Lajme të mira nga moti, fundjava është plot diell

March 9, 2018 08:56

Lajme të mira nga moti, fundjava është plot diell

 

Reshjet e dendura duket se do të ndalen për pak kohë dhe do të kemi një përmirësim të motit.

Paraditja e sotme karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb pasditja dhe mbrëmja paraqiten me kthjellime në zonat bregdetare dhe të ulëta, por vranësira kalimtare do të ketë në zonat Lindore dhe Veriore të Shqipërisë.

l.h/ dita

March 9, 2018 08:56
Komento

1 Koment

  1. spata March 9, 10:13

    Beni qejf tani . Fermeret te mos qahen por tu futen punve te stines .Nuk do te ket me fenomene qe te shqetsojne apo te rrezikojne fukarai shqiptare . Koha do te jete me e qetsuar pa ekstreme e pa shira te dendura. Kyesishte do te jet mot me vransira e shira sporadike. Temperaturat do te vijne ne ngritje deri ne 18-20 grad . Nuk perjashtohen ererat sidomos ne bregdet . Fundi i Marsit dhe fillimi i Prillit mbyll kohen e paqendrushme dhe hap nje stine plot diell .Edhe muaj Maj do te jet i qendrueshem me kohe te mire . Ne Qershor priten rikthimi i rrjesheve me nje kohe te paqendrueshme deri ne daten 18.
    Keto te dhena jan vazhdim i atyreve qe ju kam dhen ne Shtator .Te dhenat mbeshteten mbi njohjen e shenimeve te mbajtura periodikishte per motin. Ballafaqimin e tyre e bej me ato shkencore te parashikuara nga sherbimi BBC Weather per rajonin Itali ,Shqiperi e Greqi.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*