spo u dime tanime…

  Reply to this comment
 9. Tani France April 21, 00:07

  sa mire e kemi bere qe nuk ju bashkuat limit ! Suksese AP-ja

  Reply to this comment
 10. TROJA April 21, 06:41

  Qe kushtet jane pjekur per te bojkutuar partite PS-PD-LSI,kjo nuk diskutohet,e ke keto kushte do tregohet se sa i pregatitur eshte ky popull,per te dhene nje mesim politikes shkateruse e grabitqare te pasurive e varferimit ne keta 25 vjet.Perfundimisht,u kuptua se qellimi i ketyre politikaneve ishte vetem pasurimi,pasurimi me te gjitha format deri tek Gerdeci,21 Janari,apo dhe eksodi i sotem mijera njerezve qe po ikin nga syte kembet.POPULL JI VIGJILENT.MOS U MASHTRO ME.SOT ESHTE KOHA E NJERZVE TE DITUR,ME MENDJE TE KETHJELLET.MOS PRANO LEMOSHE NJE THES MIELL,PER NJE JAVE E TE VUASH PER 4 VJET.

  Reply to this comment
 11. grey April 21, 08:23

  Mbaje veten mo skraparlli i Tomorrit!?
  Tu kercenua Like bytha vella?
  Pak me shume qytetari s’do te bente keq, se na habite qe ne pike te mengjesit me vrer.
  Nisma te tilla jane per tu pergezuar. Bythelepirja nuk eshte zakon i shqiptarit, thjesht e kane shpikur keto vitet e fundit ata qe nuk e dine c’eshte burreria.
  Futi nje kamomil te qetesohesh….

  Reply to this comment
  • Militantë dhe diversantë April 21, 21:23

   Të gjitha votat për Gjinushin dhe Dojakën. Asnjë për mashtruesit dhe katovicistët. Asnjë për perversët dhe kriminelët. Më mire me luanët sesa me shejtanët. Tregohuni njerëz me integritet. PS është kunder te majtës PD është kriminale. Thyejuni turinjtë.

   Reply to this comment
 12. ada April 21, 08:44

  Bravo Dojaka!
  Kush rri gjate nen hijen e te medhenjve, per mendimin tim, o perthithet nga ata duke humbur identitetin, ose eshte legen.
  Koalicioni i Rilindjes eshte bere per fat te keq nje mish-mash i pakuptimte, me aleanca pa asnje lloj trajte, me baze te forte pazarin e kartonave si ne rastin e PDIU-se se Idrizit, apo mi baza pa kuptim per bashkeadministrim (?!?!?!) ne pushtetin vendor si ne rastin e Topit, apo kjo me qesharakja e fundit me Nard Ndoken.
  Nqs Rilindja daltonike (blu-se tashme i thuhet e kuqe, te kuqes i thuhet blu, rozes i thuhet mavì) kerkon te fitoje minimalisht 53 bashki nga 61 te mundshmet, ky eshte nje synim i frikshem, keto jane premisat per fillimin e nje diktature, nga e cila duhet te trembemi te gjithe.
  Kur varferia arrin kulmin dhe injoranca ka kapur majat e pushtetit, diktatura eshte kercenim real.
  Prandaj, te hapim mendjet tona o bashkeatdhetare te mencur, te votojme per alternativen me te mire e me qytetare.
  Une per vete e kam menduar gjate, ose voten per te pavarurit, personalisht simpatizoj inteligjencen dhe qytetarine e Aleances Popullore, ose ne 22 qershor 2015 do detyrohem te kerkoj azil politik, per mos te perjetuar serish diktaturen e injorances.

  Reply to this comment
 13. joy-72 April 21, 09:02

  bjeri ti biem, [email protected], dhe gjithe legenave atje ku nuk hyn dielli se pastaj te respektojne ,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 14. Taulant April 21, 10:16

  Me mire djepi bosh se sa dreqi brenda!

  Reply to this comment
 15. Zogu April 21, 22:05

  i vetem po del edhe Gjinushi dhe ti rrojne Rames mbeturinat e Saliut qe na i futi ne shtepi brenda. Se pse kam nje si parandjenje qe Tiranen e fiton Bojaxhiu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*