Lame nuk tërhiqet: Jam në pritje të një konkurrimi brenda PS për Tiranën

March 27, 2015 10:51

Lame nuk tërhiqet: Jam në pritje të një konkurrimi brenda PS për Tiranën

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka rikonfimuar dëshirën e tij për të qenë kandidat për Bashkinë e Tiranës duke theksuar se është në pritje të një konkurrimi publik brenda radhëve të Partisë Socialiste.

Gjatë një konference për shtyp gjatë ditës së sotme, ai u pyet nga gazetarët nëse “i hanin akoma duart për Tiranën”.

Lame u përgjigj se “natyrisht që më hanë duart për të Tiranën, unë e kam bërë publike këtë sepse jam qytetar i këtij qyteti. Por jam në pritje dhe kam bindje për këtë që do të ketë një diskutim publik brenda radhëve të partisë për konkurrimin e kandidaturave, për nxjerrjen e kandidaturave për Bashkinë Tiranë”.

Emri i Artan Lames u diskutua ndër të parët për Bashkinë Tiranë. Në emisionin Top Story ai deklaroi se “nuk kam pse ta fsheh se më hanë duart të bëjë gjëra të mira për Tiranën”.

March 27, 2015 10:51
Komento

12 Komente

 1. Landi March 27, 11:06

  ty me teper or mik te ha goja

  Reply to this comment
 2. Endri March 27, 11:57

  Te lumte Lame. Perfundo shkaterrimin urbanistik qe u nis ne kohen e Rames, po e vazhdon Basha dhe do e perfundosh ti me duket. Ore Lame po harron more zoteri qe ishe pjese e asaj bashkie ne kohen e betonizimit te madh? Sa shpejt e hidhni poshte te kaluaren qe keni apo kujton se njerezit harrojne?

  Reply to this comment
 3. bora March 27, 13:23

  Lame zhduku o autor i shkatrrimit te Golemit dhe qepeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 4. fadi March 27, 14:23

  Lame nuk I afrohesh dot Albanes per kryetar bashkie, besoj dhe ti duhet te jesh I kenaqur nga puna qe kaber kjo znj ke bashkia e Tiranes

  Reply to this comment
 5. emigranti March 27, 14:49

  Amon. Vetem ti mos e bo kte ” gabim”

  Reply to this comment
 6. durrsaku March 27, 16:58

  njeri i duhur

  Reply to this comment
 7. info analitike March 27, 17:06

  Ky eshte ai qe u ofrua te punoje gratis ne kryeministri dhe u be drejtor i Aluiznit. Cudira rilindese!
  Ky eshte drejtor i Aluiznit dhe flet per respektin e ligjit ne ndertim kur vete banon ne nje banese te paligjshme

  Reply to this comment
 8. liri March 27, 17:20

  KESHTU ESHTE KATANDIS SHQIPERIA PER KETE FAJTOR ESHTE PD DHE SALIA RILINDIA DO TE TRIUMFOI/ DO BEHET

  Reply to this comment
 9. liri March 27, 17:30

  KESHTU ESHTE KATANDIS SHQIPERIA PER KETE FAJTOR ESHTE PD DHE SALIA RILINDIA DO TE TRIUMFOI/ DO BEHET SHQIPERIA / NE BURG E KANE VENDIN SABOTATORET /HAJDUTET /KRIMINELET 21 JANARIN SE ARON VEGJELIA

  Reply to this comment
 10. tan March 27, 17:33

  Po kandidove ti une do ta jap voten PD,ta kuptoj vete PS se ku do te perundoj me ty ,mashtruese ordiner.

  Reply to this comment
 11. Hëm... March 27, 19:04

  Ky zoteria i afrohet me shume profilit te postit ndersa te tjeret jane nje perzjerje politikanesh-kukullash-servilesh etj et. Ky eshte kokoroc dhe me siguri do beje ate qe duhet edhe duke ia kthyer ‘Zeusit’ sepse ka dhe ndergjegjen profesionale pas. Besoj se eshte cun tirone dhe per rrjedhim i dhimbset degradimi absurd sepse ka ndoshta dhe ai nostalgjite e tij rreth hapesirave te gjelbra dikur. Tirana nuk do politikan qe nuk derdellet ne ere por teknik qe flet me kembe ne toke.

  Reply to this comment
 12. LORA March 28, 14:05

  Gjeologjiksit Artan Lame I mjafton ”vepra e ndritshme” e Golemit qe te mos e hape squpin dhe te mos i shtrije me shume ”duart qe I hane” ,nga c’eshte tani si kreu I Aluiznit.
  Nese strukturat e PS-se e zgjedhin do t’i bejne me ndergjegje nje dem te rende Tiranes.
  TUNG.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim