Lame: Dorëheqjet në Vlorë tregojnë se nuk mbrohet më paligjshmëria

October 9, 2019 16:47

Lame: Dorëheqjet në Vlorë tregojnë se nuk mbrohet më paligjshmëria

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame ka komentuar dorëheqjet e njëpasnjëshme të drejtuesve rajonalë të këtij institucioni në Vlorë. Sipas tij, ky fenomen është një tregues i qartë se sot paligjshmërinë nuk e mbron askush.

Në Elbasan, ku u pyet se përse Kadastra e Vlorës nuk “po gjen paqe”, kur vetëm brenda 1 muaji janë dorëhequr 3 drejtorë, Lame paralajmëroi se Vlora nuk do të jetë qyteti i vetëm.

Ai tha: “Probleme si ky i Vlorës do të dëgjoni në shumë qytete të tjera. Do të dëgjoni në Elbasan, Shkodër, Sarandë, ndoshta dhe në Lezhë. Nuk gjen në Vlorë durim, për një arsye shumë të thjesht: Kanë rënë ‘piramidat e vjetra’ të ndërhyrjes së pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmërinë”.

e.ll./dita

October 9, 2019 16:47
Komento

8 Komente

 1. info analitike October 9, 17:06

  Ky tashme është bërë një gënjeshtar i pacipë në shërbim të bandës e banditëve të rilindjes. Ky me Shkrelin janë aq të pafytyrë sa edhe kur kapen me presh në duar kërkojnë të të bëjnë moral.

  Reply to this comment
 2. Adi October 9, 17:29

  Ik ore plere ju dalshin atje ku se prisni haku i popullit

  Reply to this comment
 3. Ilirjana Mezini October 9, 17:35

  Artan Lame!
  Me 20 dhjetor 2018 Aluiznit Vendor e Qendror u kam derguar nga nje zarf me shkresa e fotografi qe bejne fjale per nje pronare e cila ka dy vertetime hipotekore per shtepine e saj, nje ne v.1963 dhe tjetri ne v.2007.
  Ne v.1963 im ate i ka shitur dy qura, nje dhome zjarri e nje oborr PERPARA.
  Gjithe kjo shtepi dihet se nuk ben as 80 meter katror!

  Pas vdekjes se te jatit e bija shkon te nje notere, noterja harton nje Deklarate Noteriale vec me nje kufitar, e me pas e rregjistron ne Hipoteke!
  Pra,dy fajtore zyrtare!
  Njera leshon Deklarate Noteriale te pavlefshme, tjetri ben rregjistrim prone ne hipoteke me kete deklarate noteriale te pavlefshme!

  Si lejoni qe kjo mashtruese te pengoje prishjen e nje shtese pa leje❓
  Ne cilin shtet te botes per te njejten prone e per te njejtin mbiemer te kete DY vertetime pronesie❓

  Pse punonjesit tuaj 10 muaj NUK me kane sjelle pergjigje qe nga data postimit te letrave me 20 dhjetor 2018❓

  Reply to this comment
 4. Labi soc. October 9, 19:02

  Po ne Tirane Pse nuk thua apo mendon se Tirana eshte me mire se te tjerat,gabohesh.ose Mbron te koruptuarit e kadastres se tiranes.bej sondazh ne disa dosje qe Kane 13 vjet qe presin dhe do te shikosh se pse nukperfundojne?

  Reply to this comment
 5. Lili October 9, 20:19

  Vloranuk gjen rahati se Njeshi po investon me te madhe atje prish e ndreq sipas qefit te tij e jo te drejtesise apo te pronareve te vertete! E keshtu do ndodhe kudo ku ky i ka vu syrin!
  Direktoret ose firmosin paligjshmerine ose terhiqen per mos me rezikuar burgin neser , se Njishi di mos me lane gjurmet e presionit te tij!

  Reply to this comment
 6. Adih October 9, 23:03

  O lame lamashi i ke hipur kalit per se mbrapeshti. BURGU TE PRET O MORRI I KUq KONDRA.PRONE e kontra pronare. Fund te dhimbshem do te kesh. Mbaje mend.

  Reply to this comment
 7. sorosianet October 10, 09:00

  Lame – kelysh i Edi Rames

  Reply to this comment
 8. altin isufi October 10, 09:31

  I nderuar idiot.Doreheqjet nuk tregojne se po i vjen fundi paligjshmerise,por babzise me suport politik te papare.Po kaq injorant i kujtoni njerezit ju qe jepni keto deklarata te cilat perqafohen vetem nga ata militante ekstremist.Doreheqjet po behen nga ata drejtor per te mos perfunduar ne burg neser more kaqol,dhe nga ato qe i kerkoni ju te legalizojne ne kundershtim me ligjin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim