Tërmet 4.9 ballë në Maqedoni, shkundet edhe Shqipëria

July 3, 2017 13:26

Tërmet 4.9 ballë në Maqedoni, shkundet edhe Shqipëria

Lëkundje sizmike janë regjistruar në Tiranë vetëm pak sekonda më parë.

Mesohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Kosel të Maqedonisë, 100 km nga Tirana dhe me thellësi 10 km.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 ballë të shkallës rihter dhe u regjistrua në orën lokale 13:18.

Per momentin nuk raportohen dëme as të lënduar, por lëkundja e tërmetit ka qenë e fortë dhe krijoi panik sidomos tek banorët e kateve të larta.

July 3, 2017 13:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?