“Lajm i mirë për banorët e Tiranës”

August 12, 2016 10:52

“Lajm i mirë për banorët e Tiranës”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi sot se është rritur me 16% vlera e pronave në kryeqytet, bazuar në statistikave të INSTAT dhe Bankës së Shqipërisë.

Nëpërmjet një postimi në statusin e tij social ne Facebook, paraditen e së premtes, Veliaj shprehet se: “Lajm i mirë për banorët në Tiranë!  Sipas Bankës së Shqipërisë dhe INSTAT rritet ndjeshëm vlera e pronës. Do vazhdojmë me investimet!”.

13901422_10154432419316926_6306480273649359629_n.jpg

August 12, 2016 10:52
Komento

12 Komente

 1. ALIMADHI August 12, 11:32

  Hajdut komunist mashtrus ordiner,

  Mburresh me pasurite e popullit, a ka rruge Tirana ? A pastrohen ato? A ka kopshte po shkolla , a ka poliklinika , a ka spitale , a ka trajtime sociale per te papaunet, a ka venede pune per te pa punet , a ka ndryshuar Tirana o lali eri …

  Reply to this comment
 2. ALIMADHI August 12, 11:34

  Hajdut komunist mashtrus ordiner,

  Mburresh me pasurite e popullit, a ka rruge Tirana ? A pastrohen ato? A ka kopshte po shkolla , a ka poliklinika , a ka spitale , a ka trajtime sociale per te papaunet, a ka venede pune per te pa punet , a ka ndryshuar Tirana o lali eri …
  Po me bizneset cpate o lali eri….

  Reply to this comment
 3. info analitike August 12, 12:03

  Po per ate parkingun ne qender te Tiranes di gje ky apo kush e pyet kete mekembesin e Rames ne bashki.

  Reply to this comment
 4. kris 1 August 12, 12:48

  Eshte nje lajm i keq per te rinjte qe krijojne familje te re te cilet me pagat e ngrira nga rilindja e horrave do te paguajne me shume per qira apo blere apartamentesh tek biznesi socialist i ndertimit.

  Reply to this comment
 5. Realisti August 12, 13:18

  Lajm i mire per ata qe blejne, apo per ata qe shesin or Veliaj?

  Reply to this comment
 6. nje banor i Tiranes August 12, 13:45

  Po ikni more fashiste PD-iste e shkruani ne plehrat e gazetarise RD e 55 . Kur kini goje e tru juve te kritikoni Erion Velian , qe ka bere ne nje vit ate qe spurdhiakut tuaj Lulushit , do t’i duheshin 20 vjet , me ate rritmin e tij , qe , ne kater vjet , nuk ndroi nje llambe te djegur ne rruget e Tiranes . Ti Alileshi e ti Infoanalicari , nga cili planet shkruani ? Qorra jini , nuk shikoni qe Tirana eshte kthyer ne kantier ndertimi ? Ikni , more zagare te felliqur , qe e beni te bardhen te zeze me nje te rene te lapsit , lapangjoze !

  Reply to this comment
  • DIA August 12, 18:39

   O kaqol e kopil tirane mos ke futur gje turinjte ne bythe te kopilit qe i bente dasmen mamaja, cfare ka bere ne nje vit me thuaj nje themel shkolle te re qe ka nisur para se te behej kryetar tha do beje 17 shkolla nuk ka filluar asnje sma ha mendja se per 3 vjet behen 17 shkolla, nese nuk ka populli tru e te drejte te kritikoje fikun ke paguhet nga taksat tona kush ka, tani po te pyes ty zagar rilindas para nje muaji fiku u kerkoi fukarenjve te mos mblidhnin mbeturina ne koshat po te shkonin ne landfill se do kishin siguracjon e pune te ndershme tani qe vdiq djali 17 vjec i pasiguruar ku eshte fiku qe i qifte derri nenen se perset kur e bene nxorri kopilin se mos je dhe ti nga ata kopilet qe lane perset kur ishin studente.

   Reply to this comment
 7. qelbesira e vicidolit August 12, 14:19

  Ti Alimadhi qeke Kopil,nuk ha mu…kot.

  Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku August 12, 16:42

  Or taj Veliaj, po ku eshte kontributi jot per kete pune?? Mos edhe ky eshte suksesi jot?? Vlera e pronave rritet ne menyre konstante ne te gjitha qytetet e medha te Botes, per shkak se ne menyre te natyrshme ka nje fluks popullsie drejt qyteteve te medha. Idiot mashtrues. Para se ndonje PiSist te na caje trapin me ato qe nuk kish bere Lulushi perpara Erjonkes, une po i dal para e po e dhjes vete Lulushin, por puna eshte qe edhe denglat e ketij Erjonit vine shume era pordhe.

  Reply to this comment
 9. Plaku Xhuxhumaku August 12, 16:44

  O Mashtrues, edhe grafiku qe ke paraqitur ti kete tregon qe vlera e shtepive eshte rritur vazhdimisht qysh nga 2014 kur kryetar bashkie ishte Lulushi, por ti me dobicllek i ke bere me te kuqe ato dhe i ke paraqitur poshte “zeros tende. Po kush i ha keto petullat me uje qe ben ti mer te bofsha robt, sidomos ate ahmadinaxhadin.

  Reply to this comment
 10. fad August 12, 18:27

  Kane dale shpellaret komentojne punen e erjonit, kane dale plerat dhe bejn koment dhe ketu me shkrim era hale vijn, keni pa si thyejn mbajteset e luleve tek A1 report, ja keta jane shpellaret copa muti copa derrash.

  Reply to this comment
 11. DIA August 12, 18:45

  Po perse nuk na jep vleren dhe per 2012 sa ish dhe sa e la lulushi ne 2015, po ju politikanet shqipetare qe keni grate dhe mamate e pasura mundoheni te merrni me shume merita se perendia dhe me kete popull servil e budalla qe qeverrisni ndonje dite do u thoni qe ju sillni diten dhe naten ne qytet madje dhe stinet e vitit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim