Lajm i keq vjen nga Gjermania, ja çfarë ka ndodhur sot me shqiptarët atje

September 27, 2017 22:49

Lajm i keq vjen nga Gjermania, ja çfarë ka ndodhur sot me shqiptarët atje

Me një aeroplan të përbashkët që është nisur sot në orët e mesditës nga Aeroporti i Dyseldorfit, janë riatdhesuar 150 azilkërkues të Shqipërisë dhe të Kosovës, bëjnë të ditur mediat gjermane.

Bëhet fjalë për 106 shtetas të Shqipërisë dhe 44 të Kosovës, të gjithë me status të refuzuar (me përgjigje negative) të azilit, shkruan albinfo.ch.

Një zëdhënës i Policisë Fedreale të Gjermanisë ka thënë për bild.de se aeroplani fillimisht do të fluturonte drejt Aeroportit të Tiranës dhe pastaj drejt atij të Prishtinës.

September 27, 2017 22:49
Komento

4 Komente

 1. ka per te te tere September 28, 00:35

  Ky eshte lajm i “mire” na kane futur ne nje thes bashke me koqevaret.
  Gjermania dhe BE kane pjerdhur, pronojne dhe japin neshtetesi per jevgj nga Iraku, Siria, Afganistani, zezake nga Afrika, kinez, meksikan e lloj lloj malukati, kane frike se SHQIPTARET u permiresojne dhe u zbukurojne rracen qe jane bere homo e tranvestite.
  Se shpejti arabishtja do te behet gjuha e dyte zyrtare ne vendet e BE e sidomos ne Gjermani.

  Reply to this comment
 2. Arber September 28, 02:52

  Pse e kane kerkuar azilin? Keto jane budallalleqet e dembeleve stambolli ne Shqipweri dhe Kosove, Maqedoni e Mal te Zi!

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku September 28, 08:11

  Pse lajm i keq? Te ikesh nga Gjermania drejt parajses se Edvinit dhe Ramushit, a ka lajm me te mire?

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku September 28, 15:19

  Ju thashe nje here s’ka lajm te keq ketu, shqiptaret po kthehen nga Gjermania kapitaliste ne parajsen e Edvinit dhe Ramushit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?