Lamtumira e Vlahutin: Dhuratë e çmuar që isha këtu

August 31, 2018 22:02

Lamtumira e Vlahutin: Dhuratë e çmuar që isha këtu

 

Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, ka dhwnw mesazhin e saj të lamtumirës, duke nënvizuar se Shqipëria po ecën e sigurt drejt integrimit në BE.

Mesazhi i Vlahutin:

“Sot është dita ime e fundit si Ambasadore e BE-së në Shqipëri.

Do jem gjithnjë mirënjohëse për mundësinë që pata për të punuar në të mirë të Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian.

Shqipëria po ecën qëndrueshëm drejt vendit të saj në Bashkimin Evropian, dhe unë mund t’ju uroj veç fuqi dhe vendosmëri për ta arritur këtë qëllim sa më shpejt e mundur.

Sa për mua, ka qenë dhuratë e çmuar ta ndaj jetën me njerëz të mirë dhe që e kisha Shqipërinë shtëpi për katër vjetët e fundit. Faleminderit”.

a.s/dita

August 31, 2018 22:02
Komento

15 Komente

 1. Artemisa August 31, 22:24

  Qe ishte dhurate e cmuar s’kemi asnje dyshim shoqja Vllahutin.
  Por ama Rama humbi nje figure te cmuar te Kryesise se Rilindjes.

  Reply to this comment
 2. Amerikani August 31, 22:37

  Qofsh e nderuar ambasadore. Respekt.

  Reply to this comment
 3. mirel August 31, 22:48

  na iku kjo fytyregerdalla

  Reply to this comment
 4. intelektuali August 31, 22:50

  Kjo ambasadore REZILI po iken me milionat qe futi ne xhep nga afera korruptive me oligarkun e Rames, Samir Mane Albanezi, por edhe do te mbahet mend per nje kohe te gjate si ambasadorja qe beri sehir gjate mandatit te saj si Shqypnia u mbulua me kanabis kombetar nga te gjitha anet dhe si kokaina e Amerikes Latine hynte e dilte nga Shqypnia si nje nje han pa porta

  prandaj o Kokekuqja Vllahutini nga Kroacia, ne intelektualet qemoti qe u vrane dhe u masakruan nga xhelatet e Enverit, ku bente pjese edhe babai i Edi Rames qe ti e kishe mjaft per zemer dhe u vrane dhe u masakruan vetem sepse deshen qe Shqypnia te renditje pas Luftes ne anen e Perendimit sic po kerkon te behet sot pas pilafit,

  Ik qe te thyesh qafen,

  sepse:

  Shqypnia Demokratike nuk ka nevoje per nje ambasadore hajdute dhe amorale si ty qe predikon mashtrime si Papa Piu Pirati ne Mesjete:

  BENI SI THEM UNE, POR MOS BENI SI BEJ UNE

  Njesoj sic predikoi Enver Hoxha per 50 vjet me radhe.

  Reply to this comment
 5. Mark U.K August 31, 22:52

  Falenderoj Zotin qe ike!Erdhe e u bere milionere e tesh po ik.Po me vilen cfar do besh,kam nigju se do vijn burri juej e do merret me bisnes.Mbrapa diellit shkosh!

  Reply to this comment
 6. fery September 1, 01:00

  Română Vllahutin iken nga Shqiperija te cilen e paska patur si shtepi te veten por , nuk ta regoi ajo se shtepine ose villen e vertete te veten me vlere prej 1.5 miljon € te ndertuar enkas per te dhe shijes arkitekoinike te saje ne lagjen e VIP- ave ne Tirane kujte do te ia le te kujdeset per te sepse , ish ambasadoren e BE nga Kroacija e prete ne Kroaci perballja me drejtesine kroate per nji afere korruptive te lene per gjyse perkohesishte e ndalur pasi ajo u emrua ambasadore e BE ne Shqiperi . Tani ketu , asaje s mund ti ndihmoje askush , as miku i saje
  Edi Rama sepse , kryeministri kroat por edhe kryetari i gjykates te krimeve te renda ne Kroaci , as qe dojne te dijne se kushe eshte Edi Rama ose Romana Vllahutin sado qe ajo te kete tubuar miljona € ne Shqiperi , ato miljona € te saje ne Kroaci s do ti hyjne ne pune fare

  Reply to this comment
 7. Aleksander Thana September 1, 01:33

  Zor se vjen nje tjeter me e mire, proshqiptare, ballkanase, kroate…

  Reply to this comment
 8. Gezimi September 1, 08:46

  Dhurata e cmuar e ka fjalen per vilen ne Rolling House me vlere 1.6 milion Euro. E ku gjetke pervecse ne oborrin e Rames mund te gjeje nje te tille dhurate nje ish-sekretare e kapur ne skandal me ish-Presidentin kroat Josipovic?

  Reply to this comment
  • korçari September 1, 10:05

   Ajde kellira qe dini vetem te nxirrni sharje nga gojet tuaja te qelbezuara dhe znj Vllahutin iken dhe zevendesohet nga nje tjeter qe ka shpallur per objektiv arrestimin e Bandes se Salehut&Meta Kryemadhi&Basha .Nje falenderim te madh per ndihmen e çmuar qe dha kjo zonje ne ndihme te popullit shqiptar(Sidomos ne reformen ne drejtesi).

   Reply to this comment
 9. Illyria-Shqiperia September 1, 10:05

  O zot, c’ka ndodhur me ju o njerez? Po te pakten vini trurin ne levizje, per cfare I duhet asaj nje vile 1.6 mln euro ne Tr???? Per te jetuar 4 vjet? Po pastaj? Dhe be do bente sehir)))) Jeni my kur nga Truri. Nuk u punon me as I madhi as I vogli. Ajo vile eshte prone e BE, dhe ambassadori tjeter qe do vije do qendroje aty. Faleminderit zone per punen tuaj! Qente le te lehin… Ate pune kane.

  Reply to this comment
  • i juaji Edi Rama. September 1, 11:23

   C’JA FUT PORDHES KOT O ILLYRIA?
   BE deklaroi prere se nuk ble vila per ambasadoret e saj askund. Ato kudo qendrojne me qira. Mos genje vehten se vila 1 milion e gjysem Euro eshte e BE, jo or jo eshte e Vlautines, per ate eshte blere.

   Reply to this comment
   • Illyria-Shqiperia September 1, 16:11

    Po me thuaj per cfare I duhet asaj ne Tirane nje vile 1 6 mln? Mund ta kerkonte te pakten ne mal)) per mos te thene ne ndonje ishull. Dhe be do rrnte te shikonte? Po mjaft se late nam. Be ashtu edhe shtetet e tjera ku kane perfaqesi mund te blejne ose te marrin prona me qera. Cdo gje varet nga marrdheniet midis shteteve. Be gjithe keto kohe ka qene me qera, dhe meqe ka ndermend te na fuse ne be andej nga 20..e ca, I ka rene lapsit qe ia vlen te bleje prone, pasi do jemi pra ne BE.

    Reply to this comment
 10. valentina September 1, 11:59

  Te perdhunuarit deri ne palce nga sali shpellarit dhe like fshatarit te tille do mbesin te pakten dhe tre breza,te gjithe keta ndereshitur te tille kane qene dhe te tille do vazhdojne te mbeten kunder cilido te huaj qe ua cjerr masken dhe ua nxjerr ne drite maskaralleqet dhe tradhetite qe u jane bere ketij vendi,faleminderit Znj,Vllahutin,faleminderit Z,LU per ndihmen e madhe dhene nga ana juaj per shumicen e shqiptareve duke u dhene mundesine te shohin dhe kuptojne se nga cfare rrace te degjeneruarish politikane jane qeverisur prej 28 vitesh pa perjashtuar as edhe njerin prej tyre,edhe njehere shume faleminderit e nderuara Znj,Vllahutin.

  Reply to this comment
 11. fteri September 1, 12:44

  Protesta e opozitës , PD-së,S.Berisha ( L.Bashës ),Munika K(Ilir Meta),dhe vrasësit të gërdecit F.Mediu për bllokim të parlamentit është pjesë e strategjisë të sofistikuar të këtyre kriminelve ,për bllokim të Wetingut ,bllokim të gjyqit ku do dalë në shesh provat e reja të vrasjes së A.Hajdarit nga S.Berisha .

  *****Bllokim të pranimit të shqipërisë dhe bllokim të hapje të negociatave me BE-në,KJO ISHTE STRATEGJIA E TYRE.

  Këtyre kriminelve ju kundavu me me shumë sukses Z. e nderuar e B.E-së Vlahutin dhe ambasadori nderuar i SHBA-së z.Donalt LU

  Asnjë nuk e di se sa para ka sot S.Berisha ,Ilir Meta , L.Basha, sasia e parave që rrjedhin nga “minjerat ” e prostitucionit trafiqeve doganore që lulëzuan në kohën e largëqoftit S.Berisha ,shitjes së fëmijve, vrasjeve me pagesë,dhe mijrave krime të zeza që PËRPIU e vodhi dhe zhduku tërë pasurinë e 45 vjetve të shqipëtarve të vënë me mundë ,gjak e sakrifica.

  Sa para të B.SH-së u grabitën nga Fullani që kërcyen në presidencë me të dhe prokurorin Dhallën e krimit që e lanë të lirë hajdutin ?…,

  Sa përfitoi S.Berisha ,Ilir Meta nga mafja në pyet e minjerat e kromit e të bakrit dhe naftës së ballshit në shqipëri .sa përfituan nga vjedhja dhe përvetsimi floririt të krrabës në shqipëri ?

  Mjafton të shikosh numrin e madhë të ndërtimeve të vilave e pallateve të SHkelzen Berishës, I lir Metës, F.Nokës, dhe pasuritë e pa fund gjatë gjithë bregëdetit dhe vendeve turistike malore.

  Mbushja e kriminelve me makina e mjete supërluksoze ,për të kuptuar se sa luftë duhet të bëjë S.Berisha,L.Basha,Munika K,dhe mbas perdes Ilir Meta,kundër shtetit ligjor dhe wetingut .Se këta jan kontigjenti i vërtet i lidhur me krimin ,që vetëm prangat i presin.

  Shqipëtar : Mos u gënjeni të gjithë jan të korruptuar e të përlyer,por më shumë jan ata që ULURIJNË në parlament, betohen se jan të ndershëm e të pastërt !…

  S.Berisha,L.Basha,Munika K,( Ilir Meta ) Jan këta borgjez të ri ,një grup i vogël kriminal ,që sot bllokojnë parlamentin, jan palca e konsoliduar e tradhëtisë kombëtare ,prandaj sot bëjnë duel familet mafioze kundër parlamentit .

  Z.VLAHUTIN ishte kockë e fortë që u ngeci në fyt tërë familjes strukturuar mafioze shqipëtare,sot ajo largohet me respektin dhe nderin më të madhë të popullit.

  Vendi tyre është vetëm burgu dhe sekuestrimi i pasurisë,rrugë tjetër nuk ka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim