Lajm i mirë për të gjithë ata që e kanë kaluar Covid-19

November 21, 2020 10:49

Lajm i mirë për të gjithë ata që e kanë kaluar Covid-19

Imuniteti nga Covid-19 zgjat plot 6 muaj. Në këtë përfundmi kanë dalë kërkimet e fundit të Universitetit të Oksfordit, të cilat nisën nga marsi e zgjatën deri në nëntor.

Sipas CNBC, subjekte të kërkimit ishin mjekë dhe infermierë, të cilat janë edhe shumë më shumë të ekspozuar se pjesa tjetër e popullsisë.

Pra, riinfektimi me Covid nuk rindodh brenda 6 muajve, përveç ndonjë rasti të rrallë.

Ky është një lajm i mirë për të gjithë ata që janë duke e kaluar koronavirusin në këtë valë të dytë, veçanërisht para daljes së vaksinës.

o.j/dita

November 21, 2020 10:49
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 November 23, 10:42

  “Lajm i mirë për të gjithë ata që e kanë kaluar Covid-19”
  dhe ju e quani lajm të mirë??
  6 muaj??
  i vjen që unë ta kem kaluar imunitetin që muajin e kaluar!!
  mund të themi është më mirë se hiç,por lajm i mirë nuk mund të quhet!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim